Najtańszy sklep duty free w Europie

Sprawdź, gdzie najtaniej zrobisz zakupy!


Wyszukiwarka lotów Skyscanner wyjaśniła, jakie sklepy duty free w Europie oferują najlepsze ceny. Zwyciężyła w teście Hiszpania. Tutaj, średnio, ceny o 14 proc. niżej niż na innych lotniskach kontynentu.

Okazało się, że najtaniej robić zakupy na lotnisku w Lanzarote (Wyspy Kanaryjskie). Na przykład, pudełko czekoladek Ferrero Rocher kosztuje tu 7,35 euro, a tabliczka czekoladyToblerone - 6,95 euro, podczas gdy w Rzymie te same artykuły kosztują 12,5 euro za każdy.

Flakon perfum My Burberry w Hiszpanii kosztuje 79,95 euro, a na lotnisku w Genewie – aż 114,45 euro. Jeśli porównywać najtańsze i najdroższe sklepy duty free, to średnia wartość paragonów turystów w Lanzarote wynosi 29 euro, a w Paryżu – 70 euro.

Najdroższe sklepy duty free znajdują się na lotnisku Paryż-Roissy-Charles de Gaulle. Tam ceny są o 30 proc. wyższe niż na hiszpańskich lotniskach.

Eksperci porównywali ceny w sklepach duty free na perfumy, wyroby tytoniowe, alkohol i słodycze. Okazało się, że rozrzut cen na różnych lotniskach jest dość spory, i może przekraczać 50 proc.

Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 18 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+8°
Olsztyn
Poznań
+9°
Łódź
+6°
Lublin
+10°
Gorzów Wielkopolski
+9°
Warszawa
Kraków
+9°
Wrocław
+9°
Opole
+8°
Rzeszów
+6°
Białystok
+9°
Gdańsk
+8°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+11°
Szczecin
+11°
Bydgoszcz

Wideo