ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Kalendarz miesięczny strzyżenia włosów na 2021 rok

Kalendarz miesięczny strzyżenia włosów na  2021 rok © pixabay.com

Kalendarz strzyżenia i koloryzacji włosów na grudzień


Według zaleceń kalendarza księżycowego na grudzień 2021 roku, różne wydarzenia wpływają na fryzurę człowieka w określony sposób. Jeśli wybierzesz najkorzystniejszy dzień na strzyżenie włosów, zachowasz pozytywne siły i uda ci się pozbyć negatywnej energii, odzyskasz harmonię z sobą i światem zewnętrznym.

Kalendarz księżycowy opiera się na trzech składnikach: faza księżycowa (Nów, pełnia Księżyca, Księżyc rosnący lub Księżyc ubywający), znak zodiaku i doba księżycowa. Te trzy czynniki wpływają na zdrowie i wzrost włosów.

Przeczytaj także

Należy zauważyć, że rosnący Księżyc w grudniu będzie w okresie od 5 do 18. Strzyżenie włosów podczas rosnącego Księżyca przyśpieszy ich wzrost.

Księżyc ubywający będzie od 1 do 3 i od 20 do 31 grudnia 2021 roku. Strzyżenie włosów w tym okresie spowolni wzrost włosów i zachowa kształt fryzury.

Korzystne dni na strzyżenie włosów w grudniu 2021 roku to 1, 6, 7, 9, 14-16, 18, 22, 25. Zwłaszcza w tym okresie wszelkiego rodzaju fryzury okażą się niezwykle udane, poprawią stan zdrowia i przyniosą dobry nastrój. Strzyżenie wzmocni włosy, przyśpieszy ich wzrost, pojawi się poczucie przypływu pozytywnej energii w życiu.

Nawet ci, którzy sceptycznie odnoszą się do przewidywań kalendarza księżycowego, niejednokrotnie zauważyli, że fryzura wykonana w niekorzystne dni miesiąca okazuje się nie tak udana, a farba trzyma się na włosach o wiele krócej. Dlatego w grudniu nie warto odwiedzać salonów kosmetycznych w następujących terminach: 3, 4, 12 grudnia.

Należy pamiętać, że manipulacje z włosami nie ograniczają się ich skracaniem!

Korzystne dni na koloryzację włosów w grudniu 2021 roku to 8, 14-16, 25, 30 i 31.

Najsilniejszy wpływ na farbowanie włosów ma faza Księżyca i znak Zodiaku. Pozytywny wpływ obserwowany jest ze strony Koziorożca, Byka, Lwa i Panny, a także Strzelca. Niekorzystnymi znakami są Wodnik, Baran, Rak, Ryby.

Od 5 do 18 grudnia 2021 roku będzie trwała faza wzrostu Księżyca. W tym okresie paznokcie odrastają o wiele szybciej. Kosmetyczki zalecają piłować i przycinać niezdrowe części paznokci. Jeśli paznokcie łamią się lub pękają, to wraz z rosnącym Księżycem lepiej się ich pozbyć, wtedy na ich miejscu szybko wyrośnie zdrowa i mocna płytka paznokcia. W przeciwnym razie łamanie może być kontynuowane, paznokcie będą długie, ale na pewno nie będziesz zadowolona z ich wyglądu. W tych samych terminach należy aktywnie dbać o skórę dłoń, ponieważ działanie witamin wzrośnie pod wpływem Księżyca.

Faza Księżyca w znaku zodiaku, gdzie każdy odpowiada za określoną energię też jest ważna. Takie znaki Zodiaku jak Koziorożca, Lew, Panna, Wodnik, pozytywnie wpływają na procedurę manicure. Przeciwwskazane są wszelkiego rodzaju manipulacje z paznokciami jeśli Księżyc znajduje się w następujących znakach Zodiaku: Bliźnięta, Rak, Ryby. Inni są neutralne, pasują do poprawy zdrowia paznokci lub lekkiej pielęgnacji.

Sprzyjające dni na manicure i pedicure w grudniu 2021 roku to 5 i 9 grudnia.

Średnia ocena to 3,9/5 na podstawie 30 recenzji

Pogoda w Polsce

Olsztyn
Poznań
Łódź
+1°
Lublin
+2°
Gorzów Wielkopolski
+1°
Warszawa
Kraków
+1°
Wrocław
Opole
+1°
Rzeszów
Białystok
+1°
Gdańsk
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+1°
Szczecin
+1°
Bydgoszcz

Wideo