ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Dziecko źle się uczy: 5 sposobów na odzyskanie dobrych ocen

Dziecko źle się uczy: 5 sposobów na odzyskanie dobrych ocen

Pomocna rada dla rodziców


Twoim głównym zadaniem jest znalezienie prawdziwego powodu, dlaczego dziecko przestało dobrze się uczyć. Często się zdarza, że złe oceny w dzienniczku są spowodowane tym, że dziecko nie znajduje wspólnego języka z nauczycielem, a przedmiot jest dla niego nieinteresujący lub odczuwa napięcie w relacjach z rodzicami albo kolegami z klasy.

Nie karć swojego dziecka za to, że ma złe oceny.

Przeczytaj także

S początku spokojnie porozmawiaj z dzieckiem i znajdź rozwiązanie problemu. Musisz także iść do szkoły i porozmawiać z wychowawcą, nauczycielem i dyrektorem. Nie przywiązuj nadmiernej wagi do ocen, a lepiej zwróć uwagę na zachowanie swojego dziecka. Wyjaśnij dziecku (a przede wszystkim sobie), że ważna jest wiedza, a nie oceny.

Znajdź obszar zainteresowań.

Pomóż dziecku znaleźć obszar, który go interesuje oraz pomóż mu się rozwijać w tym kierunku. Ten, kto nie urodził się dla algebry i fizyki, może zostać dziennikarzem!

Dobre relacje w rodzinie.

Aby pomóc dziecku się rozwijać, musisz pokazać mu, że trzeba też odpoczywać, dlatego że relaks pomaga przywrócić siłę. Pokaż, że rodzina go kocha i pomoże w każdej sytuacji kryzysowej.

Naucz się słuchać.

Dzieci często zamykają się w sobie, dlatego że rodzice nie mają czasu pogadać i posłuchać dziecka. Postaraj się przydzielić czas na rozmowę z dzieckiem, ale jeżeli jesteś teraz bardzo zajęta, poproś go przenieść rozmowę na bardziej dogodny czas.

Ucz dziecko i ucz się sama.

Organizuj dla siebie i dziecka wieczory w postaci gier. Opowiedz dziecku, w jaki sposób nauczyłaś się jakiegoś tematu lub przedmiotu w szkole. Poproś dziecka wyjaśnić ci jakąś zasadę lub napisać wzór.

Średnia ocena to 4,6/5 na podstawie 72 recenzji

Pogoda w Polsce

-2°
Olsztyn
Poznań
-3°
Łódź
-4°
Lublin
-2°
Gorzów Wielkopolski
-2°
Warszawa
Kraków
-6°
Wrocław
-5°
Opole
-8°
Rzeszów
-1°
Białystok
-2°
Gdańsk
-6°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
-4°
Szczecin
-2°
Bydgoszcz

Wideo