ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Przygotuj swój makijaż na wiosenną niepogodę!

Po długiej, śnieżnej zimie tęsknimy do wiosennej aury. Jeśli więc i tobie brakuje romantycznych spacerów w ciepłe wieczory, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś już teraz zaczęła się do nich przygotowywać, na przykład pamiętając o fakcie, że nawet wiosną zdarzają się chłodniejsze dni i deszcz, który może zniszczyć nawet najbardziej precyzyjny makijaż. Jak zatem wiosną nie dać się kapryśnej pogodzie?


Wilgotne ubranie przylegające do ciała i mokre włosy oblepiające policzki, mogą wyglądać atrakcyjnie, ale nie wtedy, gdy po twarzy płynie nam cały makijaż. Dlatego pomyślmy, jak możemy temu zapobiec i nie odstraszyć ukochanego swoim wyglądem.

Minimalizm jest sexy

Przeczytaj także

Po pierwsze, malując się na randkę, zwłaszcza na tę pierwszą, raczej zrezygnujmy z nakładania zbyt dużej ilości kosmetyków. Mężczyźni najczęściej wolą naturalność. Oczywiście nie trzeba całkowicie rezygnować z makijażu, ale niech będzie on subtelny i podkreśla walory naszej urody. Nie chowajmy się za toną tapety.

Kosmetyczny niezbędnik

Najlepszy podkład to ten, który się nie zetrze i nie spłynie – taki podkład ma w swojej ofercie na przykład marka Maybelline. Wybierając puder lub róż, zwróćmy także uwagę, czy nie zostawia on śladów np. na ubraniach. Jeśli nie lubimy tuszy wodoodpornych, wybierzmy taki o przedłużonej trwałości (ewentualnie górne rzęsy wytuszujmy jednym, a dolne drugim). Oko delikatnie podkreślamy kredką, która nie spłynie przy żadnej pogodzie. Do ust najlepszy będzie natomiast lekki błyszczyk lub pomadka ochronna. Koniecznie o smakowitym zapachu.

Jakość nie do zdarcia

Randka to taki czas, gdy trwały makijaż jest nam bardzo potrzebny. Deszcz może nam nieco pokrzyżować zamysł i sprawić, że podkład spłynie a tusz rozmaże się pod oczami. Romantyzmu nie doda także ślad od podkładu na koszuli ukochanego, gdy się do niego przytulimy. Rozejrzyjmy się więc za kosmetykami wodoodpornymi lub tymi o tzw. przedłużonej trwałości. Mogą się one okazać bardzo przydatne również w codziennym makijażu.

Średnia ocena to 4,9/5 na podstawie 83 recenzji

Pogoda w Polsce

-1°
Olsztyn
Poznań
-1°
Łódź
-1°
Lublin
+3°
Gorzów Wielkopolski
-1°
Warszawa
Kraków
+1°
Wrocław
+1°
Opole
-1°
Rzeszów
-1°
Białystok
Gdańsk
-2°
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
-1°
Szczecin
-1°
Bydgoszcz

Wideo