Ubezpieczona nieruchomość, czyli jak wyjechać spokojnie na wakacje

Czy podczas wakacji chcesz się relaksować, czy stresować myślą o domu albo mieszkaniu pozostawionym na pastwę włamywaczy? Wykupując dodatkową polisę na okres urlopu, możesz zaoszczędzić sobie choć części nerwów i skupić się na wypoczynku.


Jak dowodzi raport Polskiej Izby Turystycznej pt. „Zagraniczne wakacje Polaków 2017”, przeprowadzony w okresie od 28.04.2017 r. do 16.08.2017 r., trendy turystyczne naszych rodaków to nadal wyjazdy zagraniczne, najchętniej jednotygodniowe, z bazą w hotelu o wysokim standardzie, na zasadach All inclusive. Kierunki, które w minionym roku cieszyły się szczególnym zainteresowaniem osób korzystających z oferty biur podróży, to Grecja, Bułgaria i Hiszpania (źródło: http://www.pit.org.pl/media/1/002/1989.pdf). Wakacje zagraniczne oznaczają jednak pozostawienie całego dobytku, a z odległości co najmniej kilku tysięcy kilometrów nie jesteśmy w stanie w żaden sposób go nadzorować. Jak można spokojnie odpoczywać i nie martwić się tym faktem? Jednym z rozwiązań może być wykup dodatkowej polisy ubezpieczeniowej.

Bezpieczny dom

Dlaczego warto dodatkowo ubezpieczyć dom na czas naszego długo wyczekiwanego urlopu? Jest na to jeden mocny argument – nawet jeśli podczas naszej nieobecności może przypilnować go sąsiad albo ktoś z rodziny, nie daje to gwarancji, że nikt się do nas nie włamie czy nas nie okradnie. W tym celu właśnie warto wykupić dodatkową polisę, która będzie chronić całość – zarówno mury, jak i wyposażenie domu – nie tylko przed nieszczęśliwym zdarzeniami losowymi, takimi jak pożar, zalanie czy wybuch gazu, ale także przed włamaniem czy dewastacją ze strony osób trzecich. Istnieje również pojęcie takie jak Holiday Home Insurance, czyli ubezpieczenie domu, w którym spędzamy wakacje i wynajmujemy go sezonowo. W tym przypadku również można skorzystać z szerokiej oferty ubezpieczeń dla tego typu nieruchomości.

Nie tylko ubezpieczenie

Ofert dotyczących wykupu dodatkowej polisy na czas wakacyjnej nieobecności w domu jest bardzo wiele, co zapewnia duży wybór osobom rozważającym taki wariant. Wystarczy choćby wejść na stronę: https://www.insurancechoice.co.uk/products/home-insurance/holiday-home-insurance/, aby poznać warunki, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe w zakresie ochrony nieruchomości – także pod kątem kradzieży z włamaniem. Poza dodatkowym ubezpieczeniem domu, warto także pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu go przed włamaniem. Okna, drzwi i rolety antywłamaniowe, alarm, monitoring czy wynajęcie firmy ochroniarskiej – to kilka pomysłów, które można dodatkowo wykorzystać. W ten sposób wydatnie zmniejsza się ryzyko włamania i kradzieży.

Powiązane wiadomości
Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 81 recenzji

Pogoda w Polsce

+6°
Olsztyn
Poznań
+7°
Łódź
+7°
Lublin
+8°
Gorzów Wielkopolski
+7°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+11°
Opole
+10°
Rzeszów
+7°
Białystok
+5°
Gdańsk
+7°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+7°
Szczecin
+7°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+7°
Kraków
+10°
Łódź
+7°
Wrocław
+9°
Poznań
+7°
Gdańsk
+5°
Szczecin
+7°
Bydgoszcz
+7°
Lublin
+7°
Katowice
+12°
Białystok
+7°
Częstochowa
+10°
Gdynia
+5°
Sosnowiec
+12°
Radom
+7°
Kielce
+7°
Toruń
+7°
Gliwice
+12°
Rzeszów
+10°
Zabrze
+12°
Wszystkie miasta