Orkan Aleksandra zbliża się do Polski

Orkan znad Islandii nadciąga do Polski. Po drodze przeszedł już przez Wielką Brytanię, gdzie wiatr dochodził momentami do 170 km na godzinę. W piątek orkan Aleksandra ma uderzyć w polskie wybrzeże, a kolejnego dnia przesunie się do centrum kraju.


Na szczęście zanim orkan dotrze do Polski, trochę osłabnie, bo nie przewiduje się u nas aż tak silnego wiatru jak w środę i czwartek w Wielkiej Brytanii.

- Maksimum będzie miało miejsce w piątek. Wiatr będzie porywisty na obszarze prawie całego kraju, a porywy maksymalne na wybrzeżu będą osiągać od 80 do 85 km/h. Bardzo porywisty wiatr będzie też na obszarze Sudetów i Przedgórza Sudeckiego. Natomiast na obszarze Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Kujaw i centrum kraju porywy nie powinny być większe niż 65-70 km/h - poinformowała synoptyk IMGW Grażyna Dąbrowska.

Przeczytaj także

- Nad Morzem Norweskim zalega rozległy i głęboki niż, który swoim zasięgiem obejmuje Europę północną i zachodnią. W nocy z czwartku na piątek na peryferiach tego niżu utworzy się nad Wyspami Brytyjskimi wtórny niż, który w ciągu 24 godzin przemieści się na wschód nad południową Skandynawię, a potem na północny wschód nad Zatokę Botnicką - poinformował w przesłanym komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Źródło - Fakt.pl

Średnia ocena to 4,4/5 na podstawie 89 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+19°
Olsztyn
Poznań
+20°
Łódź
+19°
Lublin
+21°
Gorzów Wielkopolski
+20°
Warszawa
Kraków
+21°
Wrocław
+21°
Opole
+18°
Rzeszów
+18°
Białystok
+21°
Gdańsk
+19°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+20°
Szczecin
+20°
Bydgoszcz

Wideo