Japonia: w Fukushimie wyciekła tona skażonej wody

Dwa poważne incydenty w uszkodzonej elektrowni Fukushima. Wyciekła tona skażonej wody i wsiąkła w glebę, a kolejne 203 tony zamiast trafić do specjalnego zbiornika, zostały wpompowane do niewłaściwego budynku.


Doszło do wycieku 1 tony skażonej wody, która wsiąkła w ziemię. TEPCO ogłosiło, że znalazło źródło przecieku skażonej wody. Robotnicy odkryli w niedzielę 1-centymetrowy otwór w plastikowym zbiorniku,który znajduje się około 700 metrów od morza. Tokyo Electric Power Company uważa, że brakująca woda zawiera 1200 bekereli/litr cezu-137 i 440 bekereli/litr cezu-134.

Woda wprowadzana do chłodzenia stopionego paliwa nuklearnego staje się bardzo skażona. Jest wtedy wypompowywana i wysyłana do wielu różnorodnych budynków zanim trafi do funkcjonującej części elektrowni.

W piątek 11.04.2014 odkryto, że poziom magazynowanej wody nie rośnie, a wręcz maleje. 4 pompy, które nie powinny być w użyciu, wysyłały wodę do niewłaściwego budynku. Miejsce, do którego trafiła woda, to coś w rodzaju warsztatu, gdzie spala się niektóre odpady. Nie odkryto żadnych wycieków z piwnicy, gdzie woda była przetrzymywana.

Szacuje się, że przepompowano 203 tony skażonej wody zawierającej 37 milionów bekereli/litr radioaktywnego cezu.

TEPCO stwierdziło, że naprawiło problem który spowodował, że skażona woda była wysyłana do budynku, w którym nie ma działających urządzeń ani zbiorników do przetrzymywania takiej wody.

Skażona woda wysyłana jest do pierwotnego budynku. Przedstawiciele TEPCO powiedzieli w poniedziałek, że nie wiedzą z jakiego powodu pompy zostały włączone i czy było to umyślne działanie robotników.

Źródło - losyziemi.pl

Pogoda w Polsce

+26°
Olsztyn
Poznań
+28°
Łódź
+29°
Lublin
+27°
Gorzów Wielkopolski
+29°
Warszawa
Kraków
+29°
Wrocław
+29°
Opole
+30°
Rzeszów
+27°
Białystok
+26°
Gdańsk
+29°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+28°
Szczecin
+26°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+29°
Kraków
+28°
Łódź
+28°
Wrocław
+29°
Poznań
+27°
Gdańsk
+26°
Szczecin
+27°
Bydgoszcz
+27°
Lublin
+29°
Katowice
+27°
Białystok
+27°
Częstochowa
+28°
Gdynia
+26°
Sosnowiec
+27°
Radom
+30°
Kielce
+29°
Toruń
+27°
Gliwice
+28°
Rzeszów
+30°
Zabrze
+28°
Wszystkie miasta

Usługi

Informacje prawne