Użyteczny zbiornik na szambo

Mieszkańcy domów, które nie mają dostępu do zbiorowego systemu odprowadzania nieczystości, muszą zainwestować w domowe szambo. Najbardziej popularnym rozwiązaniem, chętnie wybieranym przez Polaków od wielu lat, jest inwestycja w zbiornik betonowy na szambo. To najlepszy sposób na pozbycie się nieczystości i zapewnienie sobie codziennego komfortu.


Szambo betonowe jest bardzo tanie i ogólnodostępne. Ponadto, jego montaż nie wymaga skomplikowanych procedur. Producenci betonowych zbiorników wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wykonują komory szamba o różnych wymiarach, dzięki czemu każdy znajdzie idealny zbiornik do swojego ogrodu. Jednakże zbiornik betonowy, który pierwotnie może służyć jakie miejsce odprowadzania szamba, może mieć też inną funkcję.

Bądź EKO, zbieraj deszczówkę

Przeczytaj także

Żyjemy w czasach EKO. Każdy odpowiedzialny i świadomy mieszkaniec naszego kraju, powinien przyczyniać się do dbania o środowisko. Poza tym, wiele zachowań promujących ekologiczne rozwiązania nosi znamiona energooszczędności, czyli również oszczędności pod kątem ekonomicznym. Inwestując w rozwiązania korzystne dla środowiska naturalnego z jednej strony przyczyniamy się do jego ochrony, z drugiej możemy również zaoszczędzić. Tak też jest w przypadku wykorzystywania deszczówki.

Woda pochodząca z opadów może być z powodzeniem magazynowana w zbiornikach betonowych, używanych również jako pojemnik na ścieki. To korzystne i przede wszystkim komfortowe oraz oszczędne rozwiązanie.

Dawniej deszczówka była używana jako woda do mycia, szczególnie włosów. Dziś niestety, woda nie jest już tak bogata w minerały, jak dawniej. Mimo wszystko jej potencjał może być wykorzystany w ogrodzie, a zbiornik na szambo jako skuteczny zbiornik na wodę do podlewania trawnika lub upraw w przydomowym ogródku. Deszczówka magazynowana w zbiornikach wodnych podobnie jak szambo może być odprowadzana za pomocą węża i odpowiedniej instalacji. Wiele osób z pewnością zada pytanie, czy warto inwestować w osobny zbiornik na deszczówkę? Przecież można zastosować nieco mniej inwazyjne rozwiązanie, takie jak beczka zakupiona w markecie budowlanym.

Zbiornik – najlepsze rozwiązanie

Z pewnością wyjście z sytuacji jest równie dobre, ale czy komfortowe? Montując betonowy zbiornik, jesteśmy w stanie magazynować opady za każdym razem, tylko w taki sposób mamy możliwość zaoszczędzenia konkretnej sumy pieniędzy.

Jeśli postawimy beczkę przy rynnie odprowadzającej wodę z dachu, z czasem nie będzie ona wystarczającym dla nas pojemnikiem, dlatego będzie to tylko częściowe wykorzystanie potencjału naturalnego. Gdyby porównać to tylko do częściowego zdrowego odżywiania, rezultat nasuwa się sam.

Zbiorniki betonowe na szambo dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Wykonane z solidnego i wytrzymałego materiału będą służyć przez lata. W przypadku magazynowania wody, a nie szamba nie musimy martwić się o dodatkową warstwę izolacyjną dla pojemnika, ponieważ woda jest bezwonna. Co więcej, nie trzeba od razu inwestować w duży zbiornik. Czasem wystarczy tylko mała komora, która będzie dopasowana do potrzeb i wielkości naszego ogrodu.

Warto wdrażać do naszego codziennego życia rozwiązania, które są nie tylko wygodne, ale przede wszystkim opłacalne. Dzięki magazynowanej deszczówce w ogrodzie zauważymy spore oszczędności, szczególnie jeśli lubimy hodować piękne rabaty kwiatowe i dbać o zielone trawniki.

Zdjęcie główne: fotolia.com, 109546963 | Autor: wstockstudio

Średnia ocena to 4/5 na podstawie 3 recenzji

Pogoda w Polsce

+5°
Olsztyn
Poznań
+9°
Łódź
+7°
Lublin
+6°
Gorzów Wielkopolski
+6°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+11°
Opole
+10°
Rzeszów
+6°
Białystok
+6°
Gdańsk
+8°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+7°
Szczecin
+5°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+7°
Kraków
+11°
Łódź
+8°
Wrocław
+9°
Poznań
+8°
Gdańsk
+5°
Szczecin
+6°
Bydgoszcz
+7°
Lublin
+7°
Katowice
+11°
Białystok
+6°
Częstochowa
+11°
Gdynia
+5°
Sosnowiec
+11°
Radom
+7°
Kielce
+8°
Toruń
+7°
Gliwice
+11°
Rzeszów
+10°
Zabrze
+11°
Wszystkie miasta