Oczy inspirowane pogodą

Pogoda zawsze miała ogromny wpływ na życie człowieka. Od niej zależało, czy plony będą udane, domy wystarczająco trwałe, a ludzie szczęśliwi.


Dziś ograniczyliśmy wpływ aury na nasze życie tak bardzo, że możemy nie przejmować się zmienną pogodą i niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Zasnute, zamglone niebo nie wywołuje w nas poczucia rozdrażnienia czy przygnębienia, ale może być nawet inspiracją do tworzenia np. wymyślnych makijaży. Smoky eyes to hit wśród stylizacji oczu bieżącego sezonu. Wykonać go może każdy, kto ma nieco cierpliwości.

Przybory do makijażu

Do wykonania makijażu potrzebne są:

-czarny, najlepiej matowy cień do powiek,

-biały, najlepiej perłowy cień do powiek,

-jasno-szary, najlepiej matowy cień do powiek,

-czarna kredka do oczu

-baza do makijażu

-puder

-tusz do rzęs w kolorze czarnym

-płaski pędzelek do powiek z gąbki

-pędzelek z włosia

Krok pierwszy

Na powiekę nakładamy bazę i delikatnie ją pudrujemy. Następnie malujemy wyraźną, dość szeroką kreskę czarną kredką do oczu. Kreska powinna zaczynać się na górnej linii rzęs i obejmować ruchomą część powieki.

Krok drugi

Za pomocą pędzelka do powiek rozcieramy kreskę po powiece, a barwnikiem, który pozostał na pędzelku, malujemy kreskę na dolnej linii rzęs.

Krok trzeci

Czarnym cieniem do powiek pokrywamy wcześniej namalowaną kredką warstwę i przedłużamy kolor o szerokość pędzelka w kierunku brwi. Następnie pędzelkiem z włosia rozcieramy granice czarnego cienia, by nie urywały się gwałtownie. Idealnym efektem jest stopniowe rozjaśnianie się czerni.

Krok czwarty

Za pomocą gąbkowego pędzelka i czarnego cienia do powiek zaznaczamy dolną powiekę (malując kreskę wzdłuż granicy rzęs). Stosując pędzelek z włosia i szary cień, zacieramy granice czerni (nadal w dolnej powiece).

Krok piąty

Kącik oka rozjaśniamy białym, perłowym cieniem. Czarną kredką obrysowujemy granice powiek – zarówno u dołu, jak i u góry. Kończymy, nakładając tusz do rzęs.

Makijaż smoky eyes, który wykonamy odpowiednimi kosmetykami, np. od Maybelline, można również zrobić w innej kolorystyce. Do niedawna królowały cienie do powiek w odcieniach beżu i złota, ale nic nie stoi na przeszkodzie by poeksperymentować i wykonać stylizację oka, np. w odcieniach morza czy ochry.

Na jakie okazje?

Każda wersja przydymionego oka na pewno zostanie przyjęta z entuzjazmem. Nie zapominajmy tylko, że jest to elegancki, bardzo wyrazisty makijaż, dlatego nie wypada nakładać go na co dzień. Natomiast stanowi on doskonałe dopełnienie eleganckiej sukni, szpilek i kopertowej torebki. Warto też zawczasu wybrać odpowiednią szminkę, którą podkreślimy usta, by nie przyćmić efektu makijażu, a zarazem uwypuklić je należycie.

Średnia ocena to 4,1/5 na podstawie 42 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+20°
Olsztyn
Poznań
+21°
Łódź
+20°
Lublin
+20°
Gorzów Wielkopolski
+22°
Warszawa
Kraków
+22°
Wrocław
+22°
Opole
+21°
Rzeszów
+20°
Białystok
+19°
Gdańsk
+21°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+22°
Szczecin
+19°
Bydgoszcz

Wideo