Kierunki wakacyjne 2018

Marzec, to okres w którym powoli zapominamy o mroźnej zimie i zaczynamy snuć plany na nadchodzące, ciepłe miesiące. Jest to również doskonały czas, na zaplanowanie tegorocznego urlopu. Im szybciej wybierzemy interesującą nas ofertę, tym atrakcyjniejsze rabaty na nas czekają.


Modna egzotyka

Jak pokazują statystyki, jesteśmy coraz bardziej otwarci na nowe kierunki turystyczne i często decydujemy się na dalekie podróże, do krajów spoza Unii Europejskiej. Jest to dobry znak, świadczący o ciekawości Polaków, chęci poznawania nowych kultur oraz dobrym statusie materialnym. Wśród egzotycznych wakacji, największym zainteresowaniem cieszą się popularne Egipt, czy Tunezja, ale również- coraz częściej wybierane- Malezja, Kuba, Dominikana, czy Tajlandia. Wybierając się w tak dalekie zakątki świata należy pamiętać o niezbędnych szczenieniach, które mogą nas uchronić przed niebezpiecznymi dla Europejczyków chorobami. Warto również wcześniej zaznajomić się z obyczajami panującymi w dany kraju, poznać jego tradycję oraz kod kulturowy. Z pewnością ułatwi to podróżowanie oraz zwiedzanie.

Wciąż popularna Europa

Dla osób, które nie mają ochoty lub możliwości na tak dalekie i kosztowne wyjazdy, doskonałym rozwiązaniem są wczasy w Europie. Od lat niesłabnącym zainteresowaniem Polaków cieszą się takie kraje jak: Włochy, Grecja, Hiszpania, Chorwacja, Cypr czy Bułgaria.

Przeczytaj także

Włochy przyciągają turystów swoi zróżnicowanym ukształtowaniem terenu. Równie chętnie odwiedzane są miejscowości nadmorskie, co okolice jeziora Garda, czy alpejskie wsie. Przyciągają również miejskie metropolie pełne zabytków oraz małe, niezwykle urokliwe miasteczka. Bez trudu można wyliczać godne odwiedzenia miejsca.

Niezwykle atrakcyjnym kierunkiem wakacyjnym jest również Grecja. Ten rozsiany po licznych wysepkach kraj niezmiennie zachwyca swoim antycznym urokiem. Niemalże każde miasteczko wypełnione jest starożytnymi zabytkami. Jest to kolebka kultury, sztuki i filozofii. Kraj, który każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej raz. W sezonie turystycznym greckie wyspy tętnią życiem. Nie brakuje tam atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi. Wiele ciekawych propozycji na spędzenie greckich wakacji można znaleźć tutaj: https://www.tui.pl/wypoczynek/grecja. Z Grecją nierozerwalnie łączy się również kultura i tradycja Cypru, wyspy będącej ojczyzną mitologicznej bogini Afrodyty. Mimo, że mocno odczuwa się tam turecki wypływy (szczególnie w części północnej, której zwiedzanie jest mocno utrudnione) i tak cieszy się coraz większą popularnością.

Atrakcyjną propozycją jest również Bułgaria. Przyciąga na turystów głównie ze względu na niskie ceny połączone z coraz lepszym standardem kompleksów wypoczynkowych. Jest t kraj, w którym Polacy chętnie spędzają urlopy już od lat 80. Ciepłe może oraz liczne atrakcje turystyczne są dużym plusem tego regionu.

Powiązane wiadomości
Średnia ocena to 4,4/5 na podstawie 26 recenzji

Pogoda w Polsce

+14°
Olsztyn
Poznań
+13°
Łódź
+13°
Lublin
+14°
Gorzów Wielkopolski
+13°
Warszawa
Kraków
+13°
Wrocław
+13°
Opole
+12°
Rzeszów
+12°
Białystok
+14°
Gdańsk
+11°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+15°
Szczecin
+14°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+13°
Kraków
+12°
Łódź
+13°
Wrocław
+13°
Poznań
+13°
Gdańsk
+14°
Szczecin
+13°
Bydgoszcz
+13°
Lublin
+13°
Katowice
+13°
Białystok
+12°
Częstochowa
+13°
Gdynia
+14°
Sosnowiec
+13°
Radom
+12°
Kielce
+11°
Toruń
+13°
Gliwice
+13°
Rzeszów
+12°
Zabrze
+13°
Wszystkie miasta