When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Pogoda w Polsce na 10.08.2020

T
9 sierpnia 2020, 18:21

Prognoza pogody na poniedziałek

Pogoda w Polsce na 10.08.2020

Wschód Słońca w poniedziałek 10 sierpnia oczekiwany jest o godz. 05:12, czyli o 2 min. później niż dnia poprzedniego. Zachód Słońca nastąpi wcześniej niż w dniu poprzednim również o 2 min. Zatem cały dzień potrwa o 4 min. krócej niż dzień wcześniej, a jego długość wyniesie 14 godz. i 58 min.

Rano i popołudniu

Przez cały dzień będzie pochmurnie z przejaśnieniami, opady jednak nie są przewidziane. W ciągu dnia temperatura będzie wzrastała od 18 ℃ do maksymalnie 24 ℃ w Warszawie, najgoręcej będzie w Katowicach, gdzie termometr pokaże nawet 28 ℃.

Przed południem w całym kraju będzie dość gorąco, gdyż temperatura odczuwalna będzie o 2-3 ℃ wyższa niż w rzeczywistości. Po południu rozjaśni się, bardzo komfortowo będzie na Mazurach oraz nad Bałtykiem - na tych obszarach odpoczywający będa mieć świetną sierpniową pogodę.

Wiatr przez cały dzień będzie pochodził z kierunku zachodniego, a jego prędkość wyniesie 3-4 m/s, poziom wilgotności w ciągu dnia powinien być umiarkowany, w granicach 52-70%.

Wieczorem

Pogoda po schyłku dnia również będzie dosyć komfortowa. W poniedziałek będzie pochmurnie z przejaśnieniami, synoptycy nie przewidują jednak istotnych opadów. Maksymalna temperatura w nocy sięgnie 20 ℃, minimalna, której oczekuje się w regionach północno-zachodnich oraz w górach, spadnie do nawet 4-5 ℃.

4.3 средний рейтинг из 5 на основе 58 оценок