ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Błękitny smok morski (wideo)

To dziwnie wyglądające stworzenie to Glaucus atlantikus nazywany też błękitnym smokiem morskim, tak naprawdę jest ślimakiem.


Zwierzątko jest pięknie ubarwione ma srebrzysto błękitne kolory na stronie grzbietowej oraz ciemne blado niebieskie na podbrzuszu, posiada sześć kosmato wyglądających kończyn. Ślimak żyje w wodach strefy umiarkowanej i tropikalnej u wybrzeży Republiki Południowej Afryki , Mozambiku i wschodnim wybrzeżu Australii.

Dorasta do stosunkowo niewielkich rozmiarów od 5 do 8 centymetrów długości. Glaucus jest toksycznym zwierzęciem o czym ostrzegają jego barwy, zawiera w sobie truciznę, więc nie należy do rybiego menu i raczej jako przekąskę ryby omijają go. Ślimak pływa i porusza się do góry nogami, a wszytko za sprawą pęcherza pławnego w żołądku , w który pompuje odpowiednią ilość gazu.

Ciekawostką jest to, że ślimak jest hermafrodytą i wyposażony jest zarówno męskie jak i żeńskie organy płciowe. Naukowcy stwierdzili, że smoki morskie są kanibalami co dowodzi, że posiadają wrodzoną odporność na własny jad.

Średnia ocena to 5/5 na podstawie 86 recenzji

Pogoda w Polsce

-1°
Olsztyn
Poznań
+2°
Łódź
Lublin
+5°
Gorzów Wielkopolski
-1°
Warszawa
Kraków
+4°
Wrocław
+4°
Opole
Rzeszów
-1°
Białystok
-1°
Gdańsk
+1°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+2°
Szczecin
+2°
Bydgoszcz

Wideo