Gdzie na świecie dobrze się mieszka. Najlepsze miasta dla życia ekspatriantów

Gdzie na świecie dobrze się mieszka. Najlepsze miasta dla życia ekspatriantów

Ocena najlepszych miast na świecie


Wyniki rankingu najlepszych i najgorszych miast dla życia ekspatriantów przedstawił InterNations.W trzeciej corocznej ankiecie wzięli udział 20 259 osób z całego świata. Podstawowymi wskaźnikami rankingu są praca, jakość życia w mieście orazlokalny koszt życia

Najgorszym miastem stał się Kuwejt, a najlepszym -Tajpej.W pierwszej dziesiącę najgorszych miastznalazły się:Rzym, Mediolan, Lagol(Nigeria),Paryż, San Francisco, Los Angeles, Lima,Nowy Jork, Yangon.

Przeczytaj także

Top 10 najlepszych miast:

1.Tajpej

Drugi rok z rzedu stolica Tajwanu zajmuje pierwsze miejsce jako najlepsze miasto dla życia. Ekspatrianci są szcególnie zadowoleni z wysokiej jakości życia Tajpei (3 miejsce na świecie).Koszt życia na Tajwanie jest tańszy, niż na przykład w Japonii, Korei, Honkongu, a ubezpieczenie i bezpieczeństwo Tajwanu sprawiają, że jest on atrakcyjny dla wielu odwiedzających.

2.Kuala Lumpur. W mieście łatwo jest przyzwyczaić się do kultury, jedzenia i ludzi. Nie będzie również problemów z językiem, ponieważ można mówic po angielsku. Koszt życia w mieście jest dla wielu akceptowalny, ma dobrą infrastrukturę i wiele miejsc noclegowych w rozsądnej cenie.

3.Ho Chi Minh. Łatwo jest tutaj komunikować się i pracować z ludźmi, niski jet koszt życia. Ponadto 88% obcokrajowców uważają, że miejscowi są przyjaźnie nastawieni do gosci. Jedyny minus- to brudne ulice, źle zarządzanie środowiskiem, brak wiedzy na temat plastiku oraz ogromna ilość śmieci wyrzucanych na ulicę.

4.Singapur. Wyróznia sie pod względem bezpieczeństwa: każdy respondent pozytywnie ocenia osobiste bezpieczenstwo. Wada jest wysoki koszt życia, w szczególności koszt opieki zdrowotnej i podrózy samochodem lub taksówką. Ponadto nie ma tutaj prawie równowagi pomiędzy pracą a życiem prywatnym.

5.Monreal

Wielu respondentów zauważyło niedrogie warunki mieszkaniowe i dużą liczbę wydarzeń. Minusami są jakość miejskiego życia i pogoda.

6.Lizbona przyciąga ekstatriantów jakościa życia, klimatem i pogodą.Ponadto to miasto wysoko oceniają w sprawie jakości środowiska i piękna przyrody. Jednak niektórzy respondenci zauważyli niskie perspektywy kariery i poziomy dochodów w porównaniu do innych krajów UE.

7.Barcelona. Prawie Każdy emigrant jest zadowolony z klimatu i możliwosciami dla odpoczynku w mieście. Miasto także wchodzi w dziesiątkę najlepszych w podkategorii «’Zdrowie i środowisko». Mimo to emigranci w Barcelonie są mniej zadowoleni ze swojej pracy, finansów i mieszkań.

8.Zug

To nie tylko najwyżej oceniane miasto w Szwajcarii, ale ono także oferuje najwyższą jakość życia na świecie. Żaden z respondentów w Zug nie wyraził niezadowolenia z lokalnego transportu, jakości środowiska lub bezpieczeństwa osobistego. Co więcej, Zug jest jedynym szwajcarskim miastem, które znajduje się w pierwszej dziesiątce w indeksie miejskiego życia zawodowego.

9.Gaag szczególnie dobrze zarekomendowała siebie w zakresie miejskiego życia zawodowego, zwłaszcza w kwestii bezpieczenstwa pracy. Emigranci nie są jednak bardzo zadowoleni z ograniczonych możliwości kariery w niektórych kategoriach zawodowych i trudności znalezienia dobrze płatnej pracy. Jednym z najgorszych wskaźników w Hadze są warunki pogodowe.

10.Bazylea. Ekspatrianci bardzo wysoko oceniają jakość życia miasta,zwłaszcza bezpieczeństwo osobiste, lokalny system transportu i jakość środowiska. Jednak miejscowi są nie bardzo przyjaźnie nastawieni do gosci, co komplikuje integrację.

Czytaj także: 10 najlepszych plaż w Polsce.

Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 35 recenzji

Pogoda w Polsce

+24°
Olsztyn
Poznań
+25°
Łódź
+23°
Lublin
+24°
Gorzów Wielkopolski
+25°
Warszawa
Kraków
+23°
Wrocław
+23°
Opole
+23°
Rzeszów
+23°
Białystok
+22°
Gdańsk
+22°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+25°
Szczecin
+25°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+25°
Kraków
+21°
Łódź
+25°
Wrocław
+23°
Poznań
+24°
Gdańsk
+22°
Szczecin
+26°
Bydgoszcz
+25°
Lublin
+23°
Katowice
+17°
Białystok
+23°
Częstochowa
+18°
Gdynia
+21°
Sosnowiec
+18°
Radom
+25°
Kielce
+22°
Toruń
+24°
Gliwice
+18°
Rzeszów
+23°
Zabrze
+18°
Wszystkie miasta