Kalendarz księżycowy ogrodnika i sadownika na maj 2021 roku

Kalendarz księżycowy ogrodnika i sadownika na maj 2021 roku

Szczegółowy kalendarz ogrodnika i sadownika na ostatni miesiąc wiosny


W maju dni stają się coraz cieplejsze i dłuższe, co oznacza, że prace ogrodnicze na działce będą się tylko zwiększać. W związku z tym, że gleba już się rozgrzała, wiele upraw można wysiewać nie w celu uzyskania sadzonek, ale bezpośrednio do gleby. Tereny, na których nic nie rośnie, należy przygotować do sadzenia, wykopać i spulchnić glebę, a jeśli jest to konieczne, nawozić.

Na początku maja jest już wystarczająco ciepło, ale noce są jeszcze zimne, więc wysiewając różne rośliny, należy to wziąć pod uwagę... Możesz sadzić do gruntu sadzonki uprawiane w domu. W maju trwa również aktywne sadzenie ziemniaków. Możesz siać rośliny ziołowe, uprawy polne, warzywa. Na kwietniku można sadzić krokusy, mieczyki, hiacynty oraz rośliny doniczkowe — aloes, smocze drzewo, kaktusy.

Przeczytaj także

Wiosną ważne jest opryskiwać rośliny środkami ochronnymi, aby mszyce, muchy i kleszcze nie zaszkodzili uprawom. Należy również opryskiwać rośliny fungicydami. Możesz sadzić niektóre sadzonki: wiśnię, trawę cytrynową, winogrono. Zaleca się przekopanie ziemi, okopywanie i przerzedzenie sadzonek.

Zwracamy twoją uwagę na kalendarz księżycowy ogrodnika i sadownika na maj 2021 roku, który stanie się nieodzownym pomocnikiem i podpowie ci najkorzystniejsze dni miesiąca do pracy w sadzie i ogrodzie.

Kalendarz księżycowy ogrodnika i sadownika na maj 2021 roku według dni miesiąca:

1 maja. W tym dniu można przesadzać rośliny, które mają osłabiony system korzeniowy, a także siać i sadzić rośliny ozime i byliny, zimujące na otwartym gruncie. Ponadto można siać i sadzić rośliny w celu długotrwałego przechowywania i uzyskania nasion, przesadzać rośliny warzywne, zwłaszcza ziemniaki, warzywa bulwiaste i cebulowe. Dobry czas na siew i sadzenie drzew i krzewów, roślin strączkowych, zbóż. Możesz stosować nawozy, ciąć, szczypać, szczepić i zbierać sadzonki, chronić rośliny przed chorobami i szkodnikami, przygotowywać korzenie roślin leczniczych. W tym dniu nie zaleca się pracy z korzeniami roślin.

2 maja. W tym dniu można sadzić i przesadzać drzewa, krzewy (nawet te o słabym systemie korzeniowym), sadzić ziemniaki i wiele innych warzyw, a także siać uprawy polne (w tym zboża). Możesz zająć się szczepieniem, szczypaniem, opryskiwać rośliny i glebę przed chorobami i szkodnikami, zakładać pryzmę kompostową, nawozić rośliny, zbierać rośliny lecznicze, zbierać nasiona (pozostaną podobne przez kilka lat), przycinać liście, pędy, wąsy, usuwać suche, chore lub uszkodzone części roślin, sadzić rośliny ozime i wieloletnie, rozmnażać rośliny doniczkowe (w tym przez podział). W tym dniu nie zaleca się przesadzania roślin okopowych, cięcia lub podziału kłączy.

3 maja. W tym dniu nie zaleca się siewu, sadzenia i przesadzania jakichkolwiek upraw, zwłaszcza w celu uzyskania nasion, z wyjątkiem roślin doświadczalnych. Możesz odchwaszczać i przerzedzać sadzonki, formować korony, przycinać wąsy truskawek, usuwać niepotrzebne pędy i kwiaty, chore rośliny, szczypać i szczepić, opryskiwać rośliny przed szkodnikami i chorobami, zbierać nasiona i rośliny okopowe, zbierać wszystkie uprawy w celu długotrwałego przechowywania i uzyskania nasion, wykopać ziemniaki, zbierać zboża i kwiaty, owoce i nasiona roślin leczniczych. Podlewanie w tym dniu może prowadzić do chorób korzeni, a nawożenie może poparzyć roślinę.

4 maja. W tym dniu nie warto sadzić rośliny, a ich przesadzanie nie będzie skuteczne. Dlatego możesz skoncentrować się na innej pracy ogrodowej. Wszystkie drzewa i krzewy wymagają przycinania formującego, usuwania nadmiernej ilości pędów i chorych gałęzi. Ponadto zbyt gęsta korona jest przyczyną chorób grzybowych owoców, dlatego należy wykonać cięcie prześwietlające. Możesz też szczypać i szczepić. Podczas uprawy wczesnych roślin lub kwiatów w szklarniach można je przycinać, aby tworzyć kompozycje lub w celu transportu. Nie ma jeszcze konieczności podlewania i nawożenia uprawianych roślin.

5 maja. W tym dniu można sadzić sadzonki winogron, gruszek, truskawek, malin, agrestu, śliwek, porzeczek, róży, jabłoni. Dobry czas na sadzenie ziemniaków. Można również siać i sadzić sadzonki orzeszków ziemnych, bakłażanów, rzodkiewki japońskiej (daikon), cukinii, kapusty (wczesna biała kapusta, brokuły, brukselka, kalarepa, czerwona, pekińska, włoska, kolorowa). Można wykonać nawożenie organiczne. Dobry okres na sadzenie roślin kwiatowych. Zasiane dzisiaj nasiona roślin szybko wykiełkują. Korzystne jest również przesadzanie roślin, które bardzo szybko się zakorzenią. W tym dniu nie zalewaj roślin. Nie zaleca się również wykonywania zabiegów w celu zwalczania szkodników i chorób, cięcia roślin.

6 maja. Ten dzień sprzyja różnorodnym pracom sadowniczym i pracom w ogrodzie, ale dla zajęć biernych. Księżyc jest dzisiaj ubywający, więc wszystkie procesy życiowe rośliny zanikają, rośliny zamarzają, a ruch soków zatrzymuje się. W tym dniu zaleca się sadzenie i siew roślin okopowych: cebuli, ziemniaków, buraków, roślin strączkowych, marchwi, rzepy, rzodkiewki itp. Możesz także wykopać cebulki kwiatowe i bulwy w celu długotrwałego przechowywania. Możesz wykonać pielenie, orkę, spulchnienie, nawożenie organiczne i opryskiwanie przeciwko szkodnikom i chorobom. Dzisiaj należy suszyć owoce, zioła, korzeni roślin leczniczych. Warto zadbać o ogród. W tym dniu nie zaleca się obfitego podlewania i pracy z korzeniami, ponieważ ich uszkodzenie może doprowadzić do śmierci rośliny. Nie należy też szczypać i pikować uprawy.

7 maja. Dzisiaj jest dzień pasywny. W tym księżycowym dniu możesz kupić nowe narzędzia niezbędne do wygodnego ogrodnictwa i sadownictwa. Cała siła życiowa, warunkująca wzrost roślin jest skoncentrowana w korzeniach, rośliny odpoczywają, a ich wzrost jest powolny. W tym dniu zaleca się przycinanie, szczepienie i przeszczepianie krzewów i drzew. Możesz zwalczać szkodniki i choroby, a także zbierać liście i wierzchołki. Zadbaj o swój ogródek na wiosnę. W tym dniu nie zaleca się obfitego podlewania roślin.

8 maja. Ten dzień sprzyja pracy w sadzie i ogrodzie warzywnym. Energia tego księżycowego dnia pozwoli ci określić, które rośliny w ogrodzie źle się czują, na przykład z powodu niewłaściwego miejsca sadzenia. Te rośliny należy przesadzić w najbliższym czasie. Obecnie zaleca się siew i sadzenie roślin, które mają jadalną podziemną część. Możesz także przycinać, szczepić i ponownie przeszczepiać rośliny. Wykonaj odchwaszczanie podłoża oraz opryskiwanie upraw przed chorobami i szkodnikami. Dzisiaj nie zaleca się szczypania i pikowania korzeni, a także pracy z narzędziami ogrodniczymi.

9 maja. Dziś wskazane jest powstrzymanie się od sadzenia. Rośliny wyrosną słabe i nie będą wytwarzać obfitych zbiorów. Dlatego lepiej siać tylko zioła, które szybko rosną. Nie należy jeszcze sadzić byliny. Możesz zająć się nawożeniem roślin i podłoża. Nie warto jeszcze wysiewać rośliny kwiatowe na kwietniku. Nie zaleca się również ścinania drzew, karczowania, kopania, zbierania kwiatów i roślin. Powstrzymaj się od obfitego podlewania.

10 maja. Ten dzień jest uważany za najtrudniejszy w cyklu księżycowym. W tym dniu ziemia przestaje oddychać, prawie wszystkie procesy zachodzące w roślinach zamarzają. Cała siła życiowa i energia roślin koncentruje się w korzeniach oraz u podstawy łodygi i pnia. Obecnie zaleca się przycinanie drzew i krzewów w celu usunięcia uszkodzonych, chorych i uschniętych gałęzi, a także opryskiwanie roślin przed szkodnikami i chwastami. Zrezygnuj z sadzenia, szczepienia, spulchniania i kopania gleby.

11 maja. To jest dobry dzień, jednak nie warto przejmować się oraz podejmować żadnych aktywnych działań. Lepiej przyjrzeć się efektom swojej pracy i podziękować naturze za okazaną hojność. Jeśli nie miałeś czasu na siew ulubionych roślin, które chcesz hodować, aby przyspieszyć ten proces, możesz namoczyć nasiona przed siewem. Zaleca się koszenie trawnika, usuwanie chwastów. Możesz stosować nawozy, szczypać rośliny, aby lepiej się rozgałęziły, przycinać je. Nie zaleca się siewu i spulchniania, kopania gleby, lepiej również odłożyć pracę z narzędziami ogrodniczymi.

12 maja. W tym dniu układane są przyszłe zbiory, dlatego ogrodnicy i sadownicy muszą przyśpieszyć swoją działalność. Należy przesadzić stare i posadzić nowe byliny. Warto przycinać i szczepić rośliny, aby ich pędy rosły lepiej. Rośliny posadzone teraz będą miały mocne korzenie, będą długo i pięknie kwitnąć oraz wytworzą obfite zbiory. Posadź w ogrodzie rośliny okopowe, możliwe jest również sadzenie późniejszych odmian ziemniaków. Możesz także siać marchewkę i kapustę, przesadzić sadzonki do otwartego gruntu. Możliwy jest siew roślin liściastych, ziół, melonów i owoców. Możesz stosować nawozy mineralne i podlewać rośliny. W tym dniu nie zaleca się usuwania ani skracania pędów drzew i krzewów.

13 maja. Dzisiaj nasycenie i ciśnienie soku u podstawy pni i korzeni roślin jest na bardzo wysokim poziomie. Soki i energia witalna roślin przemieszczają się w górę, przyczyniając się do szybkiego wzrostu łodyg upraw i tworzenia nowych zielonych pędów. Rośliny nadal aktywnie pobierają wodę z gleby, dlatego należy je podlewać częściej i obficiej. W tym dniu zaleca się sadzenie, przesadzanie i siew szybko rosnących roślin owocowych, zwłaszcza tych, które mają jadalną naziemną część (warzywa liściaste, strączkowe, bakłażany, ogórki, cukinia, dynia, pomidory, kukurydza, dynia, groszek, zioła, papryka, kapusta, truskawki, słonecznik itp.) Możesz także kosić trawnik, jeśli chcesz, aby darń rosła wolniej. Zaleca się przycinanie drzew i krzewów, szczypanie i szczepienie. Opryski środkami zwalczającymi choroby będą korzystne, jednak nie wolno podlewać rośliny.

14 maja. Soki i woda unoszą się w górę, co przyspiesza pęcznienie nasion roślin i sprzyja ich kiełkowaniu, a także aktywnemu wzrostowi pędów. Czwarty dzień księżycowy sprzyja energicznej pracy w ogrodzie i sadzie. Możesz sadzić fasolę i groszek, melony, truskawki i inne rośliny o pnących łodygach. Możesz spulchnić glebę, ale nie podlewaj jej przed tym zabiegiem. Zaleca się okopywanie, przerzedzanie młodych roślin i usuwanie chwastów. Warto zadbać o ogród: w razie potrzeby możesz oczyścić korony drzew z suchych i uszkodzonych gałęzi, usunąć nadmiar pędów. Wysiewaj miętę, rzodkiewkę, pietruszkę, ostrą paprykę. Jeśli chodzi o kwiaty, możesz siać konwalię i passiflorę, a także rośliny doniczkowe —zparagi, smużynę płożącą, palmy. Jednak przycinanie roślin nie jest dziś zalecane.

15 maja. Dziś trwa dynamiczny wzrost roślin, witalność przenoszona jest z korzeni na łodygę, a następnie na liście i owoce. Można sadzić i przesadzać rośliny, ponieważ ich korzenie są przeważnie bogate w składniki odżywcze. Zaleca się również sadzenie sadzonek, będą dobrze rosły. Możesz szczepić, podlewać i nawozić rośliny, ponieważ dzisiaj ich system korzeniowy szybciej wchłania i zatrzymuje wilgoć. Zaleca się szczypanie, szczepienie i przycinanie roślin. W tym dniu nie zaleca się przesadzania roślin i krzewów owocowych, a także przycinania drzew i krzewów owocowych.

16 maja. Obecnie uprawy ogrodnicze nie przestają intensywnie rosnąć, a niezbędne soki są nadal pobierane od korzeni w kierunku łodygi, odżywiając liście i owoce roślin niezbędnymi substancjami. Możesz zbierać plony, owoce będą bogate w mikroelementy i witaminy. Dobrym pomysłem będzie wykopanie korzeni z gleby, ponieważ będą miały właściwości lecznicze. Można również sadzić i przesadzać, rośliny będą wyróżniać się szybkim wzrostem i bogatym owocowaniem. Zaleca się uprawę gleby, spulchnianie, obfite podlewanie, zbieranie nasion, pikowanie i przycinanie. Możesz również wykonać nawożenie strefy korzeniowej za pomocą nawozów mineralnych, szczepić, rozmnażać, szczypać. Nie warto dzisiaj przycinać i przesadzać drzewa owocowe.

17 maja. Ten dzień jest uważany za pomyślny dla ogrodnictwa. Trwa pobieranie energii, soków i składników odżywczych przez korzenie roślin oraz ich koncentracja w owocach i liściach. Możesz siać cukinię, ogórki, squash; posadzić rośliny bulwiaste. Możesz sadzić swoje ulubione rośliny kwiatowe na kwietniku. A te kwiaty, które już tam rosną, należy podlać i nawozić. Możesz zbierać liście ziół leczniczych. Jeśli chcesz, aby darń na trawniku rosła szybciej, należy od czasu do czasu jej kosić. Rośliny doniczkowe należy podlewać i nawozić. Zrezygnuj zezbierania wierzchołków i liści, a także przycinania i pikowania roślin.

18 maja. W tym dniu rośliny mają wszelkie szanse na nabycie wielkiego impulsu, który będzie mógł im pomagać przez cały miesiąc. Księżyc nie przestaje rosnąć, więc witalność roślin nadal wzrasta. Rośliny starannie wysysają wodę i minerały z podłoża. Jest to etap pośredni między pierwszą a drugą fazą Księżyca, w wyniku czego dzień uznawany jest za niekorzystny do pracy w sadzie i ogrodzie. Możesz jedynie usuwać wierzchołki i liście, a także podlewać rośliny. Większości upraw nie można nawozić, wysiewać, sadzić ani przesadzać.

19 maja. Dzień charakteryzuje się bujnym wzrostem roślin. Wszystkie soki przemieszczają się od korzeni w kierunku łodygi, wypełniając je sokami, witalnością i energią. To jest pomyślny dzień dla wykonania wszelkiego rodzaju prac ogrodniczych. Dziś zaleca się szczypanie i pikowanie roślin, przerzedzanie pędów i zbieranie nasion (zebrane w ten dzień nasiona wytworzą dobre pędy i doskonałe zbiory). Możesz także przycinać, sadzić, podlewać i nawozić rośliny nawozami mineralnymi. Zaleca się uprawę, spulchnianie gleby, sadzenie i przesadzanie roślin posiadających nadziemne owoce. Nie wolno dzisiaj przycinać drzewa owocowe, ponieważ może to doprowadzić do ich śmierci.

20 maja. Korzystny dzień na sadownictwo. Cała siła życiowa roślin i soków przechodzi od korzeni do łodyg, owoców i liści, co korzystnie wpływa na ich wzrost, rozwój i dojrzewanie owoców. Ten okres sprzyja sadzeniu drzew owocowych. Drzewa posadzone lub przesadzone w tym dniu będą zachwycali cię obfitymi zbiorami przez długie lata. Zaleca się również zbieranie plonów przeznaczonych do dalszego, długotrwałego przechowywania oraz zbioru nadziemnych owoców i ziół, gotowych do spożycia. Możesz sadzić, wysiewać i przesadzać rośliny. Zaleca się również podlewanie, szczepienie, nawożenie i zbieranie sadzonek. Cięcie drzew w tym dniu nie jest zalecane, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na ich zdrowie.

21 maja. Dobry dzień na sadownictwo. Cała siła życiowa roślin i soków przechodzi od korzeni do łodyg, owoców i liści, co korzystnie wpływa na ich wzrost, rozwój i dojrzewanie owoców. Ten dzień jest korzystny do sadzenia drzew owocowych. Drzewa posadzone lub przesadzone w tym dniu będą zachwycali cię obfitymi zbiorami przez długie lata. Możesz dokonać podziału i przeszczepienia bylin, rozmnażać je przez odkłady. Zaleca się siew trawnika, podlewanie roślin i przycinanie. Obowiązki domowe najlepiej przełożyć na inny dzień. Nie zaleca się przycinania drzew, ponieważ może to być szkodliwe dla ich zdrowia.

22 maja. Sok roślinny przemieszcza się od korzeni do łodyg, liści i owoców. Rośliny gromadzą siłę oraz zbliżają się do szczytu swojego wzrostu. Rośliny nadal aktywnie gromadzą składniki odżywcze w liściach i owocach. W tym dniu można siać bakłażany, groszek, pomidory, dynię, kukurydzę i zioła - koperek, szpinak, szczaw. Możesz także posadzić róże i chryzantemy. W sadzie można sadzić morele, śliwki i agrest, a w ogrodzie — rośliny okopowe, siać kukurydzę, jęczmień. Zaleca się ukorzenianie sadzonek, stosowanie nawozów, podlewanie, a następnie rozpoczęcie spulchniania gleby. Możesz przycinać i odmładzać korony drew. W tym dniu nie zaleca się opryskiwania upraw środkami chemicznymi oraz szczepienie roślin. Nie warto również zbierać liście i wierzchołki.

23 maja. W tym dniu warto wybrać spokojną i niespieszną pracę. Nie powinieneś rozpoczynać nowego biznesu i podejmować aktywnych działań. Ten dzień jest pomyślny dla ogrodnictwa. Czas na sadzenie nowych owoców i jagód, siew kwiatów na kwietniku, sadzenie roślin, które mają ozdobić działkę. Możesz sadzić ziemniaki i inne rośliny bulwiaste i okopowe. Dziś możesz wykonywać cięcie formujące korony roślin, szczypanie i cięcie kwiatów na bukiety. Możesz podlewać, kosić trawę, dbać o rośliny doniczkowe. Nie zaleca się przycinania drzew owocowych, ponieważ rośliny mogą stracić dużo soku i umrzeć.

24 maja. Ten dzień sprzyja pracom ogrodniczym i sadowniczym. Księżyc znajduje się na szczycie swojego wzrostu, co przyczynia się do optymalnej koncentracji energii w liściach i owocach roślin. W tym okresie wszystkie ważne soki roślinne przemieszczają się od korzeni w kierunku liści, łodyg i owoców. Zaleca się zbieranie upraw, które posiadają jadalną nadziemną część: rośliny strączkowe, ogórki, pomidory, papryka, cukinia, bakłażany, kukurydza, słonecznik, kwiaty i rośliny lecznicze. Możesz także wysiewać, sadzić, przesadzać, szczepić, ukorzeniać sadzonki i wąsy oraz uprawiać glebę. Szczepienie, a także przeszczepianie nie są dozwolone. Można pracować z korzeniami roślin, ponieważ dzisiaj prawie nie reagują na jakiekolwiek uszkodzenia. Możesz zająć się podlewaniem i nawożeniem. Przycinanie i szczypanie, a także zbieranie wierzchołków i liści nie jest zalecane.

25 maja. Jeden z najbardziej energetycznych dni w całym cyklu księżycowym. Ten dzień doskonale pasuje do aktywnych działań w ogrodzie, pokonywania przeszkód przy zaangażowaniu dużych zasobów. Ten dzień sprzyja rozpoczęciu nowej działalności w ogrodzie i sadzie. Możesz namoczyć nasiona do kolejnego siewu. Wykonuj pielenie, orkę, odchwaszczanie grządek, spulchnianie gleby. Możesz opryskiwać rośliny specjalnymi środkami, aby nie zostały atakowane przez mszyce, roztocze, grzyby. Zaleca się koszenie trawnika, przechowywanie bulw i nasion. Rośliny doniczkowe wymagają twojej opieki: w razie potrzeby można je przesadzić — łatwo i szybko się zakorzenią. W ogrodzie należy siać różne warzywa i zioła. Możesz stosować nawozy mineralne i organiczne. Przycinanie, pikowanie, szczypanie i szczepienie roślin nie jest zalecane.

26 maja. To jeden z najbardziej energicznych dni. Ten dzień sprzyja pracy w sadzie i ogrodzie. W tym dniu zaleca się spulchnienie gleby, hilling i nawożenie. Możesz zbierać plony roślin. Możesz też zadbać o grządki i odchwaścić je. Zrezygnuj z przycinania, pikowania, szczypania i szczepienia roślin.

27 maja. Dzień odpoczynku od aktywnej pracy w ogrodzie. Dziś nie warto wykazywać się energiczną aktywnością. Gleba przestaje oddychać, żywotna aktywność roślin zamiera, a soki przestają spływać do korzeni, łodyg i owoców. Dzisiaj warto zająć się spulchnieniem gleby, okopywaniem grządek, nawożeniem gleby i usuwaniem chwastów. Opryskiwaj też rośliny przed chorobami i szkodnikami. Obecnie nie zaleca się sadzenia, szczypania, przycinania roślin, a także zbierania roślin leczniczych, ponieważ nie mają teraz właściwości leczniczych.

28 maja. Ten dzień jest uważany za aktywny i korzystny do pracy sadzie i ogrodzie. Możesz sadzić ziemniaki, siać rośliny strączkowe, cebulę. Możesz także sadzić krzewy lub drzewa, byliny, które zimują w otwartym gruncie. To jest też właściwy czas na nawożenie roślin. Sadzenie, szczypanie, przycinanie, szczepienie roślin nie jest zalecane.

29 maja. Dość pasywny dzień, aktywność jest dozwolona, ale nie jest zalecana. W tym księżycowym dniu następuje aktywne odżywianie dolnej części roślin, aktywny wzrost korzeni i ich nasycenie. Zaleca się siew i sadzenie roślin, które posiadają jadalną podziemną część: ziemniaki, marchew, brukiew, cebula, buraki, orzeszki ziemne, rzepa. Możliwe jest wykopanie cebul i bulw w celu przechowywania. Możesz przesadzać, przeszczepiać, przycinać drzewa. Możesz także odchwaszczać, przerzedzać, opryskiwać rośliny przed chorobami i szkodnikami. W tym dniu nie zaleca się spulchniania gleby i pracy z korzeniami roślin, ponieważ może to doprowadzić do ich śmierci.

30 maja. Ten dzień uważany jest za pomyślny do pracy w sadzie i ogrodzie. Dziś gleba oddycha, gromadzi w korzeniach niezbędne soki. Część nadziemna roślin słabo reaguje na wszelkie uszkodzenia, ale uszkodzenie korzeni może spowodować śmierć rośliny. Dziś należy przycinać rośliny w celu spowolnienia wzrostu młodych pędów, a także szczepić, odchwaszczać i przerzedzać. Zaleca się wykopywanie cebul i bulw, nawożenie organiczne korzeni, a także podlewanie, opryskiwanie przed szkodnikami i chwastami. Żadna praca przy użyciu narzędzi ogrodniczych nie jest zalecana.

31 maja. Warto poświęcić czas na pracę z naziemną częścią roślin. W tym dniu wzrasta ciśnienie na dolną część roślin, soki trafiają do korzeni, odżywiając je. Rośliny w tym momencie odpoczywają i słabo rosną. Obecnie zaleca się zbieranie plonów, posiadających jadalną podziemną część, a także zbieranie w celu długotrwałego przechowywania. Możesz szczypać, szczepić i ponownie przeszczepiać rośliny, a także przycinać drzewa. Możesz również zwalczać szkodniki i chwasty, nawozić rośliny. Na działce możesz sprzątać opadłe liście. Wszelkie manipulacje z korzeniami i obfite podlewanie nie są zalecane.

Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 69 recenzji

Pogoda w Polsce

+2°
Olsztyn
Poznań
+1°
Łódź
+1°
Lublin
+1°
Gorzów Wielkopolski
+3°
Warszawa
Kraków
+2°
Wrocław
+2°
Opole
+2°
Rzeszów
+1°
Białystok
+2°
Gdańsk
+1°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+3°
Szczecin
+2°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+3°
Kraków
+1°
Łódź
+1°
Wrocław
+2°
Poznań
+2°
Gdańsk
+2°
Szczecin
+1°
Bydgoszcz
+2°
Lublin
+1°
Katowice
+2°
Białystok
+1°
Gdynia
+2°
Sosnowiec
+1°
Radom
+2°
Kielce
+1°
Toruń
+2°
Gliwice
+2°
Rzeszów
+2°
Zabrze
+2°
Wszystkie miasta