Niecki basenowe - kształty które możesz wybrać

Kształt basenu gotowego to jedna z podstawowych i trudniejszych decyzji do podjęcia. Skupiając się na wymiarach często zapominamy, że równie ważnym i wiodącym aspektem jest jego ostateczna bryła. Baseny gotowe, które montujemy w ziemi, mają ściśle określone kształty, których zmiana i opcja jest mocno ograniczona. Nie oznacza to jednak, że wybór jest mały i nie odpowiadający na zapotrzebowanie. Wręcz przeciwnie! Oto kilka propozycji, na które możemy się zdecydować.


1.Prostokąt

Czyli klasyka i najczęściej wybierana opcja z możliwych. Jest to idealny wybór, jeśli oczekujemy od basenu przede wszystkim sportowego sznytu. Im basen dłuższy, tym bardziej przypomina tradycyjne, sportowe tory, popularne w basenach publicznych. W przypadku takich basenów warto zwrócić uwagę na umieszczenie schodów. Możemy wybrać opcję zarówno tradycyjnego zejścia jak i schodków na całej długości basenu, tworząc delikatne i bezpieczne zejście do wody. Polecamy również tradycyje prostokąty z dodatkowym, bocznym panelem ze schodami. Takie rozwiązanie dodaje elegancji i sprawdza się przy większych ogrodach i willach.

Przeczytaj także

2. Nerka

Jak sama nazwa wskazuje - basen przypominający nerkę. Powstał on z myślą o naturalnych jeziorach lub przydomowych stawach. Tego typu kształt przede wszystkim nadaje się do rekreacji i długiego posiedzenia w wodzie. Opcja pływania jest ograniczona, ale cudownie nada się dla dzieci.

3. Kształt nieregularny

Czyli kształt lekko okrągły, o nieregularnych rysach, nie przypominających konkretnej bryły. Alternatywa dla niewielkich ogrodów i tarasów, głównie prez niewielkie, osiągalne wymiary. Nada się dla dzieci i do codziennego, relaksującego siedzenie w wodzie.

By poznać więcej kształtów, zobaczyć konkretne wymiary i obejrzeć możliwe opcje zapraszamy na https://starpool.ploraz https://gfkpool4you.de/de/

Średnia ocena to 4,7/5 na podstawie 3 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+2°
Olsztyn
Poznań
+3°
Łódź
+4°
Lublin
+5°
Gorzów Wielkopolski
+4°
Warszawa
Kraków
+5°
Wrocław
+5°
Opole
+5°
Rzeszów
+3°
Białystok
+4°
Gdańsk
+4°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+2°
Szczecin
+3°
Bydgoszcz

Wideo