Kalendarz miesięczny strzyżenia włosów na 2021 rok

Kalendarz miesięczny strzyżenia włosów na  2021 rok © pixabay.com

Kalendarz strzyżenia i koloryzacji włosów na grudzień


Według zaleceń kalendarza księżycowego na grudzień 2021 roku, różne wydarzenia wpływają na fryzurę człowieka w określony sposób. Jeśli wybierzesz najkorzystniejszy dzień na strzyżenie włosów, zachowasz pozytywne siły i uda ci się pozbyć negatywnej energii, odzyskasz harmonię z sobą i światem zewnętrznym.

Kalendarz księżycowy opiera się na trzech składnikach: faza księżycowa (Nów, pełnia Księżyca, Księżyc rosnący lub Księżyc ubywający), znak zodiaku i doba księżycowa. Te trzy czynniki wpływają na zdrowie i wzrost włosów.

Przeczytaj także

Należy zauważyć, że rosnący Księżyc w grudniu będzie w okresie od 5 do 18. Strzyżenie włosów podczas rosnącego Księżyca przyśpieszy ich wzrost.

Księżyc ubywający będzie od 1 do 3 i od 20 do 31 grudnia 2021 roku. Strzyżenie włosów w tym okresie spowolni wzrost włosów i zachowa kształt fryzury.

Korzystne dni na strzyżenie włosów w grudniu 2021 roku to 1, 6, 7, 9, 14-16, 18, 22, 25. Zwłaszcza w tym okresie wszelkiego rodzaju fryzury okażą się niezwykle udane, poprawią stan zdrowia i przyniosą dobry nastrój. Strzyżenie wzmocni włosy, przyśpieszy ich wzrost, pojawi się poczucie przypływu pozytywnej energii w życiu.

Nawet ci, którzy sceptycznie odnoszą się do przewidywań kalendarza księżycowego, niejednokrotnie zauważyli, że fryzura wykonana w niekorzystne dni miesiąca okazuje się nie tak udana, a farba trzyma się na włosach o wiele krócej. Dlatego w grudniu nie warto odwiedzać salonów kosmetycznych w następujących terminach: 3, 4, 12 grudnia.

Należy pamiętać, że manipulacje z włosami nie ograniczają się ich skracaniem!

Korzystne dni na koloryzację włosów w grudniu 2021 roku to 8, 14-16, 25, 30 i 31.

Najsilniejszy wpływ na farbowanie włosów ma faza Księżyca i znak Zodiaku. Pozytywny wpływ obserwowany jest ze strony Koziorożca, Byka, Lwa i Panny, a także Strzelca. Niekorzystnymi znakami są Wodnik, Baran, Rak, Ryby.

Od 5 do 18 grudnia 2021 roku będzie trwała faza wzrostu Księżyca. W tym okresie paznokcie odrastają o wiele szybciej. Kosmetyczki zalecają piłować i przycinać niezdrowe części paznokci. Jeśli paznokcie łamią się lub pękają, to wraz z rosnącym Księżycem lepiej się ich pozbyć, wtedy na ich miejscu szybko wyrośnie zdrowa i mocna płytka paznokcia. W przeciwnym razie łamanie może być kontynuowane, paznokcie będą długie, ale na pewno nie będziesz zadowolona z ich wyglądu. W tych samych terminach należy aktywnie dbać o skórę dłoń, ponieważ działanie witamin wzrośnie pod wpływem Księżyca.

Faza Księżyca w znaku zodiaku, gdzie każdy odpowiada za określoną energię też jest ważna. Takie znaki Zodiaku jak Koziorożca, Lew, Panna, Wodnik, pozytywnie wpływają na procedurę manicure. Przeciwwskazane są wszelkiego rodzaju manipulacje z paznokciami jeśli Księżyc znajduje się w następujących znakach Zodiaku: Bliźnięta, Rak, Ryby. Inni są neutralne, pasują do poprawy zdrowia paznokci lub lekkiej pielęgnacji.

Sprzyjające dni na manicure i pedicure w grudniu 2021 roku to 5 i 9 grudnia.

Średnia ocena to 3,9/5 na podstawie 30 recenzji

Pogoda w Polsce

+21°
Olsztyn
Poznań
+21°
Łódź
+20°
Lublin
+22°
Gorzów Wielkopolski
+20°
Warszawa
Kraków
+22°
Wrocław
+21°
Opole
+20°
Rzeszów
+22°
Białystok
+18°
Gdańsk
+21°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+21°
Szczecin
+20°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+20°
Kraków
+21°
Łódź
+21°
Wrocław
+22°
Poznań
+21°
Gdańsk
+18°
Szczecin
+21°
Bydgoszcz
+21°
Lublin
+20°
Katowice
+21°
Białystok
+22°
Częstochowa
+21°
Gdynia
+18°
Sosnowiec
+21°
Radom
+20°
Kielce
+21°
Toruń
+22°
Gliwice
+21°
Rzeszów
+20°
Zabrze
+21°
Wszystkie miasta