Najpiękniejsze krajobrazy z całego świata

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć


Wzgórze Wiktorii – najwyższe wzniesienie na wyspie Hongkong. Ma wysokość 552 m n.p.m. Ponieważ rozciąga się z niego wspaniały widok, jest atrakcją turystyczną odwiedzaną przez 6 mln turystów rocznie.

Skały White Cliffs of Dover w cieśninie Kaletańskiej. Po obu jej stronach znajdują się dwa znane miasta: Calais we Francji i Dover w Anglii.

Język trolla – niezwykła skała znajdująca się w Norwegii na pograniczu płaskowyżu Hardangervidda, około 1100 metrów nad poziomem morza i 700 metrów nad jeziorem Ringedalsvatnet.

Słynna góra Corcovado o wysokości 710 m w południowo-zachodniej części Rio de Janeiro w Brazylii. Na jej szczycie znajduje się 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela, który został wybrany jednym z nowych siedmiu cudów świata.

Jaskinia Melissani na wyspie Kefalinia w Grecji. Jaskinia położona jest około 5 km w kierunku północno-zachodnim od miasta Sami. Otoczona jest lasem, a jezioro znajdujące się w środku nazywane jest jeziorem Melissani. W greckiej mitologii była to jaskinia nimf.

Fjallabaksleið, Islandia

Góra Kilimandżaro w Tanzanii leżąca przy granicy z Kenią. Jest najwyższą górą Afryki i jednym z najwyższych samotnych masywów.

Hoher Dachstein - szczyt w grupie Dachstein, w Alpach Salzburskich części Północnych Alp Wapiennych. Leży w Austrii. Wysokość szczytu to 2995 m n.p.m.

Wyspa Skye – druga co do wielkości wyspa Szkocji, a czwarta w Wyspach Brytyjskich, największa i położona najbardziej na północ w archipelagu Hebrydów Wewnętrznych.

Dwunastu Apostołów – grupa naturalnie powstałych kolumn z wapienia stojących w morzu, tuż przy brzegu w parku narodowym Port Campbell w stanie Wiktoria w Australii.

Powiązane wiadomości
Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 12 recenzji

Pogoda w Polsce

+8°
Olsztyn
Poznań
+8°
Łódź
+10°
Lublin
+4°
Gorzów Wielkopolski
+9°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+10°
Opole
+10°
Rzeszów
+7°
Białystok
+7°
Gdańsk
+9°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+7°
Szczecin
+6°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+9°
Kraków
+9°
Łódź
+8°
Wrocław
+9°
Poznań
+7°
Gdańsk
+7°
Szczecin
+4°
Bydgoszcz
+7°
Lublin
+10°
Katowice
+9°
Białystok
+7°
Gdynia
+7°
Sosnowiec
+9°
Radom
+10°
Kielce
+9°
Toruń
+8°
Gliwice
+9°
Rzeszów
+10°
Zabrze
+9°
Wszystkie miasta