Gdzie najczęściej niszczymy telefony? Garść statystyk

Uszkodzenie telefonu to coś, co przydarza się większości użytkowników tych gadżetów. Które zatem rodzaje uszkodzeń są najpopularniejsze i w jaki sposób najczęściej dochodzi do zniszczenia telefonu?


Czasy, w których wśród telefonów prym wiodły słynne „niezniszczalne” Nokie, już bezpowrotnie minęły. Obecnie smartfony mają w sobie wiele delikatnych elementów. Co więcej, wyposażone są w zajmujący dużą powierzchnię ekran dotykowy, który jest bardzo podatny na pęknięcie. Gdzie najczęściej dochodzi do tego rodzaju wypadków?

Niebezpieczne samochody

Okazuje się, że najbardziej niebezpiecznym miejscem dla telefonu jest samochód oraz parking samochodowy – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Motorolę, w których aż 32% ankietowanych przyznało się, że uszkodziło swój telefon w tych miejscach. Na drugiej pozycji znalazło się miejsce pracy, gdzie doszło do 17% uszkodzeń (źródło: https://www.attsavings.com/resources/wireless/broken-phone-stats-heartbreaking-or-hilarious/). Trzecie miejsce należy do szeroko pojętej kategorii o nazwie „zbiorniki wodne”: Zalicza się tu zarówno sztuczne baseny i pływalnie, jak i naturalne jeziora czy stawy.

Główni sprawcy zniszczeń

Przeczytaj także

Kto najczęściej uszkadza telefony? Z badań wynika, że na zniszczenie telefonu jesteśmy najbardziej narażeni przed przekroczeniem wieku 35 lat. W takim przypadku szanse na to, że sami przyczynimy się do destrukcji smartfonu, rosną aż o 58%. Co ciekawe, na bezpieczeństwo gadżetu spory wpływ ma też to, czy jesteśmy zatrudnieni na stałe. Jak bowiem wykazują badania, osoby bezrobotne mają aż 57% większe szanse na to, że w jakiś sposób uszkodzą swój telefon (źródło: https://www.attsavings.com/resources/wireless/broken-phone-stats-heartbreaking-or-hilarious/). Paradoksalnie, fakt, że już raz uszkodziliśmy telefon, wcale nie sprawia że stajemy się bardziej ostrożni i uważni. Okazuje się, że gdy już zniszczymy jeden smartfon, to szanse na to, że zrobimy to ponownie, stają się dwa razy większe!

Uszkodzenie smartfonu to zdarzenie, które nie tylko uderza w kieszeń, ale również utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nic zatem dziwnego, że powstaje coraz więcej różnego rodzaju zabezpieczeń na tę okoliczność, takich jak specjalne wytrzymałe etui… czy też polisy ubezpieczeniowe typu iPhone insurance – na Zachodzie oferują je firmy takie jak www.gadget-cover.com/iphone-insurance. Pokrywają one koszt utraty telefonu. Warto zainwestować przynajmniej w jedno z takich zabezpieczeń, gdyż – jak pokazują powyższe statystyki – szanse na to, iż stracimy lub uszkodzimy nasz telefon, są niestety niemałe.

Średnia ocena to 4,9/5 na podstawie 44 recenzji

Pogoda w Polsce

+15°
Olsztyn
Poznań
+15°
Łódź
+13°
Lublin
+15°
Gorzów Wielkopolski
+15°
Warszawa
Kraków
+14°
Wrocław
+15°
Opole
+14°
Rzeszów
+12°
Białystok
+15°
Gdańsk
+13°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+16°
Szczecin
+15°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+15°
Kraków
+14°
Łódź
+15°
Wrocław
+14°
Poznań
+14°
Gdańsk
+15°
Szczecin
+15°
Bydgoszcz
+15°
Lublin
+13°
Katowice
+14°
Białystok
+12°
Częstochowa
+15°
Gdynia
+15°
Sosnowiec
+14°
Radom
+14°
Kielce
+13°
Toruń
+15°
Gliwice
+15°
Rzeszów
+14°
Zabrze
+15°
Wszystkie miasta