Top-12 miejsc do odpoczynku z dziećmi w Polsce

Top-12 miejsc do odpoczynku z dziećmi w Polsce © Getty Images

Dzieci będą tam bardzo zainteresowane


Lato - to pora roku jak gdyby stworzona do radości, przyjemności i pozytywnych emocji. Dlugie słoneczne dni darują nam więcej wolnego czasu do aktywnego odpoczynku i sztuki, soczyste owoce i jagody dodają nam energii, a natura dookoła inspiruje. Lato-to idealny czas, żeby poświęcić dzieciom wiecej uwagi, ponieważ zabawa z rodzicami, niezależnie od wieku dziecka, ma pozytywny wpływ na jego rozwój, kształtuje zdrową samoocenę i pewność siebie, łączy oraz wzmacnia relacje w rodzinie.

Aby to zrobić, nie musisz wydawać wszystkich pieniędzy na odwiedzanie drogich górskich kurortów lub relaks za granicą nad morzem. Te tradycyjne miejsca na odpoczynek są znane rodzicom, jednak nie zawsze komfortne i ciekawe dla dzieci. Jest sposób podarować swojemu dziecku żywe wrażenia jadąc z nim na weekend do jednego z miejsc, które oferujemy, gdzie nigdy nie jest nudno.

Przeczytaj także

Przedstawiamy ci najlepsze, najbardziej niesamowite i fascynujące sposoby spędzenia niezapomnianego weekendu z dzieckiem w Polsce. Korzystając z nich, nie tylko stworzysz ciekawą przygodę dla dziecka, ale także spędzisz wspaniały czas w beztroskim dzieciństwie.

Największy park rozrywki w Polsce-Energylandia

Latem warto cieszyć się każdą chwilą, aby potem było skąd czerpać energię w pochmurne i deszczowe jesienne dni. Odwiedziny wspaniałego polskiego parku rozrywki - Energilandii, który znajduje się w malowniczej okolicy Zatora, niedaleko Krakowa i Katowic (30 minut jazdy samochodem), załadują cię dodatnią energią na długi czas.

Bilet do Energilandii- jest to bilet odkrywający prawdziwą krainę marzeń: tutaj na terenie około 26 hektarów znajduje się kilkadziesiąt nowoczesnych atrakcji: karuzele, kina 7D, ekstremalne kolejki górskie, teatry i amfiteatry, gdzie występują artyści cyrkowi, aktorzy i iluzjoniści oraz transmitują najbardziej oczekiwane nowości z branży. W Energilandii znajduje się planetarium, a także piękny park wodny, stylizowany na tropikalną wyspę, z leżakami i basenami o różnych głębokościach, gdzie utrzymywana jest komfortowa temperatura wody, a doświadczeni ratownicy monitorują bezpieczeństwo odwiedzających.

W tym parku jest wiele innych niepowtarzalnych zabaw, wśród których każdy członek rodziny z pewnością znajdzie coś dla siebie. Energilandia jest celowo podzielona na kilka stref: Bajkolandia (wspaniałe przejażdżki, a nawet safari dla najmłodszych dzieci), strefa rodzinna (przejażdżki dla wspólnego odpoczynku z dziećmi), strefa ekstremalna (rozrywka dla prawdziwych miłośników adrenaliny), strefa spektakli i pokazów, a także park wodny.

Obsługa i komfort parku rozrywki Energilandia są na najwyższym poziomie. Tutaj zadbano o to, aby klienci nie stojali w długich kolejkach po bilety, bo można je kupić online, co jest bardzo wygodnie, rozmieszczono parkingi, gdzie mogą zmieścic się kilka tysięcy (!) samochodów, w pobliżu basenów w Energylandii ustawiono darmowe szatnie i miejsca do suszenia. Ratownicy bardzo uważnie monitorują bezpieczeństwo zabawy wodnej, a eksperci zapewniają, żeby podczas korzystania z atrakcji były przestrzegane wszystkie zasady.

Atrakcje Energilandii są nowe i otrzymały międzynarodowe certyfikaty jakości, wśrod których jest ISO 9001. Oprócz atrakcji na terenie parku rozrywki znajduje się wiele punktów gastronomicznych, kawiarni i restauracji, serwujących nie tylko ulubione jedzenie dzieci: cudowne desery i lody, ale także pyszne i pożywne dania popularnych kuchni świata, więc na pewno nie zostaniesz głodny w Energylandii.

Ceny biletów do największego w Polce parku rozrywki- Energylandii :

dzieci poniżej 3 lat - 1 zł

dzieci od 3 lat i poniżej 140 cm wzrostu - 79 zł

kobiety w ciąży i emeryci - 79 zł

dzieci od 140 cm wzrostu i dorośli - 129 zł za osobę

bilet roczny - 389 zł

Latem Energylandia jest otwarta dla klientów od 10 do 18.00 w dni powszechne, a w weekendy od 10.00 do 20.00, czasami nawet do 24.00 . Lepiej sobie sprawdzić na stronie internetowej harmonogram pracy w dzień, kiedy planujesz odwiedzić Energylandię .

Interesujące jest to,vże nowożeńcy, które będą chcieli zrobić sescję zdjęczową i przyjdą w garniturach ślubnych mają prawo wejść do parku za jedyne 1 złotówkę! Każde dziecko ponizej 18 roku życia także ma prawo odwiedzić Energylandię za 1 złoty. Ten park rozrywki oferuje zniżki dla osób o szczególnych potrzebach, w tym dla osób niepewnosprawych, a także dla uczestników wycieczek szkolnych (od 15 osób).

Bilet do Energylandii bedzie ważny cały dzień i pozwoli na nieograniczone korzystanie ze wszystkich atrakcji w parku. W razie potrzeby tylko parking, pamiątki, posiłki i nocleg podlegają dodatkowej opłacie.

Afrykarium we Wrocławiu

Afrykarium jest częścią popularnego wrocławskiego zoo i jest pierwszym dużym oceanarium w Polsce. To niesamowite miejsce fascynuje zarówno dzieci, jak i dorosłych, pozwala zbliżyć się do egzotycznego wodnego świata Afryki. Oceanarium obejmuje około 20 basenów o łącznej objętości 15 milionów litrów, ktore zamieszkują ponad 250 gatunków różnych ryb i mieszkańców afrykańskich zbiorników! On jest podzielony na tematyczne strefy odpowiadające faunie różnych regionów Afryki:

Morze Czerwone ( tutaj jest odtworzony szczególny ekosystem rafy koralowej, gdzie świetnie czują się ponad 60 gatunków egzotycznych ryb).

Afryka Wschodnia (mieszkają tu hipopotamy nilowe, najmniejsze antylopy dikdiki na całym świecie, niezwykłe gryzonie i endemiczne ryby z jezior regionu).

Wybrzeże Skeletów (jest niezwykle ciekawą i popularną strefa, ponieważ jej mieszkańcy to afrykańskie foki morskie, a także ulubieńce dzieci- pingwiny!). Ponadto można tutaj zobaczyć węgorza mureny, meduzę i pielęgnicę zebrę).

Cieśnina Mozambicka (strefę tą najczęściej odwiedzają w Afrikarium, ponieważ ona jest przedstawiona jako ogromny 18-metrowy akrylowy tunel, w którym pływają rekiny, zielone żółwie, gigantyczne płaszczki oraz inne interesujące mieszkańcy morskie ).

Dżungla w pobliżu rzeki Kongo (tutaj zobaczysz niebezpiecznych afikańskich krokodyli i pięknych syren morskich, a także różnorodnych ptaków zamieszkujących dżungli).

Ceny biletów do Afrykarium we Wrocławiu:

dzieci poniżej 3 lat i osoby powyżej 75 lat – bezpłatnie

dzieci od 3 do 7 lat - 40 zł

studenci - 40 zł

dorośli – 50 zł

bilet rodzinny (2 + 3) - 160 zł

Bilet daje prawo odwiedzić Afrykarium i Zoo, co jest bardzo wygodnie. Biety możesz kupic online. Afrikarium jest czynny od 09.00 do 18.00 od poniedziałku do czwartku, a od piątku do niedzieli oraz święta on jest otwarty o godzinę dłużej: od 09.00 do 19.00. Dojechać do Zoo i Afrikarium możesz miejskimi liniami tramwajowymi: №1, 2, 4, 10 albo autobusami №115, 145 lub też 146.

Park Dinozaurów w Polsce

Park Dinozaurów JuraPark w Krasiejówie (25 km od Opola i 80 km od Katowic)- to jest największy park rozrywki w całej Europie, wyjątkowe miejsce pełne ekscytujących niespodzianek, gdzie nauka i zabawa tworzą wybuchową mieszankę pozytywnych emocji i przydatnej wiedzy. Tutaj wciąż wydobywane są prawdziwe skamieliny dinozaurów, z których najstarsze mają ponad 225 milionów lat!

Park ma 200 modeli rzeczywistych dinozaurów, obok każdego z nich stoi tablica informacyjna, która pomaga dowiedzić się więcej o tych pięknych wymarłych zwierzętach.

Jest to jednak nie wszystko. JuraPark w Krasiejówie jest całym kompleksem rozrywki dla twojej rodziny. Bilet daje prawo do zwiedzania tunelu czasowego, prehistorycznego oceanarium, pawilonu paleontologicznego, ścieżki edukacyjnej, placu zabaw, a także możliwość niedrogich wakacji na jurajskiej plaży.

Ceny biletów do Parku Dinozaurów JuraPark w Krasiejówie:

dzieci poniżej 4 lat - bezpłatnie

uczniowie i studenci - 45 zł

dorośli - 55 zł

bilet rodzinny 2 + 1-140 zł

bilet rodzinny 2 + 2 - 170 zł

JuraPark w Krasiejówie jest czynny od 10.00 do 19.00 w dni powszechne i od 09.00 do 20.00 w weekendy.

Park Dinozaurów Dinozatorland w Zatorze

Szczególną cechą parku Dinozatorland w Zatorze (50 km od Krakowa i Katowic) jest to, że nieprawdziwe dinozaury tutaj są podobne do żywych: nawet poruszają się i wydają charakterystyczne dźwięki! W Dinozatorlandzie zobaczysz ponad sto dinozaurów, które znajdują się w starożytnym lesie wśród wiekowych drze w. Oprócz figur dinozaurów, możesz tutaj zobaczyć ich prawdziwe szkielety i skamieliny. Dinozatorland oferuje swoim klientom także inne nie mniej ciekawe rozrywki.

Park daje mozliwość okazać się w tajemniczym świecie mitologii greckiej, w którym mieszkają greccy bogowie i mistyczne stworzenia, w pełni pocieszyć się postaciami Andersena w Krainie Bajek, a także poznać gigantyczne ruchome figury najpopularniejszych gatunków owadów - takie niezwykłe widowisko naprawdę spodoba się każdemu!

W Dinozatorlandzie obecny jest również lunapark z mnóstwem różnorodnych atrakcji, których kolekcja jest stałe uzupełniana, aby zawsze dziwić gości.

Ceny biletów do Parku Dinozaurów Dinozatorland w Zatorze:

dzieci poniżej 3 lat – bezpłatnie

pozostałe osoby - 59 zł

bilet rodzinny 2 + 2 (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci poniżej 16 lat) - 199 zł

Bilet do Parku dinozaurów Dinozatorland pozwoli ci odwiedzić wszystkie strefy tematyczne (4 hektary) oraz da prawo na nieograniczoną zabawę w parku rozrywki i kinie 5D. Bilety można kupić online, ale pamiętaj, że ich ważność stanowi tylko 2 dni po zakupie.

Dinozatorland w Zatorze jest otwarty dla ciebie od 09.00 do 19.00 w dni powszechne i od 09.00 do 20.00 w weekendy i święta.

Park Dinozaurów JuraPark w Solec Kujawski w Polsce

Park Dinozaurów JuraPark w mieście Solec Kujawski (15 km od Bydgoszcza)- to jest wspaniałe miejsce, gdzie wystarczy zrobić zaledwie kilka kroków ścieżką edukacyjną i będziesz mógł zanurzysz się w przeszłość, poznając niezwykle realistycznych ówczesnych mieszkańców - gigantycznych dinozaurów z epoki mezozoicznej i gadów. Pobyt w parku zostanie zapamiętany dzięki rozrywсę poznawczej. Jest tutaj cudowny muzeum Ziemi, ładny ogród zimowy, a także zabawne miasto ze zjeżdżalniami, karuzelami, symulatorami itp.

Ceny biletów do Parku Dinozaurów JuraPark w Solec Kujawski :

dzieci poniżej 4 lat - bezpłatnie

dzieci poniżej 10 lat, studenci, studenci (poniżej 26 lat) oraz emeryci i renciści - 29 zł

bilet rodzinny 2 + 2 (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci poniżej 16 lat) - 100 zł

Wszystkie rodzaje biletów do JuraParku w mieście Solec Kujawski możesz kupić online.

Godziny otwarcia parku:

Dni powszechne: 09.00 – 19.00

Weekendy: 09.00 – 20.00

Park edukacyjno-rozrywkowy ‘Farma Iluzji’

Park edukacyjno-rozrywkowy Farma Iluzji jest jednym z najlepszych miejsc na mapie zabaw w Polsce, które znajduje się na odległości około 80km od Warszawy w stronę Lublina. Wizyta tego niestandardowego miejsca sprawi radość nie tylko twoim dzieciom, ale także tobie, ponieważ nie działają tu prawa fizyki i rozpadają się stereotypy w zetknięciu z rzeczywistością. Również możesz zobaczyć niesamowite zjawiska naukowe, które na pierwszy rzut oka wydają się prawdziwą magią.

Zapraszamy cię zobaczyć rownież latający dom tajemnic oraz wirujący dom, odwiedzić lustrzany labirynt, bajkowy pałac cieni, tunel zapomnienia, muzeum Egiptu, a nawet enigmatyczny grób faraona, zejdź do magicznej kopalni złota, spotkać się z dzikimi smokami, zapoznać się z fenomenem lewitacji oraz prześledzić niewidzialne, na pierwszy rzut oka, ślady...

Listę atrakcji można kontynuować przez długi czas. Dodamy tylko to, że istnieje tutaj wiele interesujących stref, które są w stanie wprowadzić w błąd i rozbawić nawet największych sceptyków, a fascynujące iluzjonistyczne show czekają na odwiedzających każdego dnia.

Znajomość złudzeń daje dużo zabawy, a jednocześnie w bardzo interesujący i łatwy sposób uczy dziecko myśleć niekonwencjonalnie, analizować i rozwijać swoją wyobraźnię.

Ceny biletów do Parku edukacyjno-rozrywkowego ‘Farma Iluzji’:

dzieci do 100 cm wzrostu - 1 zł

dzieci poniżej 12 lat - 49 zł

dorośli - 55 zł

bilet rodzinny (2 + 2) - 196 zł

W dni powszechne zakład jest czynny od 10.00 do 19.00, a w weekendy od 11.00 do 18.00.

Rodzinny park odpoczynku ‘Magiczne Ogrody’ w Janowicach

Rodzinny park odpoczynku ‘Magiczne Ogrody’ znajduje się w Janowicach (65 km od Lublina i 55 km od Radoma) i jest jeszcze jedną opcją na zachwycający weekend z dziećmi w Polsce. Ten park rozrywki powstał na podstawie oryginalnej bajki.

Wśód setek kwiatów, dzrew i krzewów odkryjesz dla siebie magiczne kraje, których mieszkańcy są niezwykłymy stworzeniami. Fantastyczne postacie i budynki w Magicznych Ogrodach dobrze wpasowują się w niezwykle malowniczą przyrodę, a ty również masz mozliwosć zostać bohaterem jakiejś bajki.

Radzimy ci nie tracić swego czasu i jaknajszybciej odwiedzić wszystkie przedstawione strefy, takie jak Pole Marchew, gdzie rosną gigantyczne marchewki, miasto zamieszkane przez gnomy, Dom Czarnoksiężnika, Gniazdo Smoka, Zamek Czarodziejki itp.

W Magicznych ogrodach jest wiele miejsc do odpoczynku i rozrywki: karuzele, huśtawki, zjeżdżalnie, zamki, tunele, trampoliny, trampoliny, a także gry edukacyjne, na przykład eksperymenty z wodą w Wodnym Świecie. Wszystkie rozrywki, zabawy i atrakcje dostępne dla klientów Magicznych Ogrodów są wliczone w cenę biletu.

Magiczne ogrody będą interesujące dla wszystkich grup wiekowych, zwłaszcza dla dzieci ze szkół podstawowych, chociaż możesz tu przyjechać nawet z niemowlakiem (ścieżki są wygodne do spacerów z wózkiem, nowoczesne toalety mają przewijaki, a w placówkach gastronomicznych możesz rozgrzeć jedzenie, które przyniesiesz ze sobą).

Magiczne ogrody są otwarte dla gości każdy dzień od 10.00 do 19.00. Bilety do cudownego Rodzinnego parku łatwo możesz kupić oline.

Na terenie Magicznych Ogrodów znajdziesz wiele przytulnych miejsc do odpoczynku, a nawet strefę grillowania ze wszystkim niezbędnym wyposażeniem, dzięki któremu możesz zorganizować niezapomniany fajny rodzinny piknik. Parking na terytorium Magicznych ogrodów jest darmowy, podobnie jak WI-FI.

Ceny biletów do Rodzinnego parku odpoczynku ‘Magiczne Ogrody’ w Janowicach:

dzieci do 100 cm wzrostu - bezpłatnie

dzieci poniżej 14 lat i emeryci - 43 zł

dorośli - 52 zł

bilet rodzinny (2 + 1) - 126 zł

bilet rodzinny (2 + 2) - 169 zł

Park Miniatur Inwałd Park w Inwałdzie

Miło spędzić weekend w Polsce wraz z dziećmi można też w Inwałd Parku, ktory znajduje się w miescie Inwałd (wojewódstwo Małopolskie) około 60 km od Krakowa i 80 km od Katowic. Podstawową i najbardziej popularną zabawą w Inwałd Parku jest zwiedzanie parku miniatur ‘Świat marzeń’.

Właśnie tutaj twoje dzieci będą mogli dokonać niezwykłej podrórzy jednocześnie do kilku krajów świata: Australii, Grecji, Włoch, Chin, Meksyku, Niemiec, Francji i zapoznać się z miniaturowymi zabytkami architektury charakterystycznymi dla każdego z państw. W ciągu jednego dnia zdążysz pospacerować obok Wieży Eiffla i Statui Wolności, zrobić zdjęcie przy Bramie Brandenburskiej, przejść przez cały Wielki Mur Chiński i zobaczyć gondoli w kanale w pobliżu St. Marka. A jednocześnie poczuć się jak Guliwer, ponieważ większość budynków wykonano w skali 1:15, a niektóre - 1:10.

Warto tez dodać, ze Inwałd Park nie jest tylko parkiem miniatur. Możesz tutaj także odwiedzić park dinozaurów Dinolandię, gdzie czekają na ciebie jaskinia tajemnic, labirynty i piękne kawiarni tematyczne, skorzystać z różnorodnych atrakcji w Lunaparku, cofnąć się w czasie do XV wieku i dostać się do średniowiecznej wsi, gdzie spotkasz rzemieślników tamtych czasów - garncarzy, kowali, szewców, zagrać w kręgle lub bilard, a następnie odwiedić warownię, a nawet zagrać w laserowy paintball w lochach, wraz ze smokami i rycerzami.

Na terytorium Inwałd Parku jest czynny mini-zoo, w którym możesz zobaczyć, a nawet karmić różne ekzotyczne albo już znane ci zwierzęta.

Kolejnym miejscem wartym do oglądnięcia w Inwałdzie jest Ogród Iwana Pawła II, zwany także Żywym Muzeum Ojca Świętego. 3 hektary zajmuje praca z obrazkiem postaci Papieza, Katedra Świetego Pawła w Watykanie i Katedra Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach. Aby stworzyć ten fantastyczny żywy obrazek niezbędne były około 20 tysięcy odpowiednio dobranych roslin ozdobnych: drzew, krzewów, kwiatów oraz tony kamienia, żwiru i kruszywa. W ogrodzie możesz spacerować przytulnymi alejami, cieszyć się przyrodą i dowiedzić się niezwykłych historii z życia Jana Pawła II. Inwałd Park oferuje kemping i pole namiotowe, a także kampus hotelowy.

Ceny biletów do Park Miniatur Inwałd Park:

dzieci poniżej 3 lat - 1 zł

dzieci od 3 lat i studenci poniżej 26 lat - 60 zł

dorośli - 70 zł

bilet rodzinny (2 + 2) - 240 zł

Bilet do Inwałd Parku jest wazny w ciągu 2 dni. Kupić bilety można w kasach lub online. Park Miniatur jest czynny latem od 09.00 do 19.00 w dni powszechne oraz od 09.00 do 20.00 w weekendy i święta.

Tunel aerodynamiczny w Polsce

Jednym z największych marzeń wszystkich dzieci i prawie wszystkich dorosłych jest umiejętność latać jak ulubieni superbohaterowie. W Polsce teraz jest swietna okazja, aby spełnić takie marzenie. Nie musisz być pilotem, ani uprawiać sportów ekstremalnych, wystarczy po prostu odwiedzić potężny tunel aerodynamiczny Flyspot, który pozwala poczuć stan nieważkości i cieszyć się swobodą lotu.

Wynikają takie wrażenia dzieki wiatru o predkości 300 km/h, który unosi odwiedzających w powietrze o kilka, a nawet o kilkadziesiąt metrów i daruje niezapomniane emocje. Podobnych tuneli jest w Polsce tylko dwa: w Warszawie i w Katowicach.

Każdy bilet na lot obejmuje krótkie szkolenie, podczas którego osoba poczatkujaca uczy się podstawowych zasad korzystania z tunelu aerodynamicznego, zasad komunikacji oraz poznaje instruktora, który będzie monitorował jego bezpieczeństwo. Po szkoleniu uczestnik dostaje specjalny garnitur do lotów( bez niego nie wolno ci latać), hełm, okulary, jednorazowe stopery do uszu (w tunelu jest dość głośno). Po wyjściu z tunelu czeka na odwiedzającego Sertyfikat i nawet szansa otrzymać wideo szczęśliwych minut jego lotu! Taki rodzaj odpoczynku jest dostępny wyłącznie dla dzieci powyżej 3 lat. Jeden lot trwa 1,5 minut- jest to czas swobodnego spadania po spadochroniarstwie z wysokości 4000 metrów.

Ceny biletów do Tunelu aerodynamicznego:

Ceny biletów zależą od twojego poziomu wykształcenia. Rozmażymy ceny dla osób początkujacych.

dzieci poniżej 18 lat - 2 loty, 219 zł

dorośli - 2 loty, 249 zł

bilet rodzinny (2 + 1) - 2 loty, 699 zł

Flyspot jest otwarty dla klientów codziennie od 08.30 do 24.00.

Kopalnia soli w Wieliczce

Wieliczka jest małym miastem w pobliżu Krakowa (tylko 10 km od jego centrum), w którym znajduje sie jeden z najbardziej popularnych obiektów turystycznych w Polsce - ogromna kopalnia soli z 700-letnią historią. Wieliczka- to całe podziemne miasto z jeziorami, lokalami gastronomicznymi, a nawet kosciołem. Mozesz zobaczyć piękno tej wspaniałej kopalni przechodząc przez kilka tras turystycznych o różnym poziomie długości i trudności.

Dzisiaj te słone lochy i jaskinie interesują nie tyko dorosłych. Dla dzieci nawet wymyślili całą tajemniczą bajkę robiąc ich pobyt w Wieliczce pełnym przygód i niespodzianek. Zapraszamy twoje dzieci do podróży nie tylko kopalnią, ale też fantastyczną krainą Solilandią.

Spacerując podziemnymi korytarzami, dzieci poznają tajemnice Solilandii, rozwiążą łamigłówki, spotkają fantastyczne postacie, takich jak smok Soloń, który częstuje słodyczami lub gnom Soliludek, usłyszą ekscytujące legendy o dobrych duchach kopalni i innych niewiarygodnie ciekawych tajemnicach, zapoznają się z procedurą wydobywania soli, a także będą mogli obejrzeć ciekawe materiały na temat kopalni oraz jej jaskiń.

Wyruszając na wycieczkę do kopalni soli radzimy wziąć ze sobą dość ciepłą odzież ( teperatura w jaskiniach wynosi 15 stopni) oraz wygodne buty, poniewaz będziesz musiał pokonać nie jedną setkę schodów. Czas trwania wycieczki- więcej, niż dwie godziny.

Ceny biletów do kopalni soli w Wieliczce (wycieczka ‘Otwarcie Solilandii’):

dzieci poniżej 4 lat - bezpłatnie

dzieci od 4 do 16 lat - 48 zł

dorośli - 66 zł

bilet rodzinny (2 + 2) - 180 zł

Kopalnia jest otwarta codziennie od 07.30 do 19.30.

ZOO Safari w Borysewie

Proponujemy ci odwiedzić ZOO Safari w Borysewie i zanurzyć się w dziką naturę oraz polować na tajemniczę i czarujące zwierzęta z całego świata za pomocą obiektywu aparatu ( 30 km od miasta Łodzi, trochę ponad 150 km od Warszawy i Poznania). Taki fajny weekend twoje dziecko na pewno zapamięta na całe życie, ponieważ na terenie 26 hektarów mieszka ponad 600 gatunków różnorodnych zwierząt, w tym bardzo rzadkie białe lwy, tygrysy bengalskie, kuguary, rysie, bawoły afrykańskie, antylopy, zebry, kangury, lemury, wielbłądy i wiele innych, nie mniej intesujących przedstawicieli dzikiej fauny.

Optócz tego w ZOO Safari jest też specjalna strefa Mini ZOO, gdzie nawet najmłodsze dzieci zmogą pobawić się z sympatycznymi i bezpiecznymi zwiętami, takimi jak miniaturowe kozy, jagnięta kameruńskie, alpaki, wietnamskie świnie, osły i puszyste króliki. Dorosli osoby tez bardzo chętnie tu przyjezdzaja, gdyż podobny kontakt ze zwierzętami przynosi radość w każdym wieku.

Jeśli masz aktywne dziecko, to zapraszamy do Figlarnii - bajkowej krainy ZOO Safari, gdzie znajdziesz wiele zabaw, atrakcji i kino 7D. Na terenie ZOO Safari znajduje sie placówka gastronomiczna ze 170 miejscami siedzącymi, która proponuje zobaczyć uroczą panoramę całego terytorium parku.

Ceny biletów do ZOO Safari w Borysewie:

dzieci poniżej 3 lat - bezpłatnie

uczniowie, studenci i emeryci -29 zł

cała reszta - 39 zł

bilet rodzinny (2 + 1) - 96 zł

bilet rodzinny (2 + 2) - 122 zł

ZOO Safari jest czynny codziennie od 09.00 do 19.00.

Centrum nauki ‘Kopernik’ w Warszawie

Młodzi badacze i miłośnicy eksperymentów na pewno docenią wycieczkę do wyjątkowego Centrum nauki ‘Kopernik’. Ten centrum uważany jest jednocześnie za muzeum nauki i laboratorium, gdzie tysiące odwiedzających codziennie zapoznają się z eksponatami, biorą udział w badaniach, uczą się postrzegać trudne do zrozumienia zjawiska i prawa przyrody, analizować, myśleć krytycznie i szukać odpowiedzi na swoje pytania.

400 eksponatów znajdują się w grupach tematycznych, każdy z nich możesz strawdzić, a nawet samodzielnie przetestować. Na wszystkie twoje pytania chętnie dadzą odpowiedzi animatorzy centrum. ’Kopernik’ ma sześć stałych wystaw,a także Teatr Wysokiego napięcia i Teatr Robota. Warto również odwiedzić Park Pionierów i Planetarium ‘Niebo Kopernika’.

Na dachu Centrum nauki znajduje się ogród, który odkrywa wspaniały widok na Wisłę i dachy starego miasta.

Ceny na bilety do Centrum nauki ‘Kopernik’

dzieci do 2 lat – bezpłatnie

dzieci od 2 d0 19 lat, studenci (do 26 lat) oraz emeryci – 21 zł

pozostałe osoby – 31 zł

Centrum nauki jest bardzo popularnym miejscem, więc bilety warto kupować online z wyprzedzeniem, jeśli nie chcesz spędzic kilka godzin stojac w kolejcę. ‘Kopernik’ w Warszawie zaprasza cię od wtorku do piątku od 08.00 do 18.00, a w weekendy on jest otwarty od 10.00 do 19.00. W poniedziałek centrum jest zamknięty.

Dojechać do tego cudownego miejsca możesz komunikacją miejską, w szczególności autobusami № 105, 118, 127, 185, 102, 162. Na terenie centrum znajduje się także płatny parking (5 zł/h).

Średnia ocena to 4,4/5 na podstawie 80 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+19°
Olsztyn
Poznań
+20°
Łódź
+19°
Lublin
+21°
Gorzów Wielkopolski
+20°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+21°
Opole
+18°
Rzeszów
+18°
Białystok
+21°
Gdańsk
+19°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+20°
Szczecin
+20°
Bydgoszcz

Wideo