Tematyczne kolonie dla dzieci w ofercie polskich biur podróży.

Wyjazdy kolonijne kojarzą się przede wszystkim z rozrywką dla nieco młodszych dzieci, którym organizuje się czas w trakcje trwania wakacyjnych turnusów. Okazuje się jednak, że nawet kolonie mogą stać się świetną przygodą, jeżeli wybierze się ciekawą ofertę tematyczną.


Woda

Większość dzieciaków uwielbia wypoczynek nad wodą i najlepiej czuje się właśnie w takim otoczeniu. Dla nich idealne więc będą wyjazdy przygotowane w ośrodkach umiejscowionych nad brzegiem morza bądź jeziora. Oczywiście te dwa typy akwenów wodnych zasadniczo się od siebie różnią, co ma bezpośredni wpływ na atrakcje, jakie są na takich koloniach zapewniane. Nad morzem punktem obowiązkowym programu są spacery brzegiem morza, wypływanie żaglówkami na pełne morze, a także odwiedzanie okolicznych portów, a nawet latarni morskich. Taka kolonia może mieć także ściśle tematyczne ukierunkowanie. Niektóre z nich skupiają się na życiu podwodnej fauny i flory, co stwarza ogromne pole do popisu dla małych miłośników biologii. Nieco starsze dzieci mogą z powodzeniem zdobywać pierwsze szlify w pełnomorskiej żegludze. Żaglówki są także podstawową atrakcją kolonii, które odbywają się nad jeziorami. Spokojne, stojące wody tych zbiorników zwyczaj są dużo bardziej spokojne, dzięki czemu większe jest też bezpieczeństwo żeglowania. Program wielu takich kolonii zawiera także opcję przejścia kursu pierwszej pomocy, a na poznanie tajników ratowania ludzkiego życia nigdy nie jest za wcześnie. Organizatorzy proponują także wiele programów tematycznych także dla osób planujących wypoczynek nad polskim morzem. Wystarczy sprawdzić propozycja na portalach turystycznych, na których dominują oferty z nauką języków obcych, tańca, pływania, jazdy konnej, śpiewania, malowania oraz wiele innych w zależności od zainteresowań przyszłucj uczestników.

Przeczytaj także

Góry

Mamy ogromne szczęście mieszkać w kraju, który od południa okalają majestatyczne pasma górskie. Miłośnicy zdrowego ruchu i odrobiny adrenaliny powinni wybrać podróż właśnie w tamtym kierunku. Znajduje się tam wiele miejscowości, które specjalizują się właśnie w byciu bazami wypadowymi dla kolonii. Kolonie dla dzieci są tam organizowane na naprawdę wysokim poziomie. Dostępna jest kompleksowa baza znakomicie wyposażonych ośrodków, które znajdują się niedaleko lokalnych atrakcji turystycznych, a także w bezpośredniej bliskości szlaków turystycznych dostosowanych do dziecięcych możliwości. Kolonie letnie organizowane w górach mogą być połączone z miniaturowymi obozami przetrwania, podczas których maluchy będą uczyły się podstaw radzenia sobie w trudnych warunkach, a także z warsztatami dotyczącymi lokalnej kultury. Tradycje góralskie są bardzo bogate i mają ogromny wpływ na ogół kulturowego zaplecza naszego kraju, warto więc je poznać. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby w górach organizowane były kolonie nie mające związku stricte z tym obszarem geograficznym, na przykład kolonie językowe. Świeże górskie powietrze, piękne krajobrazy, a także gościnność okoliczność mieszkańców sprawiają, że każde dziecko powinno przekonać się na własnej skórze jak fajnym sposobem spędzania wakacyjnego czasu są górskie kolonie.Przykładowe oferty wypoczynku dla dzieciaków można sprawdzić na portalu tyrystycznym jednego z biur podóży propozycje na tanie kolonie letnie dla dzieci w Polsce.

Obozy młodzieżowe dla starszych

Dla starszej młodziezy w wielu od czternastego do osiemnastego roku życia biura turystyczne proponują wypoczynek w atrakcyjnych kurortach zagranicznych: m.in. w Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Chorwacji, Wielkiej Brytanii, Włoszech oraz innych krajach. Takie oferty cieszą się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Kikugwiazdkowe hotele z opcją all inclusive to najchętniej rezerwowane oferty u polskich touroperatorów. Młodzież potrafi już samodzielnie znaleźć ciekawą ofertę w promocji first minute.

Podsumowanie

Dzieci nie lubią się nudzić. Z myślą o tym przygotowanych jest wiele naprawdę bardzo ciekawych propozycji tematycznych wyjazdów na zorganizowane przez profesjonalistów kolonie dla najmłodszych.

Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 42 recenzji

Pogoda w Polsce

+21°
Olsztyn
Poznań
+21°
Łódź
+20°
Lublin
+22°
Gorzów Wielkopolski
+20°
Warszawa
Kraków
+22°
Wrocław
+21°
Opole
+20°
Rzeszów
+22°
Białystok
+18°
Gdańsk
+21°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+21°
Szczecin
+20°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+20°
Kraków
+21°
Łódź
+21°
Wrocław
+22°
Poznań
+21°
Gdańsk
+18°
Szczecin
+21°
Bydgoszcz
+21°
Lublin
+20°
Katowice
+21°
Białystok
+22°
Częstochowa
+21°
Gdynia
+18°
Sosnowiec
+21°
Radom
+20°
Kielce
+21°
Toruń
+22°
Gliwice
+21°
Rzeszów
+20°
Zabrze
+21°
Wszystkie miasta