O co zadbać przed wyjazdem dziecka na obóz zimowy?

Twoje dziecko wybiera się na długo oczekiwany wypoczynek. Tym razem będzie to wyjazd na narty w góry. Czy wiesz, jak go do tego przygotować? I co powinno zabrać ze sobą? Poniżej omówiliśmy kilka kwestii – czy o wszystkim pamiętasz?


Odpowiednie miejsce na wyjazd

Każda kolonia, czy inny tego rodzaju wyjazd powinien być zaplanowany przez rodzica co najmniej kilka tygodni wcześniej. Tak, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Przed wysłaniem swojej pociechy na takie zimowe wakacje, w pierwszej kolejności upewnij się, czy rzeczywiście ma ono na nie ochotę. Jeżeli rodzice przez wiele lat uprawiali ten sport i co roku wyjeżdżali, aby trochę poszusować, nie oznacza to wcale, że ich dziecko także będzie miało taką pasję. Porozmawiaj ze swoim dzieckiem o jego preferencjach. Upewnij się również, czy jest gotowe na zagraniczne obozy zimowe.

Przeczytaj także

Musisz również sprawdzić, czy jego zagraniczny wyjazd jest odpowiednio zorganizowany. Szkolenia narciarskie powinni prowadzić licencjonowani instruktorzy. Ważne jest również, żeby poziom grupy był dostosowany do umiejętności twojego dziecka. Taki, aby nie odstawało ono od reszty uczestników.

Jeżeli istnieje możliwość wysłać dziecko z koleżanką, kolegą lub rodzeństwem, to warto rozważyć taką ewentualność. Zwłaszcza kiedy jest to jego pierwszy lub jeden z pierwszych wyjazdów. Będzie się ono czuło dzięki temu znacznie pewniej na swoim wyjeździe.

Zadbaj o formę dziecka

Każdy, kto wybiera się na narty, musi mieć dobrą kondycję. Zasada ta odnosi się także do dzieci, które wyjeżdżają na zimowy obóz. Przed wybraniem się na takie ferie, wyślij swoje dziecko na dodatkowe zajęcia fizyczne, albo po prostu ćwicz z nim w domu. To znakomity pomysł na wspólne spędzenie czasu.

Zapakuj torbę dziecka i o niczym nie zapomnij!

W walizce twojego dziecka powinny się znaleźć: odpowiednia odzież wierzchnia, jak i inne elementy ubioru, które niezbędne są podczas zimowych wyjazdów. Bazą będą termoaktywne bluzy i koszulki. Spakuj także kilka par wygodnych spodni, jak i właściwe, nieprzemakalne buty. Wyjazd na zimowisko w góry nie obędzie się także bez rękawic, kurtki, gogli oraz kasku. Wsparciem staną się zapewne oprócz tego kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym.

Sprawdź ofertę obozów zimowych dla twojego dziecka na www.atas.pl/pl/obozyzimowe

Średnia ocena to 4,6/5 na podstawie 53 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+20°
Olsztyn
Poznań
+22°
Łódź
+22°
Lublin
+21°
Gorzów Wielkopolski
+23°
Warszawa
Kraków
+23°
Wrocław
+23°
Opole
+22°
Rzeszów
+22°
Białystok
+18°
Gdańsk
+23°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+20°
Szczecin
+16°
Bydgoszcz

Wideo