Więcej zieleni w Krakowie

Jeśli krakowscy politycy spełnią wszystkie swoje obietnice, to nasze miasto doczeka się nowych terenów zielonych. Będą to: parki Zakrzówek i Jalu Kurka oraz Ogrody Łobzów.


Radny Grzegorz Stawowy walczy o utworzenie, na styku Młynówki Królewskiej i ul. Podchorążych, Ogrodów Łobzów. Na prawie dwóch hektarach mają powstać alejki spacerowe, siłownia, place zabaw, ścianki wspinaczkowe, boiska i minikorty. Całość ma kosztować około 2 mln złotych. Przetarg na wykonawcę pierwszego etapu prac został już rozstrzygnięty.

Nie tak dawno pisaliśmy o planie powstania w rejonie Zakrzówka parku. Chcą tego radni PO i PiS. Radni z Platformy Obywatelskiej chcą, aby do 2018 roku urzędnicy miejscy wykupili, znajdujące się teraz w prywatnych rękach, działki wokół Zakrzówka. Prezydent Jacek Majchrowski powiedział, że rozmowy w tej sprawie toczą się już od dłuższego czasu.

Przeczytaj także

Trzecim terenem jest park Jalu Kurka, położony za pałacem Tarnowskich, przy ul. Szlak. Teren ten wciąż należy do zgromadzenia księży salwatorianów. Miasto chce przejąć park, jednak do podpisania umów na razie nie doszło. Jacek Majchrowski twierdzi, że jest zgoda księży i jeszcze w tym roku podpisane zostaną stosowne dokumenty.

Źródło - Fakt.pl

Średnia ocena to 4,6/5 na podstawie 48 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+3°
Olsztyn
Poznań
+3°
Łódź
+4°
Lublin
+4°
Gorzów Wielkopolski
+4°
Warszawa
Kraków
+4°
Wrocław
+5°
Opole
+4°
Rzeszów
+3°
Białystok
+4°
Gdańsk
+4°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+4°
Szczecin
+5°
Bydgoszcz

Wideo