Jarmark bożonarodzeniowy w Łodzi

Jarmark bożonarodzeniowy na Piotrkowskiej w Łodzi. Stragany czynne do 23 grudnia. To wyjątkowe miejsce w Łodzi w tych dniach. Bożonarodzeniowy jarmark na Piotrkowskiej. Nie można tu nie zajrzeć choćby na parę chwil. Zostało jeszcze 7 dni. Jarmark jest czynny do 23 grudnia.


Na jarmarku w Łodzi można kupić światełka, bombki, a nawet choinki, ale największą popularnością cieszą się gorące napoje (grzane wino i piwo oraz gorąca czekolada), tradycyjne wędliny i pieczywo oraz... nietuzinkowe pamiątki.

Jak świeże bułeczki sprzedają się koszulki z nazwą ulicy Piotrkowskiej. Kupują je głównie... cudzoziemcy. Pierniki kojarzą się wam z Toruniem? Błąd. Na tegorocznych jarmarkach można kupić okolicznościowe pierniki z... Sosnowca. Są miody z ekologicznych pasiek i grzane piwo z Łasku warzone według receptury z XV wieku, doprawiane imbirem, cynamonem, kardamonem.

Zachwyceni Łodzią i tradycyjnymi jarmarkami są Aleksandra Przesław i Cezary Kołacz. W Łodzi studiują w szkole filmowej. Pani Aleksandra przyjechała z Łomży i zakochała się w Łodzi podobnie jak Cezary, który przybył tu z Lublina. – Jest zimno, ale specjalnie przyszliśmy na Piotrkowską – mówią. – Taki jarmark to wspaniała rozrywka. Ten klimat i smakołyki. I nadchodzące Boże Narodzenie. Takie święta powinny być parę razy w roku. Koniecznie z jarmarkiem.

Źródło - Fakt.pl

Średnia ocena to 4,6/5 na podstawie 31 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+9°
Olsztyn
Poznań
+8°
Łódź
+6°
Lublin
+10°
Gorzów Wielkopolski
+9°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+9°
Opole
+9°
Rzeszów
+6°
Białystok
+9°
Gdańsk
+8°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+10°
Szczecin
+12°
Bydgoszcz

Wideo