Powódź w Hiszpanii [zdjęcia i wideo]

Powódź na południowym wschodzie Hiszpanii.


Intensywne opady deszczu doprowadziły do gwałtownej powodzi w prowincjach Murcja (południowy-wschód Hiszpanii) i Walencja (środkowo-wschodnia część kraju). Zatopione zostały również plaży na Balearach – podają miejscowe media.

W wyniku powodzi zginął 40-letni mężczyzna w gminie Los Alcazares, prowincja Murcja. Klęska żywiołowa sparaliżowała ruch transportu. Hiszpańscy ratownicy mieli pełne ręce pracy. W ciągu dwóch dób odnotowano ponad 2 tys. interwencji. Również doszło do poważnych wypadków, miejscowe władze zamknęły część dróg.

Ewakuowano ponad 350 osób, w tym 70 osób z miejscowości Torragüera, 12 osób - z pociągu. W poniedziałek w 28 gminach odwołano zajęcia w szkołach. W Campo de Cartagena i Massarone obowiązuje „pomarańczowy” alert powodziowy.Policja apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Pomimo tego, ulewne deszcze doprowadziły do powodzi w mieście portowym Alicante w Walencji. Tamobowiązujenajwyższy„czerwony” alertpowodziowy.

Po raz pierwszy od 29 lat podniósł się poziom wody w rzece Segura w prowincji Alicante. W ponad 100 gminach Walencji odwołano zajęcia w szkołach. Zamknięto porty w Walencji, Gandii i Sagunto.

Trudne warunki pogodowe panują również na archipelagu Baleary. Fale sięgają wysokości 5 metrów, niektóre plaże znalazły się pod wodą. W likwidacji skutków powodzi bierze udział wojsko.

Zobacz również: Katastrofalna powódź we Wietnamie [wideo]

Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 6 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+18°
Olsztyn
Poznań
+20°
Łódź
+23°
Lublin
+20°
Gorzów Wielkopolski
+21°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+22°
Opole
+21°
Rzeszów
+22°
Białystok
+16°
Gdańsk
+21°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+19°
Szczecin
+15°
Bydgoszcz

Wideo