Smart Casual Na Weekend

Czym jest styl smart casual? To modny, elegancki, ale i nonszalancki szyk. Daje mężczyźnie idealną okazję do pokazania w pełnej krasie swojej osobowości.


Wolny czas w stylu nonszalanckim

Przyjęcia ze znajomymi, wyjścia na długie spacery z rodziną, weekendowe wyjazdy. To momenty, podczas których mężczyzna może sobie pozwolić na rozluźnienie i nabrania swobody także tej w ubiorze. Choć nie oznacza to wyzbycia się elegancji. Może to być okazja nadzwyczaj sprzyjająca, aby założyć garnitur w modną kartę bądź w inny wyrazisty wzór.

Marynarki Męskie Lavard

Podstawą stylu smart casual są lekkie marynarki, z tkanin wełnianych i bawełnianych w intensywnych barwach. Popielate w szeroką kratę, czy też intensywnie niebieskie. Do nich doskonale spiszą się mniej klasyczne koszule. Można do nich zaliczyć te, w niezwykle modne bujne kwiaty czy we wzór paisley w krzykliwych odcieniach. Warto zaznaczyć, iż krawat czy mucha w tej sytuacji nie są wymagane. Choć dla zwolenników tych dodatków wszystko dozwolone! Tego typu marynarka może być zestawiona nawet z tradycyjnym t-shirtem. Taka kompozycja sprawdzi się w przypadku wyjść ze znajomymi. Zestawienie z koszulką polo nadaje zaś nieco wyższego stopnia elegancji stąd świetnie sprawdzi się na sobotni lunch. Oczywiście, wszystko zależy od okazji.

Spodnie typu chinosy

Przeczytaj także

Mniej zobowiązujące są spodnie typu chinosy. To modele, który mają prosty krój nogawki, z pięcioma kieszeniami. Występują w palecie barw od khaki, przez miodowy, po granat. Uszyte są zazwyczaj z miękkiego płótna lub bawełny. Charakteryzują się niezwykłą wygodą oraz praktycznością. Jesienią można nosić je podwinięte i zestawiać z mokasynami lub klasycznymi trampkami. Zimą pasują do sznurowanych trzewików, a nawet sztybletów. Dodatkowo, warto także wspomnieć o skarpetach. Szczególnie tych wzorzystych, w finezyjne printy. To, one coraz częściej nadają nonszalancji stylizacji. Pasek? Nie jest pozycją obowiązkową, ale wielu mężczyzn przykłada ogromną wagę do tegoż dodatku. W tym przypadku idealnie, gdyby był on skórzany z minimalistyczną klamrą.

Podstawą stylu smart casual to marynarka, spodnie typu chinosy oraz ciekawe dodatki. Każdy mężczyzna powinien jednak także zadbać o kolorystyczną spójność. Nawet najbardziej oryginalna stylizacja może okazać się modową klapą, jeżeli na spodniach lub marynarce można dostrzec niechlujne zagięcia czy maleńkie dziurki, które często pojawiają się na ubraniach. Istotne także, aby wybierane modele ubrań były tymi, o najwyższej jakości.

Marynarki, koszule, polo, spodnie i dodatki LAVARD dostępne są w sieci salonach firmowych i sklepach mutlibrandowych w całej Polsce.

www.lavard.pl

Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 85 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+22°
Olsztyn
Poznań
+23°
Łódź
+24°
Lublin
+23°
Gorzów Wielkopolski
+24°
Warszawa
Kraków
+24°
Wrocław
+24°
Opole
+22°
Rzeszów
+25°
Białystok
+21°
Gdańsk
+22°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+22°
Szczecin
+19°
Bydgoszcz

Wideo