Pogoda w Polsce na 25.06.2020

Pogoda w Polsce na 25.06.2020

Prognoza pogody na czwartek


Słońce w tym dniu wzejdzie o godz. 4:15, a zajdzie o godz. 21:01. Dzień potrwa zatem 16 godz. i 46 min., a więc tyle samo, co wczorajszy. Księżyc w dalszym ciągu będzie w pierwszej kwadrze.

Rano i po południu

Przeczytaj także

Pogoda nadal nie będzie rozpieszczać bezchmurnym i słonecznym niebem. Rano w stolicy kraju temperatura wyniesie 18 ℃, na niebie widoczne będą burzowe chmury oraz może pojawić się niewielki deszcz (do 3 mm). Wiatr powieje ze wschodu z prędkością 4 m/s. Wilgotność powietrza będzie wysoka - 92%. Ciśnienie atmosferyczne, które będzie się utrzymywało przez cały dzień na takim samym poziomie, wyniesie 1012 hPa.

W ciągu dnia niebo wciąż będzie pokryte burzowymi chmurami (10 stopni chmur piętra niskiego), z których spodziewany jest niewielki deszcz. Będzie ciepło, gdyż temperatura wyniesie 25 ℃. Wiatr nadal pojawiał się będzie ze wschodu, jednak z delikatnie większą prędkością - 6 m/s. Na południu kraju niebo również będzie pokryte chmurami, jednak stopień zachmurzenia będzie niższy niż w centralnej części (7-10 stopni piętra niskiego). Z rana w Krakowie spodziewana jest temperatura w wysokości 16 ℃, będzie się chmurzyło, ale nie są przewidywane opady deszczu. Wiatr będzie południowy o minimalnej sile 1 m/s, natomiast wilgotność powietrza będzie bardzo wysoka - powyżej 90%. Ciśnienie atmosferyczne wyniesie 996 hPa i będzie się utrzymywało w takiej wartości przez cały dzień.

W ciągu dnia temperatura wzrośnie do 23 ℃, wiatr zmieni kierunek na wschodni i jego siła również będzie inna niż rano - 3 m/s. Północ kraju będzie najbardziej pogodna. Tutaj można spodziewać się bezchmurnego nieba, słonecznej i ciepłej aury. W Gdańsku termometry rano wskażą 17 ℃, na niebie widoczne będzie Słońce. Wiatr będzie wschodni o prędkości 4 m/s. Ciśnienie najwyższe w całym kraju o wartości 1020 hPa. W ciągu dnia nadal będzie bezchmurnie i bez opadów, a temperatura wzrośnie do 25 ℃. Ciśnienie powietrza cały dzień będzie na takim samym poziomie.

Wieczór

Wieczorem w Warszawie temperatura sięgnie 24 ℃, na niebie będą chmury i spodziewany jest niewielki deszcz. Wiatr powieje nadal z kierunku wschodniego z prędkością 7 m/s. Jedynie na północy Polski można spodziewać się wieczoru bez istotnych opadów.

Średnia ocena to 4,4/5 na podstawie 35 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+9°
Olsztyn
Poznań
+8°
Łódź
+6°
Lublin
+10°
Gorzów Wielkopolski
+9°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+9°
Opole
+9°
Rzeszów
+6°
Białystok
+9°
Gdańsk
+8°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+10°
Szczecin
+12°
Bydgoszcz

Wideo