Trzęsienie ziemi w Meksyku

W Meksyku doszło do potężnego trzęsienia ziemi


W środę, 31 maja, w Meksyku doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Jego magnituda wyniosła 5,3 st. w otwartej skali Richtera.

Jak donosi Służba Geologiczne Stanów Zjednoczonych, epicentrum wstrząsów podziemnych znajdowało się w odległości 79 km na północ od miejscowości Puerto Madero. Ognisko (hipocentrum) - na głębokości 10 km.

Przeczytaj także

W Meksyku wybuchł wulkan [wideo]
Wideo W Meksyku wybuchł wulkan [wideo] 10 Stycznia 2020 12:54

Na razie brak informacji o ewentualnych ofiarach lub zniszczeniach.

Meksyk znajduje się w tzw. Pacyficznym pierścieniu ognia, czyli wyjątkowo aktywnym sejsmicznie regionie, gdzie często dochodzi do trzęsień ziemi i erupcji wulkanów.

Pacyficzny pierścień ognia – strefa częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych, która otacza Ocean Spokojny. Do pacyficznego pierścienia ognia zaliczane są następujące obszary: Nowa Zelandia, Indonezja, Filipiny, Japonia, Kamczatka, Alaska, Kalifornia, Meksyk, Gwatemala, Kolumbia, Ekwador, Peru.

Średnia ocena to 4.9/5 na podstawie 7 recenzji

Pogoda w Polsce

+19°
Olsztyn
Poznań
+20°
Łódź
+22°
Lublin
+24°
Gorzów Wielkopolski
+21°
Warszawa
Kraków
+22°
Wrocław
+20°
Opole
+20°
Rzeszów
+21°
Białystok
+21°
Gdańsk
+19°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+19°
Szczecin
+23°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+21°
Kraków
+19°
Łódź
+20°
Wrocław
+22°
Poznań
+22°
Gdańsk
+21°
Szczecin
+24°
Bydgoszcz
+22°
Lublin
+22°
Katowice
+20°
Białystok
+21°
Częstochowa
+19°
Gdynia
+21°
Sosnowiec
+20°
Radom
+21°
Kielce
+19°
Toruń
+21°
Gliwice
+20°
Rzeszów
+20°
Zabrze
+20°
Wszystkie miasta

Usługi

Informacje prawne