70 tysięcy tulipanów kwitnie w Łodzi!

W ogrodzie botanicznym w Łodzi trwa wystawa tulipanów


To największa kwitnąca wystawa w Polsce. W ogrodzie botanicznym w Łodzi kwitnie 70 tysięcy tulipanów!

Przeczytaj także

Naprawdę jest co podziwiać: American Dream, Day Dream, Pink Impression. To tylko niektóre z około czterdziestu odmian, które ogród sprowadził z Holandii. Wkrótce rozkwitnie tulipan o fioletowej łodydze i żółtym kwiecie. Prezentuje się obłędnie. Jest i taki, który zmienia kolor w zależności od tego, w jakim jest etapie wzrostu - z początku cytrynowożółty, potem robi się łososiowy.

Znaczna ich większość, bo aż 55 tysięcy, w trzydziestu odmianach znajduje się na specjalnie wytyczonej rabacie. Inne napotkamy podczas spaceru po ogrodzie.

Żeby wszystkie holenderskie piękności wyrosły, pracownicy przygotowywali rabaty od ubiegłorocznej jesieni. - Każda z cebul sadzona jest oddzielnie, w donicy. Mamy tu wiele nornic i musimy zabezpieczyć tulipany. Samo sadzenie tylu kwiatów trwa około półtora miesiąca - mówi Dorota Mańkowska, naczelnik ogodu.

Zmieniło się także miejsce, w którym oglądać można tulipany. Teraz zwiedzający mają więcej swobody i mogą znaleźć się o wiele bliżej kwiatów. Nie muszą się martwić, że coś zdepczą. Zmianę wymusiły też same tulipany. - To bardzo żarłoczne rośliny. Wysysają z ziemi wszystkie mikroelementy. Przez lata ziemia, w której znajdowały się poprzednio bardzo zubożała, kwiaty były słabsze, brzydsze. Postanowiliśmy zmieniać im otoczenie. Oczywiście mieliśmy potworny stres, czy się przyjmą. Ale zaakceptowały nowe warunki i możemy cieszyć oczy ich pięknem - mówi Dorota Mańkowska.

Zobacz koniecznie: Galeria zdjęć: Festiwal tulipanów w Stambule

Foto: Marek Szybka, newspix.pl

Źródło: www.fakt.pl

Średnia ocena to 4,2/5 na podstawie 5 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+3°
Olsztyn
Poznań
+3°
Łódź
+4°
Lublin
+5°
Gorzów Wielkopolski
+4°
Warszawa
Kraków
+5°
Wrocław
+6°
Opole
+5°
Rzeszów
+3°
Białystok
+4°
Gdańsk
+4°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+3°
Szczecin
+3°
Bydgoszcz

Wideo