Myślisz o egzotycznych wakacjach? Sprawdź majowy ranking kredytów na urlopowy wyjazd FinAi

Ewa i Piotr – hipotetyczne małżeństwo stworzone na potrzeby najnowszego rankingu „wakacyjnego” – chcieliby wyjechać. Daleko. Który kredyt najbardziej by im pomógł, gdyby zechcieli spędzić urlop na plaży w upalnym Zanzibarze?


Kim są Ewa i Piotr? To „bohaterowie” rankingu najtańszych kredytów na egzotyczne wakacje FinAi. W stworzonym we współpracy z portalem Travelist zestawieniu udział wzięło dwanaście działających w Polsce banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Citi Handlowy, eurobank, Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, Nest Bank, PKO BP, Plus Bank, Raiffeisen Polbank oraz Santander Consumer Bank.

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie: kim są nasi potencjalni kredytobiorcy, gdzie dokładnie chcieliby pojechać i jak wysokim kredytem są zainteresowani?

Cel podróży Ewy i Piotra to – jak już wcześniej wspomnieliśmy – Zanzibar. A ściślej: plaża w miejscowości Uroa, położona niedaleko wybrzeża Kiwenga. Wycieczka znaleziona na portalu Travelist obejmuje: pobyt w hotelu o wysokim standardzie (basen, taras, bary, restauracje, ogród) oraz częściowe wyżywienie. Czas pobytu: 12 dni. Ile za to wszystko musieliby zapłacić Ewa i Piotr?

Taki 12-dniowy pobyt na Zanzibarze dla dwóch osób kosztowałby ok. 9400 złotych. I dokładnie takim kredytem byliby zainteresowani Ewa i Piotr. Dodatkowo chcieliby go rozbić na 18 comiesięcznych rat. I nie chcieliby ubezpieczać kredytu.

Ostatnie pytanie: kim są Ewa i Piotr? To bardzo istotna kwestia z punktu widzenia banków. W końcu by przydzielić kredyt instytucje będą musiały stwierdzić, jaka jest ich zdolność kredytowa.

Ewa i Piotr mają – odpowiednio – 31 i 35 lat. Oboje pracują na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony i mają wyższe wykształcenie. Nie mają dzieci, a ich wspólny dochód na całe gospodarstwo domowe to ok. 6000 złotych netto. Nie mają też żadnych innych zobowiązań finansowych – nie spłacają żadnych rat ani kredytów i nie są obciążeni kartami kredytowymi. Który bank był im w stanie zaproponować najkorzystniejszą ofertę?

Najtańszy kredyt na opisane powyżej egzotyczne wakacje na Zanzibarze zaproponował Plus Bank. Całkowity koszt kredytu w tej instytucji wyniósł 680 złotych i 72 grosze. Na drugim miejscu znalazł się Citi Handlowy z niecałe cztery złote droższą pożyczką bankową. Ostatnie miejsce podium to Millennium Bank z dużo droższym kredytem: 788 złotych i 56 groszy.

Który z banków zaproponował najmniejszą liczbę formalności? A który kredyt okazał się być najtańszy przy wcześniejszej, 9-miesięcznej spłacie? Wszystkie szczegóły oczywiście na stronie FinAi.pl.

Średnia ocena to 5/5 na podstawie 3 recenzji

Pogoda w Polsce

+25°
Olsztyn
Poznań
+28°
Łódź
+27°
Lublin
+26°
Gorzów Wielkopolski
+30°
Warszawa
Kraków
+26°
Wrocław
+29°
Opole
+31°
Rzeszów
+28°
Białystok
+23°
Gdańsk
+28°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+28°
Szczecin
+25°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+30°
Kraków
+29°
Łódź
+28°
Wrocław
+26°
Poznań
+26°
Gdańsk
+23°
Szczecin
+25°
Bydgoszcz
+26°
Lublin
+27°
Katowice
+29°
Białystok
+28°
Częstochowa
+29°
Gdynia
+23°
Sosnowiec
+29°
Radom
+28°
Kielce
+28°
Toruń
+26°
Gliwice
+30°
Rzeszów
+31°
Zabrze
+30°
Wszystkie miasta