Termofor nie tylko na długie, zimowe wieczory

Wieczory coraz dłuższe, temperatura na zewnątrz coraz niższa, co nie sprzyja ani naszej odporności, ani naszemu samopoczuciu. Na chłodne wieczory, marznące ręce i stopy, brakiem konieczności spania pod pięcioma kocami, jest termofor.


Jest to gumowy pojemnik, który należy wypełnić gorącą wodą, służy przede wszystkim do miejscowego nagrzewania ciała. Termofory gumowe pojawiły się na początku XX wieku. Ich zaletą jest to, że potrafią trzymać ciepło nawet przez kilkanaście godzin. Coraz częściej możemy spotkać termofory w ozdobnych pokrowcach z wełny czy pluszu, o przeróżnych kolorach i wzorach, dzięki czemu ich gumowa struktura przestaje odstraszać.

Ocieplanie ciała, w postaci termoterapii, dodaje energii i odpręża go. Jest kilka ciekawych sposobów, w jaki można wykorzystać termofor, aby umilić sobie chłodne wieczory. Pierwszy z nich, to położenie termoforu, z gorąca wodą, pod poduszkę, na której się śpi. Przez głowę ucieka sporo ciepła, dlatego takie wykorzystanie termoforu, pozwoli uniknąć chłodu. Inny sposób, to położenie się bezpośrednio na termoforze przez jakiś czas, co pozwoli rozgrzać, szczególnie kark.

Przeczytaj także

W przypadku marznących stóp, można go użyć jako podnóżka. To świetne rozwiązanie, które zastąpi zakładanie grubych skarpet do snu.

Termofor świetnie sprawdza się przy bólach menstruacyjnych. Należy go ułożyć na podbrzuszu, ale nie bezpośrednio na skórze, aby się nie poparzyć. Ciepło rozluźnia naczynia krwionośne, co pomaga uśmierzać ból. Doskonale sprawdza się również przy zapaleniu stawów, bólu nerek, czy problemami z kręgosłupem. Ciepło przyczynia się do wzrostu aktywności metabolicznej tkanki i przyspiesza redukcję związków toksycznych w miejscu zapalenia. Zmniejsza ból, napięcie mięśni i zwiększa proces regeneracji tkanek. Zabieg termoterapią nie powinien trwać dłużej niż godzinę, inaczej może dojść do poparzenia.

Termoterapii nie powinny stosować osoby mające wrzody żołądka, nadczynność tarczycy, hemofilii, przy ostrych stanach zapalnych wyrostka robaczkowego, trzustki, czy zapaleniu naczyń. Termofory mogą pełnić podwójną funkcję; jeśli wypełnimy je ciepłą wodą, będą rozgrzewać. Jeżeli jednak wypełnimy je zimną wodą, przydadzą się przy okładach opuchniętych miejsc czy stłuczeniach.

Przed zakupami, polecamy zapoznanie się z portalem porownajtanio.pl, który jest porównywarką internetową. Po wpisaniu produktu, jakiego szukasz w wyszukiwarkę portalu, z łatwością zestawisz ceny i jakość proponowane przez producentów danego produktu.

Średnia ocena to 4,9/5 na podstawie 41 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+19°
Olsztyn
Poznań
+19°
Łódź
+15°
Lublin
+17°
Gorzów Wielkopolski
+18°
Warszawa
Kraków
+18°
Wrocław
+18°
Opole
+14°
Rzeszów
+16°
Białystok
+18°
Gdańsk
+15°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+19°
Szczecin
+16°
Bydgoszcz

Wideo