Wyszukiwarka hoteli – podróżuj bez ryzyka

Doświadczeni podróżnicy rzadko korzystają z usług biur podróży. Tańsze i niejednokrotnie dużo ciekawsze jest samodzielne organizowanie pobytu w wybranym miejscu.


Rezygnacja z biura podróży nie oznacza, że zdani jesteśmy na prowadzenie rozmów i negocjacji z każdym hotelem, który oferuje swoje usługi w danej miejscowości. Szybszym i często tańszym rozwiązaniem jest korzystanie z wyszukiwarek hoteli.

Jak funkcjonują wyszukiwarki hoteli

Bazy noclegowe rozliczają się z wyszukiwarkami za dokonane rezerwacje pokoi. Niektórzy na tej podstawie wyciągają wniosek, iż bezpośredni kontakt z hotelem pozwoli na wynegocjowanie niższej ceny pobytu, w związku z pominięciem kosztu prowizji dla serwisu. To nieprawda.

Trzeba pamiętać, że wyszukiwarki hoteli konkurują ze sobą zarówno jakością serwisu, jak i cenami, za które można zarezerwować pokoje. Jednocześnie, jako ogromne narzędzie w rękach hotelowej branży, serwisy mogą uzyskać większe obniżki dla swoich klientów, niż osoba, która samodzielnie kontaktuje się z obsługą wybranego obiektu. Korzystając z pośrednictwa wyszukiwarki można liczyć na wiele więcej, niż tylko rezerwacja miejsca w hotelu.

Doświadczenie i wiedza

Zespoły obsługujące serwisy poświęcone hotelom i podróżom mają ogromną wiedzę i doświadczenie w tej branży. Przewidują potrzeby swoich klientów, nierzadko lepiej, niż oni sami. Na przykład, korzystając z wyszukiwarki hoteli Tripvena możemy porównać ceny pokoi w ponad 800 000 obiektach noclegowych, w Polsce i na całym świecie.

Propozycje są uporządkowane i pogrupowane według preferencji klientów, np. miłośników zwiedzania miast, miłośników zakupów, smakoszy, osób oszczędnych, czy pragnących spędzić czas w romantycznym nastroju.

Bez przeszkód możemy dowiedzieć się, czy hotel jest przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych (obiekty niebędące hotelami mogą mieć w tym względzie pewne ograniczenia), gości ze zwierzętami, czy gości palących papierosy.

Ponadto mamy pełen dostęp do informacji o wyposażeniu hotelu (np. WiFi, bezpłatny parking, basen, itp.).

Ogromną siłą wyszukiwarki jest zbiór ocen wystawianych przez klientów hoteli. W ten sposób użytkownicy odwiedzający serwis, dysponują zarówno wiadomościami przekazywanymi przez świadczących usługi (którym nie zawsze klienci ufają), jak i subiektywnymi opiniami osób wcześniej korzystających z hoteli.

We wspomnianym serwisie Tripvena możemy też wykupić przelot samolotem oraz zarezerwować samochód w miejscowych wypożyczalniach. Dzięki temu, zyskujemy pewność, że całą sferę związaną z podróżą i zakwaterowaniem mamy pod kontrolą.

Kiedy najlepiej rezerwować hotel

Do najbardziej oszczędnych ofert należą te, które zostały zarezerwowane najwcześniej lub bardzo krótko przed wyjazdem.

Wczesna rezerwacja jest tania, lecz nigdy nie możemy być pewni w pełni, tego, że wyjazd odbędzie się zgodnie z planem i w określonym terminie. W tym przypadku musimy dokładnie zapoznać się z warunkami płatności oraz rezygnacji z usługi hotelowej.

Druga opcja – rezerwacja bezpośrednio przed wyjazdem. To z kolei, propozycja dla osób dyspozycyjnych. Polega ona na wykorzystywaniu specjalnych obniżek tam, gdzie termin już się zbliża, a obsada pokoi nie jest kompletna.

Jak płacić i jak rezygnować z rezerwacji

Sposobów płatności jest wiele. Najpowszechniejsze to: przedpłata całej kwoty, zaliczka, płatność na miejscu. Wszystkie formy mogą zawierać opcję zmiany terminu lub rezygnacji.

W serwisie Tripvena gwarantowane są najniższe ceny rezerwacji, a przy tym, w większości przypadków możliwe jest bezpłatne anulowanie rezerwacji. Korzystając z innych wyszukiwarek, warto przeanalizować warunki rezygnacji z usługi.

Najlepiej ewentualne zmiany terminu, czy całkowitą rezygnację z pobytu zaanonsować jak najwcześniej. Wówczas z pewnością możemy liczyć na zwolnienie z wszelkich opłat. W warunkach rezygnacji powinien być podany dopuszczalny termin bezpłatnej rezygnacji. Jego przekroczenie może wiązać się z pobraniem opłaty z karty kredytowej.

Średnia ocena to 4,2/5 na podstawie 55 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+19°
Olsztyn
Poznań
+19°
Łódź
+18°
Lublin
+20°
Gorzów Wielkopolski
+19°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+20°
Opole
+19°
Rzeszów
+18°
Białystok
+20°
Gdańsk
+19°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+20°
Szczecin
+20°
Bydgoszcz

Wideo