11 osób rannych. Wypadek autokaru w Żywcu

W Krzyżowej pod Żywcem autobus wiozący turystów z Wadowic przewrócił się na bok i wpadł do rowu. 11 osób trafiło do szpitala w Bielsku i Żywcu.


Cztery z nich nadal pozostają w szpitalu. Pozostali z drobnymi otarciami i potłuczeniami powrócili do domów. Turyści wracali z wycieczki z Węgier. Kierowca autokaru jechał zbyt szybko i autobus wpadł w poślizg . 29-letni kierowca autokaru był trzeźwy. Drogowcy i służby policyjne pracowały na miejscu wypadku do czwartej rano w poniedziałek.

Do wypadku doszło w niedzielę około 22.15. – Dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w Krzyżowej na ul. Jana Pawła II. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z żywieckiej drogówki oraz powiadomione służby ratownicze– mówi Mirosława Piątek rzecznik policji w Żywcu.

Przeczytaj także

ak wynika ze wstępnych ustaleń kierujący autobusem man, 29-letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, na śliskiej nawierzchni drogi stracił panowanie nad pojazdem przewracając go na bok. Autokarem podróżowało 29 osób, głównie mieszkańców powiatu wadowickiego, którzy wracali z Węgier.

W wyniku zdarzenia 11 z nich z obrażeniami ciała trafiło do szpitali w Żywcu i Bielsku-Białej. Droga była nieprzejezdna przez kilka godzin. Na miejscu pracowali policyjni technicy kryminalistyki, biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, służby medyczne oraz strażacy. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni kierowca był trzeźwy. Teraz policjanci będą ustalać szczegółowe przyczyny i okoliczności wypadku autokaru.

Źródło - Fakt.pl

Średnia ocena to 4,3/5 na podstawie 80 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+11°
Olsztyn
Poznań
+11°
Łódź
+8°
Lublin
+12°
Gorzów Wielkopolski
+11°
Warszawa
Kraków
+11°
Wrocław
+11°
Opole
+10°
Rzeszów
+8°
Białystok
+11°
Gdańsk
+10°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+13°
Szczecin
+14°
Bydgoszcz

Wideo