10 najlepszych plaż w Polsce

10 najlepszych plaż w Polsce

Informacje dla miłośników plaży


Niektóre plaże słyną z niezwykle białego i miękkiego piasku, inne - ze szczególnie spokojnego morza, trzecie - z tego, że w bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się ciekawe zabytki... Wybrzeże Bałtyku w Polsce jest znane przede wszystkim ze względu na liczne plaże. Przedstawiamy recenzję 10 najlepszych z nich.

Niechorze, województwo zachodniopomorskie, gmina Rewal

Przeczytaj także

Spokojne i tańsze w porównaniu z wieloma innymi ośrodkami, to miejsce jest idealne dla rodzin. Znajdziemy tu wspaniałą szeroką plażę z pięknym piaskiem, ogromną ilość rozrywek dla najmłodszych, a także wygodny i bezpieczny dostęp do morza. Ta plaża została wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi. W Niechorzu można podziwiać wspaniałe widoki na klify oraz odwiedzić starą latarnię morską. Dobrze jest również zorganizować spacer do wioski Trzęsacz, gdzie być może zechcesz urządzić piknik w ruinach gotyckiego kościoła.

Dębki, województwo pomorskie, gmina Krokowa

Miejsce ukryte za nadmorskim lasem, oddalone od głównych szlaków turystycznych, od dawna przyciąga miłośników dzikich plaż i windsurfingu. Nie znajdziesz tutaj dużego tłumu, natomiast możesz cieszyć się dużą ilością czystych plaż i doskonałym piaskiem. A „poprawny” wiatr stwarza wszelkie warunki do uprawiania sportów wodnych.

Krynica Morska, województwo pomorskie, powiat nowodworski

Mierzeja Bałtycka jest zakątkiem Bałtyku, nadal nie w pełni odkrytym przez turystów. A przecież to właśnie tutaj wczasowicze mają do dyspozycji jednocześnie dwie przestrzenie wodne: Zatokę Wiślaną oraz właśnie Morze Bałtyckie. Przejść od jednego do drugiego wybrzeża można w zaledwie kilka minut. Ponadto to w tym miejscu słońce świeci najjaśniej, jaśniej niż w jakimkolwiek innym miejscu na wybrzeżu Bałtyku. Niezapomniane wrażenie robi także szeroka piaszczysta plaża, która wielokrotnie otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi.

Sopot, województwo pomorskie

Plaże w Sopocie mają zarówno swoich wielbicieli, jak i przeciwników. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że jest to ośrodek z naprawdę europejską atmosferą. Miękki piasek to tylko jeden z tych elementów, które zachwycają turystów. Właśnie tutaj wypoczywają gwiazdy Gdyńskiego Festiwalu Opener - zabawa w tych dniach nie uspokaja się aż do rana. Turystów przyciąga także najdłuższe drewniane molo w Europie. Do tego dochodzi stylowa architektura, doskonałe restauracje i bliskość zabytków Gdańska.

Hel, województwo pomorskie

Nie każde miejsce w Polsce może szczycić się plażami z trzech stron jednocześnie! Dojazd na Hel w sezonie nie jest łatwy - jeśli pojedziesz samochodem, możesz stać w korkach przez kilka godzin. To prawda, że zawsze istnieje alternatywa - linia kolejowa przebiegająca przez całą Mierzeję Helską. Sam Hel nazywany jest początkiem Polski - w końcu znajduje się na samym skraju Półwyspu Helskiego. Co więcej, jest to jedyne miejsce w kraju, w którym plaże są stale patrolowane przez ratowników z psami ras nowofundlandzkich oraz Landseer.

Kołobrzeg, województwo zachodniopomorskie

Kołobrzeg to największy kurort w Polsce nad Bałtykiem. Słynie z pięknych piaszczystych plaż oraz wielu innych atrakcji, które nawet przy złej pogodzie nie pozwolą się nudzić. Dzięki licznym niedawnym inwestycjom miasto przechodzi obecnie okres szybkiego rozwoju, a plaża, która otrzymała certyfikat Błękitnej Flagi, jest nie tylko czysta, ale także posiada doskonałą infrastrukturę. A jeśli będziesz mieć już dość zabawy nad morzem, możesz pojeździć na rowerze, spacerować po Starym Mieście lub po prostu pójść do kina.

Międzyzdroje, województwo zachodniopomorskie, powiat kamieński

Kurort położony na wyspie Wolin jest niezwykle popularny wśród turystów. Świadczy o tym nawet fakt, że w sezonie liczba wczasowiczów jest 7 razy większa niż liczba lokalnych mieszkańców. A podczas lipcowego Festiwalu Gwiazd o wolnych miejscach można tylko pomarzyć. Ten słynny festiwal to jednak nie jedyna rozrywka na lokalnej plaży. Magiczny widok na wysokie klify robi niezwykłe wrażenie. To miejsce niewątpliwie polubią miłośnicy przyrody, którzy czekają na spacery po lesie i Wolińskim Parku Narodowym.

Łeba, województwo pomorskie, powiat lęborski

Wyjątkowa plaża dedykowana miłośnikom dużych piaskownic. W końcu nigdzie indziej nie znajdziesz tyle piasku na kilometrze kwadratowym, co w Łebie. I to jakiego piasku! Plaża w Łebie jest szeroka i malownicza, a w pobliżu znajduje się Słowiński Park Narodowy, w którym można zobaczyć unikalne ruchome wydmy. Ich wysokość sięga 30 m. Punkty widokowe znajdują się w najwyższych punktach parku.

Ustka, województwo pomorskie, powiat słupski

Plaża podzielona kanałem na dwie części jest w stanie zadowolić wszystkich. Jej wschodnia część wydaje się być stworzona dla miłośników typowych wakacji na plaży z parasolami i zabawą dla dzieci. A zachodnia część będzie szczególnie odpowiednia dla tych, którzy preferują spokojniejsze zakątki i naturalne widoki. Piasek jest tutaj miękki i delikatny, a z każdym rokiem jego ilość jest większa. Lokalna administracja realizuje ambitny program rozbudowy plaży przy użyciu materiałów pobranych z dna kanału portowego.

Świnoujście, województwo zachodniopomorskie

Szerokość plaży dochodzi tutaj do 200 m - jest prawie jak dwa boiska do piłki nożnej, rozciągające się od bramki do bramki. Ponadto plaża jest dość długa (około 10 km) i znajduje się na dwóch wyspach - Wolin i Uznam. Jednak szeroki pas złotego piasku ma nie tylko atrakcyjny rozmiar. To jedyna plaża w Polsce, która przez 8 lat z rzędu otrzymuje certyfikat Błękitnej Flagi, wskazujący na wysoką jakość.

Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 22 recenzji

Pogoda w Polsce

+18°
Olsztyn
Poznań
+18°
Łódź
+17°
Lublin
+19°
Gorzów Wielkopolski
+19°
Warszawa
Kraków
+19°
Wrocław
+19°
Opole
+18°
Rzeszów
+16°
Białystok
+17°
Gdańsk
+18°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+19°
Szczecin
+19°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+19°
Kraków
+18°
Łódź
+18°
Wrocław
+19°
Poznań
+18°
Gdańsk
+17°
Szczecin
+18°
Bydgoszcz
+18°
Lublin
+17°
Katowice
+19°
Białystok
+16°
Częstochowa
+19°
Gdynia
+17°
Sosnowiec
+19°
Radom
+18°
Kielce
+18°
Toruń
+17°
Gliwice
+19°
Rzeszów
+18°
Zabrze
+19°
Wszystkie miasta