Pogoda w Polsce na 10.08.2020

Pogoda w Polsce na 10.08.2020

Prognoza pogody na poniedziałek


Wschód Słońca w poniedziałek 10 sierpnia oczekiwany jest o godz. 05:12, czyli o 2 min. później niż dnia poprzedniego. Zachód Słońca nastąpi wcześniej niż w dniu poprzednim również o 2 min. Zatem cały dzień potrwa o 4 min. krócej niż dzień wcześniej, a jego długość wyniesie 14 godz. i 58 min.

Rano i popołudniu

Przeczytaj także

Przez cały dzień będzie pochmurnie z przejaśnieniami, opady jednak nie są przewidziane. W ciągu dnia temperatura będzie wzrastała od 18 ℃ do maksymalnie 24 ℃ w Warszawie, najgoręcej będzie w Katowicach, gdzie termometr pokaże nawet 28 ℃.

Przed południem w całym kraju będzie dość gorąco, gdyż temperatura odczuwalna będzie o 2-3 ℃ wyższa niż w rzeczywistości. Po południu rozjaśni się, bardzo komfortowo będzie na Mazurach oraz nad Bałtykiem - na tych obszarach odpoczywający będa mieć świetną sierpniową pogodę.

Wiatr przez cały dzień będzie pochodził z kierunku zachodniego, a jego prędkość wyniesie 3-4 m/s, poziom wilgotności w ciągu dnia powinien być umiarkowany, w granicach 52-70%.

Wieczorem

Pogoda po schyłku dnia również będzie dosyć komfortowa. W poniedziałek będzie pochmurnie z przejaśnieniami, synoptycy nie przewidują jednak istotnych opadów. Maksymalna temperatura w nocy sięgnie 20 ℃, minimalna, której oczekuje się w regionach północno-zachodnich oraz w górach, spadnie do nawet 4-5 ℃.

Średnia ocena to 4,2/5 na podstawie 57 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+3°
Olsztyn
Poznań
+3°
Łódź
+4°
Lublin
+4°
Gorzów Wielkopolski
+4°
Warszawa
Kraków
+4°
Wrocław
+5°
Opole
+4°
Rzeszów
+3°
Białystok
+4°
Gdańsk
+4°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+4°
Szczecin
+5°
Bydgoszcz

Wideo