ukraine-flag UWAGA! Możesz pomóc Siłom Zbrojnym Ukrainy, dokonując przelewu ze swojej karty płatniczej za pomocą tego linku

Kataklizm na Śląsku (FOTO)

Ludzie potracili majątki


Zalane doszczętnie domy i mieszkania, zerwane mosty, zniszczone ulice i podwórza - to skutki koszmarnej ulewy, która w czwartkowe popołudnie przetoczyła się nad Olszyną pod Lubaniem i nad Jelenią Górą na Dolnym Śląsku! Tysiące ludzi przeżywa koszmar. Niektórzy w kilka godzin stracili dorobek życia.

W kilka minut spokojna zazwyczaj rzeczka Olszówka przepływająca przez Olszynę pod Lubaniem wystąpiła z koryta. Rwąca woda porywała wszystko co spotykała na swej drodze. Wyrywała z korzeniami drzewa, niszczyła garaże, podmywała budynki i drogi, zrywała mosty. Co gorsza, hektolitry wody wdarły się do setek domostw.

Nie lepiej było w sąsiednim Uboczu i Jeleniej Górze. Osiedle Maciejowa w stolicy Karkonoszy zostało kompletnie zalane. Wielu mieszkańców trzeba było ewakuować. Ulica Wrocławska zamieniła się w rwącą rzekę, którą płynęły samochody i dobytek ludzi. Ze łzami w oczach patrzyli jak żywioł zabiera im to na co tak ciężko latami pracowali.

[gallery olszyn]

Źródło - fakt.pl

Średnia ocena to 4,8/5 na podstawie 38 recenzji

Pogoda w Polsce

-1°
Olsztyn
Poznań
+1°
Łódź
Lublin
+5°
Gorzów Wielkopolski
-1°
Warszawa
Kraków
+5°
Wrocław
+4°
Opole
Rzeszów
-1°
Białystok
Gdańsk
Kielce
Katowice
Zielona Góra
Toruń
+2°
Szczecin
+2°
Bydgoszcz

Wideo