Strzelają do naszych bocianów!
Nasze boćki lecące wiosną do kraju są narażone na wielkie niebezpieczeństwo, bo, jak się okazuje, w Libanie strzelanie do wracających do domu boćków traktuje się tam jak rozrywkę.
Okazuje się, że powrót naszych bocianów do ojczyzny to droga przez mękę. Makabryczna tradycja strzelania do tych ptaków powoduje, że bocianów z roku na rok ubywa.
Siedlecka Grupa Ekologiczna nawiązała współpracę z ambasadą Polską w Libanie i naszym MSZ. Wysłano ulotkę informującą o tym, jak bociany są dla nas cenne i dlaczego je chronimy.
Przeczytaj także

W najbliższych dniach ulotka pod hasłem „Pozwólcie bocianom wracać do Polski" zostanie przetłumaczona i będzie przekazana do większości szkół w Libanie. Wraz z ulotkami o bocianach LIbańczycy będą mogli obejrzeć również specjalnie nakręcony filmik. Wyjaśnia on, dlaczego te ptaki są dla Polaków tak szczególne.
Źródło - Fakt.pl