When you browse on this site, cookies collect data to enhance your experience and personalize the content and advertising you see.
Visit our Privacy Policy to learn more. By continuing to use the site, you agree to this use of cookies and data.
Wiadomości o pogodzie w Polsce i na świecie
Pogoda w twoim mieście

Burze geomagnetyczne w listopadzie 2019

T
30 października 2019, 12:16

Prognoza burz magnetycznych na listopad.

Burze geomagnetyczne w listopadzie 2019

Burze geomagnetyczne i zaburzenia pola magnetycznego nawiedzą Ziemię w listopadzie. Na początku miesiąca, według wstępnych prognoz, sytuacja będzie spokojna. Burze magnetyczne nakryją planetę pod koniec listopada. Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna USA ostrzega, że burza geomagnetyczna G1 (pierwszej intensywności w pięciostopniowej skali) prognozowana w dniach 21-22 listopada.

20 i 23 listopada możliwe są zaburzenia pola magnetycznego planety.

Warto zauważyć, że indeks G został opracowany przez NOAA (Narodowa Służba Oceaniczna i Atmosferyczna) w 1999 r. Ten specjalny indeks wskazuje na intensywność sztormu geomagnetycznego i jego wpływ na pole magnetyczne planety.

Jak przetrwać burze magnetyczne

W dniach maksymalnej aktywności geomagnetycznej unikaj stresu, zmęczenia, nadmiernego wysiłku psychicznego i fizycznego i uważaj na jedzenie.

Burze magnetyczne mogą spowodować gwałtowne zmiany nastroju, pogorszyć ogólny stan zdrowia i doprowadzić do zaostrzenie chorób przewlekłych.

Przeczytaj również: Jaka będzie pogoda w listopadzie 2019

4.3 средний рейтинг из 5 на основе 49 оценок