Jeśli wakacje, to tylko w Hiszpanii!

Hiszpania to największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim. Kraj ten uważany jest za jedno z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych obszarów znajdujących się w Europie Południowej.


Jest to wręcz idealne miejsce na spędzenie długo wyczekiwanych wakacji. Hiszpanię charakteryzują piaszczyste plaże, niezapomniany klimat i bardzo smaczna kuchnia. Nie da się ukryć, że kraj ten bardzo często jest wybierany jako cel podróży przez turystów z całego świata. Możesz być pewien, że dzięki wspaniałej pogodzie i wyjątkowemu otoczeniu wakacje spędzone w Hiszpanii zapamiętasz na długi czas.

Oto przegląd najciekawszych miejsc i atrakcji wzdłuż Costa Brava i Costa Dorada:

Costa Brava to region turystyczny w północno-wschodniej Hiszpanii, rozciągający się wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego. Tutaj nuda na pewno Ci nie grozi. Każdego roku Costa Brava przeżywa prawdziwe oblężenie turystów, niestety większość z nich od razu ucieka do hotelu, zupełnie nie zwracając uwagi na to, ile to miejsce ma do zaoferowania. Co prawda spora część ciekawych miejsc położonych jest bezpośrednio na wybrzeżu, ale warto jest poświęcić dzień lub dwa na zapuszczenie się w głąb Katalonii.

Tajemniczy półwysep Cap de Creus

Skalisty cypel od wielu lat wzbudza strach w wielu żeglarzach. Wyjątkowy mikroklimat i budowa geologiczna odegrały kluczowe role przy podejmowaniu decyzji o powstaniu w tym miejscu Parku Narodowego. Cadaques i Roses – miasteczko i wioska, które koniecznie musisz zobaczyć, by wczuć się w tamtejszy klimat

Figueres przyciąga dusze artystów

To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć na własne oczy twórczość sławnego Salwadora Dalego, tylko musisz liczyć się z tym, że muzeum, w którym się ona znajduje zazwyczaj jest bardzo oblężone

Costa Dorada to nic innego jak złote wybrzeże Hiszpanii. Jego nazwa przywodzi na myśl skąpane w słońcu piaszczyste plaże, skontrastowane z błękitem morza i przejrzystym niebem. Jest to region równie często odwiedzany przez turystów, lecz odrobinę mniej zatłoczony niż Costa Brava. Poza kolorem złotym, naszą uwagę przykują tutaj również odcienie brązu i zieleni, charakterystyczne dla lasów porastających pagórkowate tereny.

Tarragona z zabytkami w tle

Stolica Costa Dorada. Jest to dawna rzymska kolonia Tarraco. Prawdziwe centrum kultury i sztuki. Przebywanie w tym miejscu podczas jednego z lokalnych świąt może okazać się niezapomnianym przeżyciem

•Sitges, czyli jeden z najmodniejszych kurortów położony jedynie 35km od Barcelony. Niezwykle atrakcyjny dla przyjezdnych, którzy długie i ciepłe wieczory spędzać mogą w barach i knajpkach ukrytych w malowniczych uliczkach. Dodatkowo miejsce to posiada kilkanaście złotych plaż, o łącznej długości 4km, dzięki którym każdy znajdzie dla siebie miejsce.

Średnia ocena to 4,6/5 na podstawie 73 recenzji

Pogoda w Polsce

+5°
Olsztyn
Poznań
+4°
Łódź
+6°
Lublin
+5°
Gorzów Wielkopolski
+5°
Warszawa
Kraków
+4°
Wrocław
+4°
Opole
+8°
Rzeszów
+6°
Białystok
+4°
Gdańsk
+6°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+5°
Szczecin
+3°
Bydgoszcz
Następna wiadomość Atak zimy na Podhalu 6 Października 2016 13:39

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+5°
Kraków
+6°
Łódź
+4°
Wrocław
+4°
Poznań
+5°
Gdańsk
+4°
Szczecin
+5°
Bydgoszcz
+4°
Lublin
+6°
Katowice
+5°
Białystok
+6°
Gdynia
+4°
Sosnowiec
+5°
Radom
+7°
Kielce
+6°
Toruń
+5°
Gliwice
+5°
Rzeszów
+8°
Zabrze
+5°
Wszystkie miasta