Urodziny pand rudych w poznańskim zoo

Aki, Toshi i Nori – trzej bracia z gatunku pandy rudej obchodzili pod koniec czerwca swoje święto. Jak na urodziny w poznańskim Zoo przystało był owocowy tort i prezenty od opiekunów.


– Po raz pierwszy pandy świętowały wspólnie. Urodziny obchodzą wszyscy jednego dnia choć nie są trojaczkami. Dwaj starsi bracia to bliźniacy, ale młodszy od nich o rok Nori choć rok później to urodził się tego samego dnia – mówi Małgorzata Chodyła, rzecznik prasowy Zoo. Sympatyczne rudzielce do poznańskiego ogrodu zoologicznego przyjechały w grudniu ubiegłego roku z Czech.

Przeczytaj także

Choć od otwarcia dla nich wybiegu minął dopiero miesiąc pandy już zaaklimatyzowały się w nowym miejscu. – Świetnie śmigają po drzewach, a najmłodszy z nich uwielbia spać na najwyższym drzewie – dodaje Chodyła. Naturalnym środowiskiem pandy rudej są Himalaje. Zwierzęta te jedzą głównie liście bambusa oraz innych roślin. Lubią jagody, oraz kwiaty. Większość czasu spędzają w koronach drzew.

Zobacz koniecznie: Pływające świnie z wyspy Big Major Cay [FOTO]

Trzej bracia z poznańskiego ogrodu zoologicznego czekają na odwiedzających na swoim wybiegu, naprzeciwko Pawilonu Zwierząt Nocnych.

Źródło - Fakt.pl

Średnia ocena to 4,7/5 na podstawie 87 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+11°
Olsztyn
Poznań
+10°
Łódź
+8°
Lublin
+12°
Gorzów Wielkopolski
+11°
Warszawa
Kraków
+11°
Wrocław
+11°
Opole
+11°
Rzeszów
+8°
Białystok
+11°
Gdańsk
+10°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+12°
Szczecin
+14°
Bydgoszcz

Wideo