Prognoza pogody na 31 marca

Pogoda na niedzielę
Wschód Słońca w tym dniu będzie miał miejsce o godz. 6:11, natomiast zachód o godz. 19:08. Dzień potrwa 12 godz. i 57 min., a więc będzie już dłuższy od poprzedniego 4 3 minuty. Księżyc będzie garbaty (ubywał).
Rano i po południu
Wielkanocny oranek w Warszawie będzie pogodny, nie są przewidywane opady deszczu. Termometr wskaże 13 ℃, powieje południowy wiatr z prędkością 22 m/s. Wilgotność powietrza będzie się zmniejszała i wyniesie 61%. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 675 hPa. W ciągu dnia zrobi się bardzo ciepło, nadal nie powinny wystąpić opady deszczu. Temperatura będzie wynosić nietypowe dla marca 22℃, wiatr przyjmie kierunek południowy, a jego prędkość wzrośnie do 7 m/s.
Na południu kraju zachmurzenie będzie zmienne, mogą pojawiać się burzowe chmury. Rano w Krakowie nie powinno padać, temperatura wyniesie 13 ℃. Wiatr będzie południowy ze stałą prędkością przez cały dzień wynoszącą 5 m/s. Ciśnienie powietrza przyjmie wartość 732 hPa. W ciągu dnia również, podobnie jak w środkowej części kraju, zrobi się cieplej i pogodnie, termometr wskaże 23℃, a odczuwalnie może być nawet 25 ℃. Opady nie są przewidywane.
Na północy, podobnie jak w dniu poprzednim, niebo ukryją chmury. W Gdańsku rano oczekiwane jest zachmurzenie duże, bez opadów deszczu. Temperatura wyniesie 12 ℃. Kierunek wiatru będzie wschodni, a jego prędkość sięgnie rano 4 m/s. Ciśnienie wyniesie 745 hPa i w ciągu dnia będzie się delikatnie wzrastać. Później zrobi się cieplej, zachmurzenie będzie zmienne, nadal nie powinno występować opadów. Temperatura osiągnie 20℃, prędkość wiatru wzrośnie do 5 m/s.
Wieczór
W stolicy kraju wieczorem w dalszym ciągu będzie ciepło, chociaż niebo pokryją gęste chmury. Termometr pokaże 20℃. Opady nie są przewidywane. Na południu kraju również spodziewana jest podobna pogoda bez opadów. W Gdańsku wieczorem niebo będzie czyste. Prognozowana temperatura stanowi +19°C.