Wędkarski Kalendarz Brań ryb na czerwiec 2020

Wędkarski Kalendarz Brań ryb na czerwiec 2020 © Getty Images

Dni są najbardziej korzystne do wędkarstwa w czerwcu 2020


Dzięki temu kalendarzowi dowiesz się, które dni są najbardziej korzystne do wędkarstwa w czerwcu 2020, a także najbardziej niekorzystne, gdy lepiej nie łowić ryb, ponieważ w tym czasie nie ma brań wedkarskich.

Świetne brania: 12, 13, 14, 15, 16, 25, 26, 27, 28, 29

Przeczytaj także

Dobre brania: 1, 2, 3, 9, 10, 11, 17, 18, 24, 30

Najbardziej niekorzystne dni do wędkarsta w czerwcu:

Słabe brania: 4, 6, 7, 8, 19, 20, 22, 23

Dni bez brań: 5, 21

W kalendarzu księżycowym brań ryb wędkarze znajdą odpowiedzi na pytania, kiedy w czerwcu 2020 roku najintensywniej żerują ryby i kiedy łowienie ryb jest najbardziej korzystne pod względem położenia Księżyca i zmiany jego faz. W proponowanej tabelcę wędkarze mogą sprawdzić prognozę brań, dowiedzić się o świetnych i niezbyt dobrych dniach wypraw wędkarskich i w którym dniu lepiej udać się do zbiornika wodnego.

Korzystne dni kalendarza księżycowego to są dni, kiedy między Słońcem a Księżycem powstają harmonijne aspekty 60° (sekstyl) lub 120° (trygon). Są to udane fazy Księżyca, aby rozpocząć nowy biznes i podejmować ważne decyzje, a także należy spodziewać się cudownych brań ryb!

Niekorzystne dni kalendarza księżycowego to są dni, kiedy między Słońcem a Księżycem powstają napięte aspekty 0° (połączenie), 90° (kwadratura) lub 180° (opozycja). Podczas tych faz Księżyca należy zachować szczególną ostrożność i uwagę. Lepiej nie wędkować w te dni, ponieważ brania są słabe lub nie ma ich całkiem.

Gdzie i w jaki sposób łowić ryby w czerwcu?

Dlaczego czerwiec jest wspaniałą okazją na wędkarstwo? W czerwcu nie jest jeszcze aż tak gorąco, a większość ryb trzymają się blisko trawy w miejscach płytkich, ogrzewanych przez słońce. Ryby większego rozmiaru, czyli bardziej ostrożne, wybierają sobie postój w pobliżu zarośli trawiastych, miejsc bardzo zagraconych i tak dalej. Tutaj czeka na nich jedzenie i schronienie przed licznymi wrogami. Wiedząc te wszystkie niuanse i umiejętnie dobierając przynętę wędkarz może liczyć na to, że łowienie ryby w czerwcu zapewni mu wiele przyjemnych minut.

Wraz ze wzrostem średniej dziennej temperatury i odpowiednio temperatury wody w czerwcu, ryba staje się powolna. Tradycyjnie pod koniec czerwca połów szczupaka, zwłaszcza o dużych rozmiarach , staje się co raz gorszy. Ryba pływa głęboko. Z reguły łowienie ryb w ten czas jest bardziej skuteczne na terenie zagraconym w pobliżu zarośli wodnych, zalanych łożysk strumieni, basenów i dołów. Jeśli uda się złapać szczupaka w takim miejscu, to przez jakiś czas jego miejsce zajmie krewny, dlatego nie ma sensu często zmieniać lokalizację. Inne duże gatunki ryb pod koniec czerwca również niechętnie żerują pozostając na głębokości.

W czerwcu są niesamowite brania sandacza, szcupaka i okonia. Pod koniec miesiąca karp aktywuje się po skrzeku. Hazardowym może być połów suma w pobliżu strumieni. Cudowne w czerwcu jest łowienie suma - przed tarłem ryby są łapane na żywą przynętę oraz mięso skorupiaków.

Kiedy woda jest juz dobrze nagrzana, liń, karaś i wzdręga zaczynają składać jaja w postaci skrzeku. To jest bardzo długi proces, więc połów tych gatunków ryb jest niestabilny. Aktywuje się on między tarłem i zatrzymuje się, gdy jest ono w pełnym rozkwicie.

Średnia ocena to 4,5/5 na podstawie 88 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+20°
Olsztyn
Poznań
+21°
Łódź
+19°
Lublin
+19°
Gorzów Wielkopolski
+22°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+21°
Opole
+21°
Rzeszów
+18°
Białystok
+19°
Gdańsk
+20°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+21°
Szczecin
+19°
Bydgoszcz

Wideo