Najpiękniejsze kwiaty ozdobne do każdego ogrodu

Kwiaty ozdobne to jeden z najważniejszych elementów występujących w każdym ogrodzie. Ogrodnicy mają ogromne pole manewru, jeśli chodzi o wybór kwiatów. Tylko, które z nich są najpiękniejsze? Ten artykuł będzie dobrą odpowiedzią na to pytanie.


Zachwycające kwiaty ogrodowe

Jednym z najpiękniejszych kwitów ogrodowych są piwonie, ich uprawa nie sprawia większych problemów. Podobnie jest w przypadku pielęgnacji, prowadzona w prawidłowy sposób daje zachwycające efekty. Piwonie przywędrowały do polski z Ameryki Północnej i Azji. Są bardzo odporne na mróz i rosną przez długi czas na jednym stanowisku.

Piwonie mogą rozwijać się na kilku rodzajach gleby, jednak trzeba pamiętać, że nie na każdej efekty będą tak samo dobre. Dla przykładu na glebach podmokłych pojawia się ryzyko rozwinięcia chorób. Tymczasem na ziemiach lekkich rozwijają się niezbyt bujne kwiaty. Najpiękniejsze piwonie wyrastają na glebach piszczysto-gliniastych i do tego świetnie nasłonecznionych. Więcej informacji na temat tej tego kwiatu można znaleźć tutaj.

Przeczytaj także

Kolejne miejsce na liście zajmują róże, rosną w wielu ogrodach, ich popularność jest niezaprzeczalna. Od wielu, wielu lat sadzi się je dla niezaprzeczalnych walorów estetycznych. Posiadają doskonały pokrój oraz piękne kwiaty. Występują w wielu odmianach, początkujący ogrodnicy mogą się w tym pogubić.

W celu łatwiejszego wyboru kwiatów, róże podzielona na kilka podstawowych klas. Konkretnie jest to siedem klasycznych gatunków. Do dyspozycji są róże rabatowe, angielskie, okrywowe, a także róże pnące. Ostatnie odmiany są najbardziej popularne w naszym kraju. Sadzonki kwiatów można nabyć w wielu sklepach. Więcej na temat róż można dowiedzieć się tutaj.

Begonia i pelargonia

Piękne kwiaty ogrodowe to też begonie, odznaczają się znakomitymi walorami estetycznymi. Begonia bulwiasta to szczególnie popularna odmiana tych kwiatów. Jest bardzo łatwa w uprawie i co równie ważne rozwija się w zacienionych miejscach. Stanowi też interesujący motyw dekoracyjny na balkonie.

Begonia nie jest wysoką rośliną, długość jej pędów sięga 30 cm. Lubi się rozgałęziać, posiada liście o sercowatym kształcie. Do założenia plantacji nie są potrzebne sadzonki kwiatów, wykorzystuje się bulwy. Begonia do rozwoju preferuje zacienione stanowiska, jej pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca. Te rośliny wykazują duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Dlatego też najważniejsze czynności to zapewnienie wody, lecz bez przesadnych ilości, i nawożenie. Jeżeli mają rosnąć przez lata, należy zadbać by nie przemarzły.

Pelargonia angielska kojarzona jest przede wszystkim z balkonami, lecz sprawdza się również w ogrodzie. Te kwiaty ozdobne są przyzwyczajone do ciepłego klimatu, dlatego też najlepsze dla nich są stanowiska nasłonecznione. Oczywiście rozwiną się w zacienieniu, ale nie tak bujnie. Ich charakterystyczną cechą jest fakt, że kwitną od maja aż do pierwszych przymrozków. Sadzonki kwiatów można nabyć w wielu sklepach ogrodniczych.

Pelargonia jest odporna na choroby pod warunkiem, że będzie się o nią dbać. Dlatego też konieczne mogą okazać się opryski. Oczywiście z chorobami czy szkodnikami można poradzić sobie domowymi metodami. Bardzo przydatny okaże się wyciąg z czosnku albo roztwór z szarego mydła. Więcej na temat pelargonii można dowiedzieć się tutaj.

Kwiaty ozdobne

Wszystkie wymienione kwiaty ozdobne będą świetnymi akcentami dekoracyjnymi w ogrodzie. Ich cechy wspólne to piękny wygląd oraz fakt, że są łatwe do zasadzenia. Pielęgnacja również nie sprawia większych problemów.

Aranżując przestrzeń warto wybrać takie kwiaty ogrodowe, które będą najbardziej pasować do stylu ogrodu. Na szczęście pole manewru jest bardzo duże.

Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 7 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+3°
Olsztyn
Poznań
+3°
Łódź
+4°
Lublin
+4°
Gorzów Wielkopolski
+4°
Warszawa
Kraków
+4°
Wrocław
+5°
Opole
+4°
Rzeszów
+3°
Białystok
+4°
Gdańsk
+4°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+4°
Szczecin
+5°
Bydgoszcz

Wideo