Poznań: Rusałka gotowa na sezon kąpielowy

Chociaż do oficjalnego otwarcia sezonu kąpielowego pozostało jeszcze nieco czasu, jezioro Rusałka jest już gotowe na przyjęcie mieszkańców chcących wypoczywać na świeżym powietrzu.


Zimą na terenie kąpieliska realizowano projekt „Nowa Rusałka”, który poparło 10 tys. mieszkańców głosujących na pomysły zgłoszone do budżetu obywatelskiego. Za 610 tys. złotych okolice jeziora stały się jeszcze bardziej atrakcyjny dla odwiedzających.

Przeczytaj także

– Dla osób wypoczywających na terenie ośrodka pojawiło się kilka nowych atrakcji: 4 ogólnodostępne stacje naprawy rowerów, ziemny tor rowerowy, siłownia zewnętrzna, pole do gry w boccia, dodatkowe boiska do siatkówki plażowej – wylicza Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

Dodatkowo rozbudowany został plac zabaw i utwardzono ścieżki, na jakość których narzekali wcześniej mieszkańcy. Teraz miłośnicy joggingu i jazdy rowerami mogą swobodnie poruszać się po terenie kąpieliska bez obawy o grzęźnięcie w błocie.

W ostatniej edycji budżetu obywatelskiego spore poparcie zyskał także projekt „Plażojada”. – W jego ramach planuje się między innymi przygotowanie miejsca piknikowego na dzikiej plaży nad Rusałką oraz montaż oświetlenia na części tras wokół akwenu – dodaje Daracz.

Poznaniacy wypoczywający nad jeziorem mogą być także spokojni o bezpieczeństwo podczas kąpieli oraz czystość terenu dzierżawionego przez spółkę Frajda, która wyremontowała już całoroczną restaurację Rusałka, PiachBar i Grillowisko.

Sezon kąpielowy nad Rusałką rozpocznie się 15 czerwca i potrwa do 31 sierpnia.

Źródło - www.fakt.pl

Foto: Paweł Jaskółka newspix.pl

Średnia ocena to 4,5/5 na podstawie 11 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+9°
Olsztyn
Poznań
+11°
Łódź
+11°
Lublin
+13°
Gorzów Wielkopolski
+11°
Warszawa
Kraków
+12°
Wrocław
+11°
Opole
+11°
Rzeszów
+10°
Białystok
+10°
Gdańsk
+10°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+11°
Szczecin
+10°
Bydgoszcz

Wideo