Bezpieczna wymiana walut po lepszym kursie w Internecie

Za każdym razem wpadasz we wściekłość, kiedy widzisz jak spore różnice kursowe bank czy tradycyjny kantor narzucił Ci podczas wymiany waluty? Przyzwyczaiłeś się jednak do zawierania transakcji w tym samym miejscu, gdzie robisz to już od wielu lat? Wyjdź jak najszybciej ze strefy komfortu, ponieważ Twoje działanie przypomina dobrowolne podpalanie banknotów. A przecież musiałeś ciężko pracować, aby je zarobić. Zacznij oszczędzać pieniądze, dzięki zakupom waluty w serwisach online. Bez najmniejszego wysiłku, w Twojej kieszeni może zostać około 200 zł po każdej wymianie w kwocie o równowartości 1000 Euro.


Spread to niepotrzebny koszt, którego nie musisz ponosić

Banki oraz stacjonarne kantory zarabiają na spreadzie. Mało który klient zdaje sobie niestety sprawę z tego, jakie czynniki wpływają na rozbieżności pomiędzy kursem sprzedaży a nabycia waluty. Myślimy sobie, że kilkanaście czy kilkadziesiąt groszy różnicy to tyle, co nic. Takie myślenie ma uzasadnienie jedynie w przypadku pojedynczych transakcji o niewielkiej wartości. Jeżeli jednak wymieniasz regularnie spore pieniądze, wtedy warto zatrzymać się na dłużej przy stawkach kursowych. Spread w bankach i kantorach tradycyjnych może przekroczyć pułap 10%. Wtedy narazisz się na straty finansowe liczone już w tysiącach złotych.

Przeczytaj także

Wymiana bez różnic kursowych w społecznościowych giełdach

W Internecie funkcjonują społecznościowe platformy wymiany walutowej, których działanie przypomina tradycyjną giełdę. Tutaj nie ma odgórnie narzucanych kursów kupna i sprzedaży. Każdy zarejestrowany użytkownik może zaproponować własną stawkę lub wybrać najkorzystniejszą ofertę spośród wcześniej zamieszczonych w serwisie. Zerknij na stronę https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Znajdziesz tutaj wielokrotnie aktualizowane każdego dnia kursy najpopularniejszych walut, które są prezentowane parami.

Nie trzeba martwić się o spread, a jedynym kosztem jest niewielka prowizja. Na polskim rynku znajdziesz giełdy, które pobierają opłatę nie większą niż dwie dziesiąte procenta od każdej transakcji. Tak atrakcyjne warunki mogą być utrzymane dlatego, że platformy wymiany walut gromadzą nawet kilkaset tysięcy osób, które aktywnie zawierają między sobą transakcje. Obrót jest więc na tyle duży, że nie ma konieczności dodatkowego obciążania klientów.

Czy wymiana walut w Internecie jest bezpieczna

Nie wahałbyś się dołączyć do społeczności użytkowników giełdy online, lecz obawiasz się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy oraz przedostanie się poufnych informacji w niepowołane ręce. Ryzyko takie praktycznie nie istnieje, pod warunkiem, że wybierzesz platformę zabezpieczoną przy użyciu certyfikatu SSL. Jest to protokół uwierzytelniania danych oraz ich szyfrowania. W trakcie nawiązywania połączenia pomiędzy serwerem a Twoim komputerem, ewentualne próby włamania ze strony hakerów zostaną zablokowane.

Nie musisz się również obawiać niewypłacalności ze strony użytkowników, z którymi będziesz zawierać transakcje. Sfinalizowanie procesu wymiany będzie możliwe przy spełnieniu jednego warunku – każda ze stron musi posiadać na swoim wirtualnym portfelu zadeklarowaną kwotę pieniędzy.

Podsumowanie

Nie ma więc sensu, abyś narażał się na straty finansowe. Oszczędzaj swoje pieniądze, dzięki korzystaniu z internetowych platform wymiany walut. To naprawdę proste i bezpieczne. Nie musisz przepłacać.

Średnia ocena to 4,3/5 na podstawie 18 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+19°
Olsztyn
Poznań
+20°
Łódź
+21°
Lublin
+20°
Gorzów Wielkopolski
+20°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+20°
Opole
+18°
Rzeszów
+21°
Białystok
+18°
Gdańsk
+18°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+19°
Szczecin
+17°
Bydgoszcz

Wideo