Podróże małe i duże – jak przywieźć do kraju pamiątki, nie mając miejsca w walizce?

Każdy, kto choć raz wybrał się w dalszą podróż zagraniczną, korzystając w tym celu z samolotu, ten wie, że spakowanie wszystkich ubrań i innych rzeczy do niedużej walizki może stanowić nie lada kłopot. Ponadto – chyba każdy zna sytuację, w której okazuje się, że podczas powrotu z wakacji rzeczy do zapakowania staje się jakby więcej i przestają się one mieścić do torby podróżnej, choć planowaliśmy, że będzie dokładnie odwrotnie.


Zniechęcające koszty

Wyjeżdżając na wymarzone wczasy zagraniczne, zawsze planujemy, jakie pamiątki kupimy w czasie pobytu na miejscu. Niekiedy okazuje się jednak, że limity w wielkości i wadze bagażu sprawiają, że zabranie do kraju wszystkich wymarzonych przedmiotów nie jest możliwe bez uniknięcia konieczności płacenia w samolocie za nadbagaż. Problemu tego nie znają osoby podróżujące autokarami lub pociągami, jednak trudno sobie wyobrazić, by do Indii czy na Seszele dostać się z Polski w sposób inny, niż lecąc samolotem.

Przeczytaj także

Jak powszechnie wiadomo, koszty nadbagażu są bardzo wysokie. Wiele osób rezygnuje więc z zakupu pamiątek i wraca z wakacyjnych wojaży bez nich. Warto jednak pamiętać, iż pamiątki zakupione w czasie odległych podróży może dostarczyć do naszego domu firma kurierska. Z pewnością będzie to rozwiązanie znacznie mniej zniechęcające pod względem finansowym niż płacenie za nadbagaż w samolocie.

Kurier na wszystkich kontynentach

Należy podkreślić, że przesyłki zagraniczne można wysyłać do Polski z wszystkich kontynentów, co powoduje, że dowolną ilość pamiątek niemieszczących się w bagażu zabieranym samolotem, możemy przesłać do kraju paczką. Bez względu na to, czy będziemy na wakacjach w Ghanie, Kenii, na Dominikanie, w Brazylii czy też w Singapurze lub w Australii, zakupione przez nas na miejscu rzeczy będą mogły cieszyć nas również po powrocie do domu.

Korzystanie z możliwości przesyłania pamiątek wakacyjnych zza granicy przez firmy kurierskie pozwala także dostarczać paczki wprost do domu odbiorcy. Nie musimy więc martwić się, że wysyłając paczkę z Azji, Afryki czy Ameryki Południowej, będziemy musieli szukać punktu, w którym możliwe będzie jej odebranie – przesyłka dotrze bowiem po naszym powrocie do kraju wprost do drzwi naszego mieszkania.

Co ważne, koszt przesłania pamiątek wakacyjnych paczką kurierską będzie znacznie niższy niż opłata za nadbagaż, pobierana przez większość linii lotniczych. Warto więc pamiętać o tego typu rozwiązaniu, by móc w pełni cieszyć się z wakacji spędzonych poza granicami ojczyzny.

Średnia ocena to 5/5 na podstawie 84 recenzji

Pogoda w Polsce

+15°
Olsztyn
Poznań
+14°
Łódź
+15°
Lublin
+13°
Gorzów Wielkopolski
+15°
Warszawa
Kraków
+14°
Wrocław
+14°
Opole
+14°
Rzeszów
+15°
Białystok
+15°
Gdańsk
+14°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+13°
Szczecin
+13°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+15°
Kraków
+14°
Łódź
+14°
Wrocław
+13°
Poznań
+13°
Gdańsk
+14°
Szczecin
+13°
Bydgoszcz
+14°
Lublin
+14°
Katowice
+14°
Białystok
+14°
Częstochowa
+13°
Gdynia
+14°
Sosnowiec
+14°
Radom
+14°
Kielce
+13°
Toruń
+14°
Gliwice
+14°
Rzeszów
+14°
Zabrze
+14°
Wszystkie miasta