Powodzie i śnieżyce we Włoszech

Zdjęcia i wideo


Najbardziej z powodu obfitych opadów deszczu i gwałtownej powodzi ucierpiały regiony Liguria i Piemont. Prognozy synoptyków nie są optymistyczne, w najbliższe dni oczekuje się nawałnica. W czwartek i piątek w Piemont odwołano zajęcia w szkołach. Trudne warunki pogodowe prognozowane również na północy kraju w Toskanii, Dolinie Aosty i Lombardii.

Przeczytaj także

W Lombardii spadło około 600 mm opadów. Minister Ligurii ds. Obrony cywilnej Giacomo Giampedrone powiedział, że sytuacja jest krytyczna.

Intensywne opady deszczu doprowadziły do wzrostu poziomu wody w miejscowych rzekach: Tarano, Stura di Lanzo i Chisone w Piemont.

W wyniku trudnych warunków pogodowych zamknięto uczelni w Genui, Savonie i San Remo. Dziesiątki rodzin musiały opuścić swoje domy.

Tym czasem w Sestriere, w prowincji Turyn spadł śnieg.

Średnia ocena to 4,6/5 na podstawie 78 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+20°
Olsztyn
Poznań
+21°
Łódź
+20°
Lublin
+20°
Gorzów Wielkopolski
+22°
Warszawa
Kraków
+22°
Wrocław
+22°
Opole
+21°
Rzeszów
+20°
Białystok
+19°
Gdańsk
+21°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+22°
Szczecin
+19°
Bydgoszcz

Wideo