Przygotuj swój makijaż na wiosenną niepogodę!

Po długiej, śnieżnej zimie tęsknimy do wiosennej aury. Jeśli więc i tobie brakuje romantycznych spacerów w ciepłe wieczory, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś już teraz zaczęła się do nich przygotowywać, na przykład pamiętając o fakcie, że nawet wiosną zdarzają się chłodniejsze dni i deszcz, który może zniszczyć nawet najbardziej precyzyjny makijaż. Jak zatem wiosną nie dać się kapryśnej pogodzie?


Wilgotne ubranie przylegające do ciała i mokre włosy oblepiające policzki, mogą wyglądać atrakcyjnie, ale nie wtedy, gdy po twarzy płynie nam cały makijaż. Dlatego pomyślmy, jak możemy temu zapobiec i nie odstraszyć ukochanego swoim wyglądem.

Minimalizm jest sexy

Przeczytaj także

Po pierwsze, malując się na randkę, zwłaszcza na tę pierwszą, raczej zrezygnujmy z nakładania zbyt dużej ilości kosmetyków. Mężczyźni najczęściej wolą naturalność. Oczywiście nie trzeba całkowicie rezygnować z makijażu, ale niech będzie on subtelny i podkreśla walory naszej urody. Nie chowajmy się za toną tapety.

Kosmetyczny niezbędnik

Najlepszy podkład to ten, który się nie zetrze i nie spłynie – taki podkład ma w swojej ofercie na przykład marka Maybelline. Wybierając puder lub róż, zwróćmy także uwagę, czy nie zostawia on śladów np. na ubraniach. Jeśli nie lubimy tuszy wodoodpornych, wybierzmy taki o przedłużonej trwałości (ewentualnie górne rzęsy wytuszujmy jednym, a dolne drugim). Oko delikatnie podkreślamy kredką, która nie spłynie przy żadnej pogodzie. Do ust najlepszy będzie natomiast lekki błyszczyk lub pomadka ochronna. Koniecznie o smakowitym zapachu.

Jakość nie do zdarcia

Randka to taki czas, gdy trwały makijaż jest nam bardzo potrzebny. Deszcz może nam nieco pokrzyżować zamysł i sprawić, że podkład spłynie a tusz rozmaże się pod oczami. Romantyzmu nie doda także ślad od podkładu na koszuli ukochanego, gdy się do niego przytulimy. Rozejrzyjmy się więc za kosmetykami wodoodpornymi lub tymi o tzw. przedłużonej trwałości. Mogą się one okazać bardzo przydatne również w codziennym makijażu.

Średnia ocena to 4,9/5 na podstawie 83 recenzji

Pogoda w Polsce

+5°
Olsztyn
Poznań
+4°
Łódź
+7°
Lublin
+6°
Gorzów Wielkopolski
+6°
Warszawa
Kraków
+5°
Wrocław
+4°
Opole
+9°
Rzeszów
+7°
Białystok
+4°
Gdańsk
+6°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+5°
Szczecin
+4°
Bydgoszcz

Wideo

Prognoza w innych regionach

Warszawa
+6°
Kraków
+6°
Łódź
+4°
Wrocław
+5°
Poznań
+6°
Gdańsk
+4°
Szczecin
+6°
Bydgoszcz
+5°
Lublin
+7°
Katowice
+5°
Białystok
+7°
Gdynia
+4°
Sosnowiec
+5°
Radom
+7°
Kielce
+6°
Toruń
+5°
Gliwice
+4°
Rzeszów
+9°
Zabrze
+4°
Wszystkie miasta