Pogoda w Polsce na 18.05.2022

Pogoda w Polsce na 18.05.2022 © Getty Images

Prognoza pogody na środę


W tym dniu wschód Słońca będzie miał miejsce o godz. 4:51, natomiast Słońce zajdzie o godz. 20:28. Dzień potrwa zatem 15 godz. i 48 min. Księżyc ubywa.

Rano i po południu

Poranek będzie ciepły. Rano w Warszawie przewidywanych jest 19 ℃, na niebie pojawią się chmury, ale nie powinny wystąpić istotne opady deszczu. Południowy wiatr powieje z prędkością 2 m/s. Wilgotność powietrza wyniesie 74%, ciśnienie sięgnie 1054 hPa i będzie nieznacznie spadać w ciągu dnia. Po południu zrobi się gorąco. Odczuwalna temperatura będzie wynosiła 28 ℃, wiatr nasili się do 4 m/s. Obecne będą chmury, z których można spodziewać się lekkiego deszczu. Na południu kraju również będzie ciepła pogoda. Rano termometr wskaże 20 ℃. Wilgotność powietrza będzie wynosiła ponad 80%, a wiatr powieje z kierunku południowo-wschodniego z siłą 3 m/s. Ciśnienie powietrza wyniesie 96 hPa i w ciągu dnia będzie się nieznacznie obniżać. Po południu na niebie również pojawią się burzowe chmury i spadnie deszcz. Będzie ciepło, odczuwalna temperatura wyniesie 28 ℃. Wiatr przyjmie kierunek zachodni, a jego prędkość zwiększy się do 4 m/s. Na północy Polski pogoda będzie deszczowa. Rano temperatura wyniesie 14 ℃ i już będą wówczas widoczne burzowe chmury, a także będzie padał deszcz. Wiatr będzie północno-zachodni o prędkości 2 m/s. Ciśnienie przyjmie wartość 1004 hPa. W trakcie dnia temperatura nie ulegnie zmianie, ale niebo pokryje się w całości chmurami (9 stopni chmur piętra niskiego), z których będzie padał lekki deszcz.

Wieczór

Przeczytaj także

Pogoda w różnych regionach Polski będzie raczej utrzymywała się na podobnych poziomach przez cały dzień. W Warszawie będzie nadal ciepło, powyżej 20 ℃. Spodziewane jest zachmurzenie.

Średnia ocena to 4/5 na podstawie 47 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+7°
Olsztyn
Poznań
+6°
Łódź
+7°
Lublin
+8°
Gorzów Wielkopolski
+7°
Warszawa
Kraków
+7°
Wrocław
+7°
Opole
+7°
Rzeszów
+6°
Białystok
+7°
Gdańsk
+6°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+8°
Szczecin
+9°
Bydgoszcz

Wideo