Chiński miasto Yumen zostało zamknięte z powodu dżumy

W północno-zachodniej prowincji Gansu Chiny Yumen miasta było zamknięte do kwarantanny, a także wszystkich 100 tysięcy mieszkańców. Stało się to, gdy jeden z mieszkańców zmarł z powodu dżumy płucnej.


Wszystkie wyjścia z miasta zostały zablokowane w zeszłym tygodniu. Kwarantanna zostaną zniesione, gdy przez dziewięć dni nie będzie nowych przepadków dżumy. Według agencji Reutersa, pod specjalnym nadzorem lekarzy jest 151 osób, które miały bezpośredni kontakt z ofiarą zarazy. Nie zaobserwowano dotychczas u nich oznak infekcji.

Wiadomo, że ofiara to, 38-letni mężczyzna, i zaraził się przez gryzonia, którego złapał jego pies. Jest to zwierze o polskiej nazwie świszcz (Marmota monax). Podejrzewa się, że choroba pochodziła właśnie od niego. Chory w szpitalu był tylko dwa dni po wystąpieniu gorączki, gdy było już za późno, zmarł 16 lipca.

Przeczytaj także

Obecnie oprócz kwarantanny władze miejskie przeznaczyły milion juanów na akcję profilaktycznych szczepień ludności. Okazuje się, że na rynku jest dostępna szczepionka przeciw dżumie, która zawiera bakterie zabite formaliną. Producent twierdzi, że potwierdzono jej skuteczność w postaci dymieniczej dżumy.

Źródło - ZNZ

Średnia ocena to 4,2/5 na podstawie 89 recenzji
Horoskop dla wszystkich znaków zodiaku
Czytaj więcej

Pogoda w Polsce

+11°
Olsztyn
Poznań
+11°
Łódź
+8°
Lublin
+12°
Gorzów Wielkopolski
+11°
Warszawa
Kraków
+11°
Wrocław
+11°
Opole
+10°
Rzeszów
+8°
Białystok
+11°
Gdańsk
+10°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+13°
Szczecin
+14°
Bydgoszcz
Poprzednia wiadomość Góry Smocze 25 Lipca 2014 11:06

Wideo