ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Kraków: zobacz żywą szopkę u franciszkanów

Podczas świątecznych dni zakonnicy zapraszają na ul. Franciszkańską 4, gdzie będzie można zobaczyć nie tylko żywą szopkę, ale też wziąć udział w jasełkach i podzielić się opłatkiem.


Tradycyjnie już franciszkanie organizują żywą szopkę z aktorami i prawdziwymi zwierzętami. Będzie ją można podziwiać przez trzy dni, od 24 do 26 grudnia.

Ci, którzy nie widzieli żywej szopki, koniecznie musza przyjść w tych dniach na Franciszkańską 4, gdzie zobaczyć będzie można najprawdziwsze lamy, osiołki, kucyki, owce, a także odtwórców ról biblijnej rodziny wraz z małym Panem Jezusem i pastuszkami. Franciszkanie organizują swój spektakl nieprzerwanie już od 20 lat.

Przeczytaj także

Tradycja żywej szopki została zapoczątkowana we włoskiej miejscowości Greccio w 1223 roku. To tam św. Franciszek razem ze swoimi braćmi postanowił odtworzyć atmosferę nocy narodzenia Jezusa. Po otrzymaniu zgody od papieża przygotował żłób z sianem, przyprowadził wołu i osła, i w ten sposób powstała pierwsza żywa szopka.

Oprócz szopki przez wszystkie dni świąt na przybyłych czekają liczne atrakcje. W Wigilię o godz 22.00 rozpoczną się jasełka, a kolędy zaśpiewa zespół Fioretti. Franciszkanie zapraszają też wszystkich na pasterkę o północy.

25 i 26 grudnia na Franciszkańskiej 4 odbywać się będą koncerty, świąteczne spektakle, nie zbaraknie też Świętego Mikołaja.

Źródło - fakt.pl

Średnia ocena to 4,4/5 na podstawie 55 recenzji

Pogoda w Polsce

-1°
Olsztyn
Poznań
+1°
Łódź
Lublin
+5°
Gorzów Wielkopolski
-1°
Warszawa
Kraków
+5°
Wrocław
+4°
Opole
Rzeszów
-1°
Białystok
Gdańsk
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+2°
Szczecin
+2°
Bydgoszcz

Wideo