Skoki spadochronowe dla żółtodziobów – skocz w tandemie!

Zależy ci na niesamowitej przygodzie? Chcesz ujrzeć świat z niecodziennej perspektywy? Lubisz buzująca adrenalinę? Jeżeli tak, skoki spadochronowe w tandemie to propozycja przeznaczona specjalnie dla ciebie!


Skok spadochronowy to dla wielu z coś zarezerwowanego jedynie dla osób po specjalnych szkoleniach, z odpowiednim stanem zdrowia i kondycją. Jednak tak naprawdę dzisiaj w skoku może wziąć udział praktycznie każdy, kto się na to odważy. To możliwe dzięki skokom tandemowym, które odbywają się nie w pojedynkę, ale w dwójkę. W skoku biorą udział pasażer, czyli osoba, która nie wymaga wcześniejszych przygotowań, oraz instruktor, który nazywany jest też pilotem tandemu. Pasażer z instruktorem są złączeni uprzężą tandemową. Stosuje się też specjalne spadochrony oraz automaty.

Przeczytaj także

Jak skacze się w tandemie?

Tandem to idealna propozycja dla osób, które chcą zasmakować w skokach spadochronowych tanio, wygodnie i bezpiecznie. Zanim jednak rozpoczniesz swoją przygodę, konieczne jest wykonanie rezerwacji w ośrodku oferującym tego rodzaju skoki. Można wyszukać je od razu przez internet, a potem wykonać rezerwację on-line. Skok można też kupić na prezent w formie vouchera i podarować go bliskiej osobie, której pragnie się zrobić niespodziankę.

Przy wykupieniu skoku można wybrać najczęściej dwie wysokości, a mianowicie skok z 3000 lub 4000 metrów. Warto poznać główne różnice pomiędzy nimi, aby wybrać najlepszą opcję. Zasadniczo skoki te różnią się od siebie czasem swobodnego spadania – lotu w kierunku ziemi bez otwartego spadochronu. Swobodne spadanie jest zdecydowanie tym najbardziej emocjonującym momentem w trakcie skoków – to jedyna taka okazja, aby doznać tego uczucia, oczywiście, całkowicie bezpiecznie. Przy wyskoku z 3000 metrów swobodne spadanie to około 30 sekund, natomiast dla 4000 metrów – około 60 sekund.

Skoczkowie nie muszą również obawiać się o bezpieczeństwo w trakcie lądowania. Gdy znajdą się na odpowiednim pułapie, następuje otwarcie czaszy spadochronu. Wtedy przez kilka minut można powoli opadać w kierunku lądowiska, podziwiając okoliczne widoki z lotu ptaka. Lądowanie ma miejsce na trawiastym lądowisku. Jest miękkie, dlatego nie powoduje ryzyka kontuzji.

Jak dużo zapłacimy za skok w tandemie?

Wbrew pozorom, za skoki tandemowe wcale nie trzeba płacić sporo. Ceny zaczynają się od około 500 złotych w przypadku wyskoku z 3000 metrów, natomiast dla 4000 metrów to około 700 złotych. Można też zdecydować się na wykupienie usługi rejestracji skoku, a wtedy dodatkowy skoczek będzie nagrywał cały ten niesamowity wyczyn. Za zdjęcia i film zapłacimy około 250 złotych. Ośrodki organizujące skoki mają też wiele wspaniałych promocji dla swoich klientów, więc można zapłacić jeszcze mniej.

Gdy szukasz przygody i chcesz wypróbować skoki tandemowe, wybierz Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive”. Jego siedziba znajduje się na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, ale organizuje skoki także w Gliwicach, Przasnyszu i Pruszczu Gdańskim. Rezerwację można wykonać on-line pod adresem: https://skydive.pl.

Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 79 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+20°
Olsztyn
Poznań
+22°
Łódź
+23°
Lublin
+21°
Gorzów Wielkopolski
+22°
Warszawa
Kraków
+22°
Wrocław
+22°
Opole
+20°
Rzeszów
+23°
Białystok
+20°
Gdańsk
+20°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+20°
Szczecin
+18°
Bydgoszcz

Wideo