Indie – inny świat, który możesz odwiedzić

Indie to egzotyczna kraina, która posiada bogatą, liczoną w tysiącach lat historię. Jest to drugie najludniejsze państwo świata (po Chinach), które rokrocznie przyciąga do siebie miliony turystów. Kraj ten łączy w sobie w wyjątkowy sposób nowoczesność z tradycją – niedaleko starożytnych świątyń znajdują się nowoczesne budynki, a kraj jest jednym z mocarstw atomowych świata. Jeśli chcesz udać się do Indii, poradzimy, jak znaleźć dobre i stosunkowo tanie połączenie.


Bilety lotnicze do Indii – jaka cena?

Jeśli chcesz nabyć bilety do Indii, odwiedź portal FRU.pl. Znajdziesz tam zebrane w jednym miejscu wszystkie oferty przewoźników, wraz z terminami lotów podczas najbliższych tygodni. Cena za bilety lotnicze do Indii waha się od ok. 1800 do ponad 5 tysięcy złotych, jednak przeciętnie jest to 2,2 – 2,4 tysiąca. Mówimy tu oczywiście o cenie za bilety tam i z powrotem. Biorąc pod uwagę odległość od Polski, tanie loty Indie mają całkowicie inne widełki cenowe niż tanie loty po Europie, jednak trudno dziwić się temu stanowi rzeczy. Samoloty z Europy najczęściej lądują w Mumbaju, Delhi i Kalkucie. Czas podróży uzależniony jest od tego, gdzie odbywa się przesiadka – z Polski nie ma bezpośrednich połączeń, dlatego też jest ona nieodzowna. Najszybsza trasa do Warszawa – Stambuł – Bombaj. Lot ten trwa zaledwie 10 godzin. Są jednak trasy znacznie dłuższe – wymagające nawet i dwóch przesiadek. Taka podróż to co najmniej 20 godzin. Dzięki FRU znajdziesz najszybsze połączenia i kupisz bilety lotnicze do Indii na najszybszy lot.

O co należy zadbać przed wyjazdem?

Zanim znajdziesz najlepsze dla siebie tanie loty Indie, musisz zadbać o kilka rzeczy. Pierwsza – wiza. Oczekuje się na nią ok. 14 dni, a więc musisz złożyć wniosek odpowiednio szybciej przed wyjazdem. Wiza turystyczna nie powinna być problemem, jednak musisz zapłacić ponad 220 złotych za jej wydanie. Oprócz tego musisz mieć paszport ważny co najmniej 12 kolejnych miesięcy. Dobrze także dokonać szczepień – ich rodzaj zależy od tego, do jakiej prowincji planujesz podróż, ponieważ zróżnicowane klimatyczne Indii jest tak wielkie, że w każdej mogą czyhać na Ciebie innego rodzaju zagrożenia.

Kiedy lecieć?

Indie zajmują cały subkontynent, a więc występują tam rozmaite warunki pogodowe zależnie od pory roku. Występują tam trzy: gorąca, deszczowa oraz chłodna. Śniegi spotykane są wyłącznie w rejonach górskich, a najcieplejsze miesiące to kwiecień i maj. Okres chłodny to listopad i marzec, jednak nie są to chłody takie jak w Polsce. Temperatury w porze roku chłodnej wahają się od 20 do 25°C. Jeśli ktoś ceni sobie pobyty w naprawdę ciepłym klimacie, wówczas powinien udać się na południe Indii.

Średnia ocena to 5/5 na podstawie 60 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+18°
Olsztyn
Poznań
+20°
Łódź
+23°
Lublin
+20°
Gorzów Wielkopolski
+21°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+22°
Opole
+21°
Rzeszów
+22°
Białystok
+16°
Gdańsk
+21°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+19°
Szczecin
+15°
Bydgoszcz

Wideo