Pomysł na biznes: serwis z zakładami bukmacherskimi

Branża bukmacherska w Polsce jest wąska i ograniczona przez warunki ustawowe, jakie narzuciła ustawa hazardowa z 2009 roku. Jej nowelizacja w 2017 roku spowodowała, że wielu graczy rynku europejskiego i światowego w zakresie organizacji zakładów wzajemnych otrzymało szansę pojawienia się na naszym rynku, po spełnieniu określonych prawem warunków. Jak założyć w Polsce legalny serwis bukmacherski?


Procedura uzyskania licencji legalnego bukmachera

W celu prowadzenia legalnego serwisu z zakładami wzajemnymi bukmacher musi spełniać określone warunki właściwe dla bukmachera stacjonarnego, wnieść odpowiednie zabezpieczenie finansowe do Ministerstwa Finansów i złożyć stosowny wniosek.

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje wydawanych zezwoleń dla bukmacherów - jedno na prowadzenie działalności w punktach stacjonarnych, a drugie na działalność przez internet.

Bukmacher nie może też prowadzić działalności w domenie, która znajduje się w „Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą”. W rejestrze tym znajdują się adresy stron WWW, na których oferowane są gry hazardowe, w tym zakłady wzajemne prowadzone bez zezwolenia. Dostawcy internetu zobowiązani są ponadto do blokowania takich witryn.

Franczyza drogą do sukcesu

Serwis bukmacherski niskim kosztem można otworzyć pod patronatem jednego z legalnie działających w Polsce organizatorów zakładów wzajemnych. Wielu bukmacherów oferuje franczyzę dla nowych partnerów na otwarcie punktu bukmacherskiego. Do tego bukmacher jest w stanie zaoferować partnerowi wszelką pomoc i gwarancję zarobków.

Aby otworzyć legalny punkt przyjmowania zakładów wzajemnych, można nawiązać współpracę z jednym z legalnie działających bukmacherów, co pozwoli ominąć proces licencyjny, który w Polsce trwa około 6 miesięcy i może być bardzo kosztowny. Osoby zainteresowane biznesem związanym z zakładami sportowymi mogą łatwiej rozwinąć taką działalność, jeśli zostaną partnerem któregoś z obecnych bukmacherów działających w Polsce. Współpraca nawiązywana jest na zasadach franczyzowych, czyli bukmacher udostępnia partnerom swoją markę i produkty, w zamian za opłatę wstępną i procent od zysków.

Kary za brak zezwolenia

Jeśli bukmacher prowadzi swoją działalność w Polsce bez wcześniejszego uzyskania zezwolenia, może zostać ukarany karą finansową w wysokości do 720 stawek dziennych, a także karą pozbawienia wolności do lat 3 lub obiema tymi karami łącznie. Dlatego konsekwencje przyjmowania stacjonarnie lub przez internet zakładów wzajemnych bukmacherskich bez zezwolenia może podlegać dotkliwym karom. Co więcej osoby, które obstawiają zakłady wzajemne u bukmachera bez licencji, również podlegają karom finansowym, w wysokości nawet do 120 stawek dziennych.

Średnia ocena to 4,2/5 na podstawie 39 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+8°
Olsztyn
Poznań
+9°
Łódź
+6°
Lublin
+10°
Gorzów Wielkopolski
+9°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+9°
Opole
+8°
Rzeszów
+6°
Białystok
+9°
Gdańsk
+8°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+11°
Szczecin
+11°
Bydgoszcz

Wideo